fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#26 – O ergonomii z Ewą Paszkowską-Demidowską


30.11.2015

ewa-demidowskaPo dłuższej niż zwykle przerwie (ale “normę” 2 odcinków miesięcznie udało się utrzymać :) ) zapraszam Was na odcinek numer dwadzieścia sześć. Po wakacjach zdecydowanie dominowały tematy dość mocno techniczne, więć aby urozmaicić rzeczywistość, dzisiaj “na mientko”. Pomaga mi w tym Ewa Paszkowska-Demidowska: doświadczona terapeutka ruchowa. Ewa nie jest osobą techniczną, więc nie będzie zwyczajowej listy blogów, twitterów itd, zamiast tego dwa linki: http://warsztatyfeldenkraisa.pl oraz http://harmonya.pl.

Temat naszej rozmowy powinien zainteresować prawie wszystkich słuchaczy, bo… kto nie zmaga się z różnymi dolegliwościami związanymi z naszym zawodem? Bolące plecy, trzeszczące kolana, kłujące nadgarstki… Ten odcinek pokazuje Wam kilka sposobów na poradzenie sobie z tym. Okazuje się, że niekoniecznie potrzebujemy krzesła za 5k. I niekoniecznie wyprawa na siłownię czy basen może pomóc. Co najważniejsze: możemy walczyć z takimi ciemnymi stronami naszej pracy podczas programowania, “w tle”. Brzmi enigmatycznie? Zapraszam do posłuchania!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
0 0 votes
Article Rating
6 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
8 years ago

Hej!
nie ukrywam z niecierpliwoscia czekalem na nastepny odcinek.
Od ponad roku siedze na pilce, gdyz kregoslup odmawial posluszenstwa i pomimo “pogardy” alobo “dziwactwa” oraz innych epitetow uwazam, ze siedzenie na pilce pozwolilo mi pozbys sie nieprzespanych nocy zwiazanych z kregoslupem.
Dzieki za fajny pomysl aby wypelnic nas aspektem ergonomicznym :-)
G.

Piotr
Piotr
8 years ago

Temat odcinka bardzo ciekawy ale niestety nie da się go słuchać, jakość dźwięku jest tak mizerna, że nie raz trzeba się zastanawiać co Pani Ewa właściwie powiedziała. Wielka szkoda… ale pomysł super.

Adrian
Adrian
8 years ago

Duży plus za ten odcinek bo temat bardzo ważny, a wydaje się być dość mocno pomijany w firmach. Jakiś czas temu interesowałem się tym tematem dość mocno i niestety z obserwacji mogę powiedzieć, że większość osób (w tym ja do niedawna) nie zdaje sobie z sprawy z wielu zagrożeń jakie może powodować m.in. niewłaściwa postawa przed komputerem lub brak ruchu przed dłuższy czas. Dla osób, które nie pracują przy biurku w pozycji stojącej (co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem i chyba najdroższym patrząc na niektóre ceny Walkstation ;) proponuje zapoznać się siodłami albo tak jak wspomniał przede mną Grzesiek z piłkami :)

sokald
sokald
8 years ago

słaby dziek

Robert Skarżycki
Robert Skarżycki
8 years ago

Niestety, zgadzam się z przedmówcami – jakość dźwięku spowodowała, że nie byłem w stanie słuchać tego odcinka (przynajmniej na razie próbowałem w sposób, w jaki zazwyczaj słucham, czyli w samochodzie; może na słuchawkach albo w domowym zestawie audio będzie lepiej). Zauważyłem, że jakość dźwięku sporo różni się pomiędzy odcinkami – to oczywiście zależy od sprzętu audio rozmówcy i na to oczywiście nie masz wpływu. Proponuję jednak na przyszłość np. tydzień przed rozmową zrobić krótki test jakośći sprzętu-połączenia. W sumie lepiej gdyby miało się okazać, że nagranie się opóźni, bo rozmówca musi pożyczyć lepszy mikrofon i trzeba przełożyć nagranie o tydzień, niż gdy po nagraniu okazuje się, że jest bieda i nie bardzo da się cokolwiek odratować. A szkoda, bo temat naprawdę zapowiadał się cieakwie.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również