DevTalk #75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2)

23

kamil-lelonekOdcinek #75 to bardzo wyczekiwana kontynuacja mojej pierwszej rozmowy z Kamilem Lelonkiem (DevTalk #71). Więc… cóż, do dzieła!

Naszym Gościem po raz drugi jest Kamil Lelonek. Niezwykłe połączenie: programista (blogger, prelegent, “inspirator”), przedsiębiorca, i… dietetyk! A wszystko poparte odpowiednią edukacją. Na Twitterze: @kamillelonek.

Rozmawiamy o… zdrowiu, w drugiej odsłonie. Za pierwszym razem (przesłuchaj to najpierw!) poruszyliśmy dwie odsłony zdrowia: sen i dietę. Dzisiaj natomiast pojawiają się aż cztery (!) kolejne konteksty: ćwiczenia, medytacja, “smart drugs” oraz suplementacja.

Uwaga po raz drugi: nie ma tutaj żadnych plotek, żadnego bro-science! Wiedza i doświadczenia Kamila poparte są edukacją i odpowiednimi najnowszymi badaniami.

Daj znać jak Ci się podoba!

 Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

23 Comments

 1. Ponownie świetny materiał!
  A co Kamilu są dzisz o algach typu Chlorella albo Spirulina? Bo już byłem zdecydowany zacząć je brać żeby się trochę oczyścić to się naczytałem informacji w internecie że jedni polecają z hawajów bo jest najlepsza, inni znowu twierdzą że hawaje są zanieczyszczone przez Fukushimę i dużo lepiej kupić algi z wyspy hajnan i ostatecznie nadal nie wiem czy jest w ogóle sens je kupować. Jestem ciekawy czy masz jakąś wiedzę też w tym temacie. Jeśli tak to byłbym wdzięczny za podzielenie się.
  Pozdrawiam

  • Sprawa jest tak śliska jak te algi :) Z jednej strony – mega fajna sprawa, naprawdę działają dobrze jako detoksyfikacja z metali ciężkich, z drugiej strony – no niestety, podczas takiego oczyszczania, wiele z substancji, którymi zanieczyszczony jest organizm, może dostać się do krwiobiegu i spowodować jeszcze więcej szkód. Dlatego trzeba uważać i kontrolować proces pod okiem specjalisty.

 2. A więc odnoszę się do pierwszego: ten artykuł wcale jednoznacznie nie mówi, że “wcale mniej witamin w owocach i warzywach nie ma”. Rozważa różne badania, pokazuje ich niedoskonałość oraz niewystarczającość i przedstawia też kontrargumenty. Sam miałem okazję brać udział w badaniu zmiany zawartości nasycenia składnikami mineralnymi ze względu na czynniki środowiskowe i nawozy, które jednoznacznie pokazały jak wpływa to na zubożenie tych substancji. I zgadzam się z tym co napisane jest w tym artykule, że warzyw jemy za mało, ale że nie dalibyśmy radę zapewnić sobie nimi swojego dziennego zapotrzebowania.

  Sprawa druga: artykuł znam, Damiana szanuję, choć nie zawsze się zgadzamy, a w tym przypadku akurat podzielam jego zdanie.

 3. Hej, są jakieś nootropy godne uwagi? Które polecasz, na które warto zwrócić uwagę?

 4. Kamilu, czy znasz się może kompleksowo na chorobach autoimmunologicznych i tym jak można je łagodzić bądź leczyć za pomocą różnych substancji / suplementów? Lub znasz może kogoś kogo możesz polecić w tych kwestiach?

 5. Cześć. Właśnie przesłuchałem pierwszą część. Bardzo ciekawe. Kamil jaką książkę o dietach polecasz? Chciałbym jakąś wybrać. Dzięki za odpowiedz.

 6. Zaciekawił mnie temat kreatyny. Nie jestem w żadnym wypadku specjalistą od żywienia, ale zawsze kojarzyła mi się raczej z odżywką dla sportowców. Mógłbyś wytłumaczyć cel przyjmowania jej przez osoby niećwiczące? Będę wdzięczny :)

Leave A Reply