fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską


08.01.2018

paulina-szklarskaW Nowym Roku wita DevTalk Podcast z odcinkiem o dziwnym numerze: 69! Jedziemy dalej z tematami :). Dzisiaj technicznie.

Rok 2018 rozpoczynamy od rozmowy z Pauliną Szklarską. Paulina jest programistką, prelegentką, organizatorską wrocławskiego meetupu TOAST. Prowadzi też bloga na medium. Na Twitterze: @p_szklarska.

Temat rozmowy to specjalizacja Pauliny i to, o co od długiego czasu pojawiało się w “requested topics“: programowanie na Androida! Z czym to się je? Jak się testuje? Jakie są problemy, a jakie przyjemności? Jakich narzędzi się używa? Czy tylko Java, czy może da się ją posmarować keczupem (ale suchar… posmarowany keczupem)? No i wreszcie: co ma wspólnego programowanie na Androida z… frontendem?

Kontynuujemy tym samym tematykę programowania na urządzenia mobilne. I to na pewno jeszcze nie koniec :).

Dobijemy do setki gwiazdek na iTunes? Z Twoją pomocą: pewnie tak!! K’mon, zostaw ocenę dla motywacji do dalszej pracy :) Ooooo tutaj: devtalk.pl/itunes.

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

0 0 votes
Article Rating
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miguel
miguel
6 years ago

Ciekawa rozmowa, duży plus Maćku za wejście w świat Javy;) Nie wiem czy mi umknęła jedna kwestia, czy o tym po prostu Paulina nie mówiła, ale zastanawia mnie jak wygląda rynek pracy dla programistów Androida, czy jest na nich duże zapotrzebowanie?

Michał Gellert
6 years ago
Reply to  miguel

Na specjalistów tak, jeśli chodzi o juniorów, to tak jak wszędzie ostatnio, trudno jest zacząć ;)

fotomat
fotomat
6 years ago

Dorze, że został poruszony temat Androida i liczę na więcej odcinków w ten deseń. Natomiast nie zgadzam z Pauliną, że programowanie Androida na przestrzeni lat raczej się nie zmienia. Nawet sama Java ewoluuje, ale mam na myśli przede wszystkim framework i założenia. Identyczne metody w nowszych wersjach systemu potrafią działać całkowicie odmiennie (albo przestają działać – choćby walka z usługami w tle i powiadomieniami – tryb Doze itd.). Wymusza to stosowanie innych podejść, co często wiąże się z przebudowywaniem znacznej części aplikacji.

Paulina
6 years ago
Reply to  fotomat

Cześć! Cenna uwaga, być może wyraziłam się w trakcie podcastu niejasno ;) To prawda, Android jako system ewoluuje (stąd wspomniany przeze mnie m.in. nowy system permissionów) i sprawia, że użytkownik może przestać przejmować się niektórymi rzeczami, a developer z kolei musi przejmować się nimi bardziej. Nie starczyło niestety czasu na rozszerzenie tego tematu w trakcie talka o wspomniany przez Ciebie tryb Doze, czy inne nowości z Androida Oreo, bo wtedy podcast musiałby trwać 2 godziny :D Mam nadzieję, że udało mi się chociaż lekko zarysować temat ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również