fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem


24.04.2017

Paweł ŁukasikW odcinku numer 54 nie ma zmiłuj. Zagrzebiemy się w tym, co konieczne i – zwykle – nielubiane. Zadania specjalne dla dev-komandosów.

Takiego komandosa udało się dorwać. Specjalistę, który to LUBI! Znany i lubiany Paweł Łukasik! Programista, założyciel firmy Octal Solutions. Tata portalu dotnetomaniak.pl, jeden z organizatorów spotkań Wrocławskiej Grupy .NET (wrocnet). A od niedawna także… jeden z dwóch prowadzących nowy podcast programistyczny Ostra Piła! Oprócz tego prelegent, blogger i… możliwe, że coś pominąłem :). Na Twitterze: @pawel_lukasik.

Temat dzisiejszej rozmowy, po tak groźnym wstępie, musi zmrozić. Bo kto – oprócz Pawła ;) – ekscytuje się na myśl o… debuggowaniu? Albo profilowaniu? Czyli czynnościach ewidentnie udowadniających, że “ojej, ale napisałem słaby kod”.

Z tego odcinka dowiesz się CO TO i PO CO TO. Kiedy się przydaje, do czego służy. JAK się do tego zabrać. Jakie są TYPY profilowania, po co czasami otrzymujemy te magiczne pliki PDB i … itede.

I jak zwykle: będzie mi niezmiernie miło, jeśli znajdziesz minutę na zostawienie oceny na iTunes: http://devtalk.pl/itunes. To pomaga.

PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Michał
Michał

Bardzo ciekawy materiał, dzięki, sporo się dowiedziałem i zachęca do dalszego zgłębiania wiedzy.

Paweł Łukasik

Dzięki. Jeśli miałbyś jakieś pytania to wal śmiało!

Pozdrawiam,
Paweł

devwannabe30+
devwannabe30+

Miłe dla ucha, a i świadomość buduje. Great job!

Paweł Łukasik

Dzięki. Cieszę się, że się podobało.

Dawid

Hej,
bardzo ciekawy odcinek, tym bardziej, że mam czasem wrażenie, że tematy profilowania są trochę pomijane czy też mało eksplorowane, a jednak mamy wiele świetnych i prostych w użyciu narzędzi do tych celów :)

Przy okazji zapraszam do zerknięcia na mój post z prostym opisem jak wykorzystać dotTrace do poprawy problemów z wydajnością – http://www.dsibinski.pl/2017/03/solving-performance-issues-with-dottrace/

Paweł Łukasik

Też mam takie wrażenie a więc trzeba tematy propagować :) Cieszę się, że się podobało.

Paweł Szczygielski

Ciekawe, ale mam “pretensje” do prowadzącego :) Przez większą część odcinka Paweł nie miał szans rozwinąć skrzydeł i gdyby nie jego własna inicjatywa na koniec, to miałbym przeświadczenie, że wyszedł słaby odcinek z chłopakiem, który nie do końca wie dlaczego się tam znalazł. Zamiast tego inicjatywa Pawła spowodowała przyspieszenie na sam koniec i bardzo fajnie to wyszło. Wydaje mi się, że to co mówię przy każdej okazji – za krótkie odcinki napędzane mitycznym brakiem czasu, znów tutaj zaatakowało. Dobra robota Paweł.

Paweł Łukasik

Hej,

Dzięki. Cieszę się, że chociaż końcówka była ok :)

Sądzę, że początek często może być niemrawy bo trzeba się rozkręcić :)

Paweł Szczygielski

Ogólnie było bardzo fajnie, tylko Maciek nie chciał wydobyć z Ciebie całego potencjału, sam musiałeś się upomnieć :)

Paweł Szczygielski

Serdecznie dziękuję za danie mi szansy bycia “spiritus movens” :) Rzeczywiście, z długością jest coraz lepiej. Dodatkowo, co bardzo mi się podoba i co powiedziałeś w odcinku o stresie – gdy pytania się wyczerpują, pytasz się gościa czy chce coś dodać i on wtedy zazwyczaj chce i jeszcze ciekawe rzeczy idą. Jest OK.

trackback

[…] DevTalk#54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również