DevTalk#30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem

6

Michał DudakW 30. odcinku DevTalka zagłębiamy się w… kontenery! I to nie takie znane z Dependency Injection. Chodzi o kontenery na zupełnie innym poziomie. Docker? Rings a bell?

Moim Gościem jest Michał Dudak. Michał to trochę-więcej-niż-programista :). Może poczytać go na blogu i pooglądać w roli prelegenta na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michaldudak.

Nie ma co przedłużać, temat jest ciekawy, a materiału sporo! Enjoy!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

6 Comments

  1. Bardzo ciekawy odcinek. Nie ukrywam, że dla mnie temat też jest dość świeży, ale chyba pobawię się Dockerem, bo wygląda to bardzo obiecująco :) Oby więcej takich gości !

  2. slowo o vagrancie by sie przydalo czy to sie rozni od dockera
    ogoleni poczatkujacy sie nie rozeznaja a seniorzy nie skorzystaja

    np ja nie zrozumialem slow o swarmie, co znaczy stawiac na clastrze srodowisko wielokontenerowe, co znaczy zarzadza aplikacja wilokontenerowa, przed chwila myslalem ze do pracy wystarczy jeden kontener z okreslonymi rzeczami dla nas po co mi wielekontenerow do jednej aplikacji rozumiem 1 kontener na clastrze dla wydajnosci ale wiele kontenerow na clustrze dla jednej apki tego nie rozumiem

  3. Pingback: dotnetomaniak.pl

  4. Świetny odcinek. Kiedyś użyłem LXC do testowania protokołu routingu. Na jednej maszynie miałem odpalonych ok. 30 kontenerów spiętych wirtualnymi switchami. Można było wpiąć się w każdego switcha i podglądać wiresharkiem (sniffer) co lata na poszczególnych przęsłach. Można było w trakcie pracy zmieniać topologię połączeń. Gdyby nie LXC to ciężko by było za pomocą standardowych metod wirtualizacji (KVM, QEMU, VritualBox itd.) uruchomić tyle instancji na jednej maszynie.

  5. W odróżnieniu od odcinka 31, ten mógłby być dużo, dużo dłuższy – bardzo ciekawa tematyka, dobrze pociągnięta – dlaczego nie iść na fali i skoro rozmowa dobrze się toczy, to trochę ją przedłużyć? Czas antenowy jest tu przecież nieistotny.

  6. Odnośnie uruchamiania aplikacji Linuxowych na Windowsie, Microsoft pracuje nad Linux Subsystem for Windows w celach udostępnienia developerom narzędzi linuxowych jak np. Bash. Na razie jest dostępny w testowych buildach Windows 10, ale jeśli będzie sukcesem to może również będzie można go uruchomić na Windows Serverze.