fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
4 minut

DevTalk#08 – O community z Pawłem Łukasikiem i Pawłem Sawiczem


02.02.2015

pawel_lukasik_pawel_sawiczW ósmym odcinku pora na test: czy da się rozmawiać z dwoma osobami jednocześnie? Wychodzi na to że chyba tak :).

Dzisiaj goszczę dwóch Pawłów. Paweł Łukasik bloguje, występuje na konferencjach, jest założycielem dotnetomaniaka, jednym z organizatorów Wroc.NET oraz opiekuje się devPytaniami a tweetuje jako @pawel_lukasik. Paweł Sawicz również bloguje i jest prelegentem, a dodatkowo jednym z trzech organizatorów świetnej inicjatywy dotnetconfPL… a to wszystko robi w połączeniu ze studiami, tweetując jako @sawiczpawel.

Zawsze przedstawiam swoich Gości dość szczegółowo prezentując ich działalność i osiągnięcia, ale dzisiaj ma to szczególne znaczenie. Tematem naszej rozmowy jest bowiem community – szeroko rozumiana społeczność programistów. Chcesz wiedzieć dlaczego ludzie udzielają się w społeczności? Albo “jak zacząć”, niezależnie od tego czy jesteś studentem czy starszym już dziadem? To zapraszam do słuchania. W trakcie odcinka wymieniamy też kilka ciekawych “inicjatyw społecznościowych” wartych poznania.

Ogłoszenie: wspominałem o tym na Twitterze, Facebooku oraz aktualnym odcinku, ale podlinkuję i tutaj… DevTalk jest gotów na komercyjną współpracę! Pomysłów mam masę, plany ambitne, a do rozwoju potrzeba… wiadomo czego. Zerknijcie zatem na stronę “Współpraca“, podeślijcie linka w swoich firmach komu trzeba, niechaj się kręci! Dziękuję wszystkim za dotychczasowe życzenia powodzenia oraz szerzenie tego słowa. Aż miło się robi. Ciekawostka: pierwszego partnera już mamy, logo do obejrzenia w pasku bocznym :).

Konkurs: Miło mi również poinformować, że DevTalk zostaje “partnerem medialnym” bardzo ciekawych konferencji programistycznych. W chwili obecnej szczególnie polecam Waszej uwadze konferencję WROC#. Zapowiada się po prostu znakomicie. 12 marca 2015 nad Wrocławiem zapłonie wielki znak #, a wszystkie programistyczne dusze połączą się w dzikim tańcu. Rejestracja na tę imprezę startuje dzisiaj, ale znając życie: dostanie wejściówek nie będzie łatwe. Good news everyone: DevTalk ma do rozdania dwa bilety! Jeden z nich powędruje do osoby, która zrobi na Twitterze retweet informacji o tym poście (uwaga: @devtalkpl musi być wspomniany w tweecie, żebym zobaczył informację o tym; najlepiej zrobić RT tweeta puszczonego z konta @devtalkpl). Drugi z kolei bilet, jak łatwo się domyślić, dostanie jedna z osób które zrobią “share” tego posta (uwaga: share musi mieć ustawienie prywatności “public”, żebym został o tym poinformowany; najlepiej kliknąć “share” na poście puszczonym na fanpage devtalkpl). Na aktywności te czekam do środy, wtedy podam wyniki na odpowiednich kanałach.


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
0 0 votes
Article Rating
17 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Łukasik
9 years ago

Po liczbie komentarzy widać, że temat się przyjął i wszyscy zajęli się budowaniem community ;)

Paweł Łukasik
9 years ago

No przecież tak napisałem wyżej ;)

pawelek
9 years ago

Fajny temat – ciekawym czy w Częstochowie lub okolicach jakaś grupa .net jest. Bo tak to do Łodzi czasem wpadam, ale zostać na piwko ciężko, bo trzeba wracać do domku :)

Marek
Marek
9 years ago

Niestety, o ile poprzednie devtalki były świetne, to tego nie dało się słuchać. Niestety, wyłączyłem po kwadransie słuchania. Wydaje mi się, że jeden z rozmówców nie przygotował się do rozmowy, albo był za bardzo stremowany.

Mirosław Pragłowski
9 years ago

pawelek: poszukaj :) a jeśli nie ma to znajdź miejsce, znajdź kogoś kto ma coś ciekawego do powiedzenia i załóż nową :)

Marek
Marek
9 years ago

Odcinek można podsumować jednym zdaniem. Załóż bloga i nawet pisz bzdury. Ale takich blogów jest już dużo :)

pawelek
9 years ago

Mirek: Pewnie tak zrobię :) A Ty mógłbyś wystąpić i porównać Ruby i C# bo jak pamiętam chyba taką drogę przeszedłeś. Byłoby to niezwykle ciekawe :)

pawelek
9 years ago

% – no widzisz jakie mam świetne pomysły?
Tylko jakby się dało skolejkować to wyżej jednak :)

rkk
rkk
9 years ago

“Ewangelista”, “ewangelizator” – mi też to nie leży : ) A może lepiej popularyzator? Jak już chcemy tłumaczyć i być elokwentni ; )

Marcin
Marcin
9 years ago

Rzeczywiście, trochę ciężko się słucha tego odcinka.
Może, w przyszłości, dało by radę wysłać pytania i zagadnienia do rozmówców na kilka dni przed nagraniem.
Mozliwe, że takie podejście by pomogło

m4jq
m4jq
9 years ago

Ja jestem zdania, że lepiej naturalnie rozmawiać niż przygotowywać wyreżyserowane scenki. Także ten odcinek był całkiem OK. Spodziewałem się, że będzie mega hurra optymistyczny, a powiało realizmem. Ja to odebrałem tak: Jeśli lubisz się udzielać to rób to dla samej przyjemności udzielania się. Nie oczekuj korzyści, bo te w większości przypadków są niewspółmierne z kosztami. Jeśli chodzi o jakość materiału to Twój(Maciek) mikrofon miażdży. Im masz lepszy tym gorzej wypadają rozmówcy. Porównanie jakości. Myślę że to było przyczyną komentarza – Marek(pierwszy).

Łysy
Łysy
9 years ago

m4jq
W 9 na 10 przypadkach “naturalna rozmowa” będzie, delikatnie mówiąc, nieproduktywna. Dla mnie najlepsze porównanie, z własnych doświadczeń, to …. bezposrednie spotkania z klientami. Najlepiej wychodzą, właśnie wtedy, gdy wcześniej wymienimy się zagadnieniami i głównymi pytaniami.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również