fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem


25.06.2018

Damian MazurekCześć! Witam serdecznie w odcinku 82. Szok, zaskoczenie i niedowierzanie! Odcinek 81 miał być ostatnim przed przerwą wakacyjną, ale tak się losy potoczyły, że z przyjemnością witam Was w kolejnym podcaście. Dzisiaj rozmawiam z moim Gościem, Damianem Mazurkiem, na temat platformy chmurowej Azure. I… nie tylko!

Damian jest ekspertem od rozwiązań chmurowych przy wykorzystaniu Azure w firmie Chmurowisko. Programuje i jest architektem. Na Twitterze: @damiansmazurek.

Z tego odcinka dowiecie się, jak to się stało, że mój gość zainteresował się w ogóle drogą programisty Azure. Od “standardowego” programisty, do eksperta z rozwiązań chmurowych. Jako prekursor tej ścieżki kariery i rozwoju w polskim IT, napotkał wiele wyzwań i problemów, z którymi musiał sobie poradzić w kreatywny i sprytny sposób.

Odpowiemy na wiele pytań: skąd trend na tworzenie aplikacji “chmurowych” i w chmurze, czemu takie rozwiązania są nie tylko modne, ale wygodne i ekonomiczne z punktu widzenia biznesu oraz  rzutują na całą branżę IT. Oraz… dlaczego warto – a może nawet “trzeba”? – się nimi zainteresować.

Jak zapewne zdążyliście już zauważyć, nie jest to pierwsze, i zapewne też nie ostatnie, nagranie dotyczące tego typu rozwiązań. Już wcześniej rozmawiałem z Szymonem Kulcem o architekturze typu Event-Driven Architecture, a nieco później o chmurze ze wspomnianym w odcinku Mirkiem Burnejko, drugim z założycieli Chmurowiska.

chmurowisko

Odcinek ten zapoczątkuje Tydzień z Azure! Od chmury nie ma ucieczki.

W najbliższą środę, 27 czerwca, będą miał przyjemność poprowadzić webinar na temat tej platformy chmurowej, właśnie z Damianem oraz Mirkiem Burnejko. Zerejestrować możecie się pod linkiem: http://devstyle.pl/live.

Natomiast w czwartek ukaże się specjalny post gościnny eksperta z Chmurowiska na temat Azure.

Zespół Chmurowiska przygotował ekspercie szkolenie z Azure i wisienką na torcie oferowany  specjalnie dla Was kod rabatowy: devstyle, upoważnianiający do 20% zniżki.

Na koniec pozostaje mi jedynie jeszcze raz serdecznie was zaprosić do przesłuchania odcinka. W tak ciepłe lato polecam pod chmurką!

Zobacz szczegóły na stronie szkolenia i zostań chmuromaniakiem z 20% rabatem!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również