fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

DevTalk#30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem


07.03.2016

Michał DudakW 30. odcinku DevTalka zagłębiamy się w… kontenery! I to nie takie znane z Dependency Injection. Chodzi o kontenery na zupełnie innym poziomie. Docker? Rings a bell?

Moim Gościem jest Michał Dudak. Michał to trochę-więcej-niż-programista :). Może poczytać go na blogu i pooglądać w roli prelegenta na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michaldudak.

Nie ma co przedłużać, temat jest ciekawy, a materiału sporo! Enjoy!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
0 0 votes
Article Rating
6 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz Pawlukiewicz
8 years ago

Bardzo ciekawy odcinek. Nie ukrywam, że dla mnie temat też jest dość świeży, ale chyba pobawię się Dockerem, bo wygląda to bardzo obiecująco :) Oby więcej takich gości !

Zibi
Zibi
8 years ago

slowo o vagrancie by sie przydalo czy to sie rozni od dockera
ogoleni poczatkujacy sie nie rozeznaja a seniorzy nie skorzystaja

np ja nie zrozumialem slow o swarmie, co znaczy stawiac na clastrze srodowisko wielokontenerowe, co znaczy zarzadza aplikacja wilokontenerowa, przed chwila myslalem ze do pracy wystarczy jeden kontener z okreslonymi rzeczami dla nas po co mi wielekontenerow do jednej aplikacji rozumiem 1 kontener na clastrze dla wydajnosci ale wiele kontenerow na clustrze dla jednej apki tego nie rozumiem

trackback
8 years ago

30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem | DevTalk

Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl

Piotr
Piotr
8 years ago

Świetny odcinek. Kiedyś użyłem LXC do testowania protokołu routingu. Na jednej maszynie miałem odpalonych ok. 30 kontenerów spiętych wirtualnymi switchami. Można było wpiąć się w każdego switcha i podglądać wiresharkiem (sniffer) co lata na poszczególnych przęsłach. Można było w trakcie pracy zmieniać topologię połączeń. Gdyby nie LXC to ciężko by było za pomocą standardowych metod wirtualizacji (KVM, QEMU, VritualBox itd.) uruchomić tyle instancji na jednej maszynie.

Paweł Szczygielski
Paweł Szczygielski
8 years ago

W odróżnieniu od odcinka 31, ten mógłby być dużo, dużo dłuższy – bardzo ciekawa tematyka, dobrze pociągnięta – dlaczego nie iść na fali i skoro rozmowa dobrze się toczy, to trochę ją przedłużyć? Czas antenowy jest tu przecież nieistotny.

Marian Dziubiak
8 years ago

Odnośnie uruchamiania aplikacji Linuxowych na Windowsie, Microsoft pracuje nad Linux Subsystem for Windows w celach udostępnienia developerom narzędzi linuxowych jak np. Bash. Na razie jest dostępny w testowych buildach Windows 10, ale jeśli będzie sukcesem to może również będzie można go uruchomić na Windows Serverze.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również