fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #94 – O Kubernetes z Karolem Stępniewskim


15.04.2019

KSHello już po raz 94.! Przed wami bombowy odcinek, samo mięsko. Crème de la crème programistycznego świata muśnięty puszystym cloudem i podlany soczystym devopsem.

Hę?

Ano… tak! K8S, Proszę Państwa! A czym jest ten tajemniczy skrót? Część z Was pewnie doskonale wie, a pozostali dowiedzą się z dzisiejszej rozmowy! Mowa oczywiście mowa o Kubernetes, o którym bardzo głośno ostatnio.

Dlaczego? O tym opowie mój i Wasz Gość, człowiek z bardzo bogatym programistycznym zapleczem: Karol Stępniewski.

Karol to programista, architekt i konsultant. Zawodowo w branży od ponad 10 lat, a od 5 lat mieszka w Dolinie Krzemowej. Większość tego czasu pracował dla VMware, giganta w branży infrastruktury IT. Od ponad 3 lat ściśle związany z projektem Kubernetes, zarówno jako użytkownik jak i kontrybutor. Obecnie poszerza swoje horyzonty w firmie Netflix, gdzie pracuje przy projektach związanych z automatyzacją produkcji filmów w Netflix Studios. Miłośnik języka Go, uzależniony od koszykówki i snowboardu. Na Twitterze: @kars7e.

Rozmowa z Karolem to precyzyjnie zaaplikowana dawka programistyczno-devopsowej, niezmiernie przydatnej w pracy z kontenerami, wiedzy. Poziom znajomości platformy i szczegółowość przekazywanych informacji jest bardzo imponujący.

Ja jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że po odsłuchaniu odcinka również będziesz.

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Tomek
Tomek

Świetny odcinek. Poproszę więcej o Service Mesh.

Tomek
Tomek

Jak zawsze mega ciekawy odcinek z super gościem. Dzięki :)

Kuba
Kuba

Ja bym poprosił parę słów o bazach danych w Kubernetesie. Spotkałem się z opinią, że jest to problematyczne i lepiej skorzystać z gotowej usługi, ale wydaje mi się, że wystarczy wiedzieć jak to robić.

Poza tym – szacun za wiedzę. Super odcinek, dzięki wielkie!

Paweł
Paweł

Dawka konkretnej wiedzy. Świetny gość. Super się słuchało. Poznałem kilka nowych obszarów do eksplorowania. Z chęcią posłuchał bym więcej o Service Mesh.

Jakub Sobolewski
Jakub Sobolewski

Super! Bardzo dobry opis k8s

Tymoteusz
Tymoteusz

Super podcast, chętnie posluchałbym więcej o Service Mesh oraz o storage w k8s

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również