fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim


21.05.2018

Piotr BuckiDzisiaj, w 78. odcinku, temat-rzeka. Stan, do którego wielu programistów dąży. Sytuacja postrzegana jako marzenie. Ja też, ja też, chcę, chcę!

Do rozmowy zaprosiłem osobę wyjątkową, która bardzo, bardzo wie o czym mówi. Przed Wami Piotr Bucki. Programista, który przeszedł drogę od programisty do właściciela kilkusetosobowej firmy j-labs.

I o tę drogę go pytam, skupiając się na freelancingu. Swoją perspektywę opisywałem w VII części mojej książki “Zawód: Programista“, a dzisiaj macie okazję posłuchać człowieka, który zeskalował to jeszcze poziomów wyżej.

PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
0 0 votes
Article Rating
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
6 years ago

Bardzo wyczerpujący odcinek, dużo konkretów

Adam Bar
6 years ago

W bardzo pokrewnym temacie polecam treści od Erika Dietricha (https://daedtech.com/), w szczególności jego książkę Developer Hegemony, o tym, jaką rolę w świecie mogliby pełnić programiści, gdyby brali sprawy w swoje ręce :) Mi osobiście trochę pozmieniała patrzenie na organizację naszej branży pod kątem biznesowym.

Hubert
6 years ago

Praca jako freelancer jest ciekawa, daje wiele możliwości, ale jest też bardzo wymagająca :) KOnieczność pozyskiwania nowych klientów, zleceń, organizacja swojego czasu – wiele osób sobie z tym nie poradzi.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również