DevTalk#55 – O Pythonie z Łukaszem Langa

20

Łukasz LangaOdcinek numer 55 był koncepcyjnie prosty. Zarówno temat jak i Gość zostali mi narzuceni przez… Was – wierną publikę :). O nagranie materiału o tej technologii dostawałem prośby od dwóch lat. A Gość… no, o lepszego trudno.

Łukasz Langa – mega spec i CORE developer Pythona. Pomaga Facebookowi ogarnąć ten język. Bloguje, występuje, pisze. Więcej o sobie opowiada sam w dzisiejszym odcinku. Na Twitterze: @llanga.

A o czym można porozmawiać z tak wyśmienitym Gościem? No chyba nie o jedwabnikach! O Pythonie, oczywiście! Z tego odcinka dowiecie się bardzo wielu ciekawostek o tym języku oraz jego zastosowaniach. Ja, jako raczej laik, wyniosłem bardzo wiele interesujących faktów.

W odcinku wspominam nieśmiało o Patronite. Więcej na ten temat wkrótce na moim blogu http://devstyle.pl , ale link do profilu podrzucam już dziś: https://patronite.pl/maniserowicz . I zapraszam!

A teraz… PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

20 Comments

 1. Jaka cisza. Chyba wszyscy zajęci postami na DSP2017 :) Dzięki za odcinek. Jak zaczynałem słuchać devtalka, to zastanawiałem się dlaczego nie ma pytona. Pozdrawiam.

 2. Świetny odcinek, zabrakło mi tylko pytania o polecane książki (ale nie dla dzieci) do nauki pythona. Dzięki i czekam na więcej devtalka – robisz świetną robotę :-)

 3. Czy była by możliwość, aby podcasty były umieszczane w SoundCloud ?

  • Jan,
   Akurat SoundCloud nie. DevTalk jest chyba w każdym popularnym katalogu oprócz soundcloud właśnie, + na youtube. Bez problemu w każdej aplikacji go znajdziesz.

 4. devwannabe30+ on

  Jak zwykle ciekawa rozmowa. Python to faktycznie fajny język do nauki, może będzie pierwszym w nauce którego wytrwam ;)

 5. Też brakuje mi jakiejś informacji z czego się uczyć, z jakich książek skorzystać.

 6. Roman Suska on

  A jakie IDE jest polecane do tworzenia aplikacji w Python’ie? W podkaście słyszałem tylko wzmiankę o Jupyter Notebook, ale nic więcej nie było wspomniane. Osobiście korzystam z Visual Studio Code, słyszałem też o PyCharm’ie. Jest jeszcze coś godnego polecenia?

  • Pewnie co pytany to inna odpowiedź. Generalnie Sublime vs Pycharm. Oczywiście, da się robić w czym Ci się podoba. Są zwolennicy Vi, Emacsa i pewnie wielu innych. Są też tacy co ograniczają się wbudowanego w pyhona IDE. Visual Studio, też się dopracował wtyczki do pythona. Jeżeli chcesz coś lekkiego to coś w stylu Sublime z pluginami. Jeżeli kombajn, wszystko potrafiący ze świetnym debuggerem to Pycharm. Jeżeli chcesz pozostać przy Visual Studio Code, bo masz skonfigurowane co Ci potrzeba, to też pewnie będzie dobry wybór. Każdemu według potrzeb. Dobry temat na artykuł na DSP2017 :)

 7. WhiteLightning on

  Macku sugestia drobnego usprawnienia, daloby sie dolozyc do Androidowej apki do devtalka opcje aby sie zamykala po odsluchaniu odcinka?

  Przydaloby sie do sluchania wieczorem, zeby nie udzic sie z rozladowana bateria w telefonie :)