fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

DevTalk#30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem


07.03.2016

Michał DudakW 30. odcinku DevTalka zagłębiamy się w… kontenery! I to nie takie znane z Dependency Injection. Chodzi o kontenery na zupełnie innym poziomie. Docker? Rings a bell?

Moim Gościem jest Michał Dudak. Michał to trochę-więcej-niż-programista :). Może poczytać go na blogu i pooglądać w roli prelegenta na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michaldudak.

Nie ma co przedłużać, temat jest ciekawy, a materiału sporo! Enjoy!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Dariusz Pawlukiewicz

Bardzo ciekawy odcinek. Nie ukrywam, że dla mnie temat też jest dość świeży, ale chyba pobawię się Dockerem, bo wygląda to bardzo obiecująco :) Oby więcej takich gości !

Zibi
Zibi

slowo o vagrancie by sie przydalo czy to sie rozni od dockera
ogoleni poczatkujacy sie nie rozeznaja a seniorzy nie skorzystaja

np ja nie zrozumialem slow o swarmie, co znaczy stawiac na clastrze srodowisko wielokontenerowe, co znaczy zarzadza aplikacja wilokontenerowa, przed chwila myslalem ze do pracy wystarczy jeden kontener z okreslonymi rzeczami dla nas po co mi wielekontenerow do jednej aplikacji rozumiem 1 kontener na clastrze dla wydajnosci ale wiele kontenerow na clustrze dla jednej apki tego nie rozumiem

trackback

30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem | DevTalk

Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl

Piotr
Piotr

Świetny odcinek. Kiedyś użyłem LXC do testowania protokołu routingu. Na jednej maszynie miałem odpalonych ok. 30 kontenerów spiętych wirtualnymi switchami. Można było wpiąć się w każdego switcha i podglądać wiresharkiem (sniffer) co lata na poszczególnych przęsłach. Można było w trakcie pracy zmieniać topologię połączeń. Gdyby nie LXC to ciężko by było za pomocą standardowych metod wirtualizacji (KVM, QEMU, VritualBox itd.) uruchomić tyle instancji na jednej maszynie.

Paweł Szczygielski

W odróżnieniu od odcinka 31, ten mógłby być dużo, dużo dłuższy – bardzo ciekawa tematyka, dobrze pociągnięta – dlaczego nie iść na fali i skoro rozmowa dobrze się toczy, to trochę ją przedłużyć? Czas antenowy jest tu przecież nieistotny.

Marian Dziubiak

Odnośnie uruchamiania aplikacji Linuxowych na Windowsie, Microsoft pracuje nad Linux Subsystem for Windows w celach udostępnienia developerom narzędzi linuxowych jak np. Bash. Na razie jest dostępny w testowych buildach Windows 10, ale jeśli będzie sukcesem to może również będzie można go uruchomić na Windows Serverze.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również