Oto najlepsze, co możesz dzisiaj zrobić dla swojego programistycznego JA

22

Równo rok temu, 1 lutego 2016, umieściłem pewne ogłoszenie. COŚ się zaczęło. Coś, co jest “dziełem mojego życia”, tego zawodowego. Czas na powtórkę!

Chodzi oczywiście o konkurs “Daj Się Poznać“. To inicjatywa, która przerodziła się w prawdziwy huragan emocji.

NIECH KTOŚ ZATRZYMA TĘ SZALONĄ KARUZELĘ INSPIRACJI !!!

DSP2017-DzielSieWiedza

Już w październiku zacząłem otrzymywać pytania: czy będzie kolejna edycja? Kiedy będzie, na jakich zasadach? W sumie z kilkadziesiąt osób dopytywało o szczegóły i zgłaszało chęć uczestnictwa. Rok temu wystartowało aż 296 śmiałków…

Wygląda na to, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa.

DSP2017-PrzelamujBariery

(nowy obrazek, wypas, nie?)

Tak naprawdę dopiero w drugiej połowie grudnia zdecydowałem, że ROBIĘ TO. Nie wiedziałem, czy podołam.

Może tego nie widać, ale organizacja DSP wymaga baaardzo wiele czasu. Przez większość stycznia siedziałem przy kompie po 10 godzin dziennie, często także w weekendy, żeby doprowadzić wszystko do akceptowalnego stanu. Chcę, aby było widać postęp w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Na razie konkurs pochłonął już prawie tyle czasu, ile cała edycja 2016. A nawet się jeszcze nie rozpoczął :). Luty zapowiada się równie pracowicie, pogodziłem się już z pogrzebaniem planów rozpoczęcia wtedy prac nad książką. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

Inwestuję w to nie tylko czas, ale także garniec dukatów. W szczegóły nie ma sensu wchodzić (póki co), ale ogłaszam konkurs będąc kilka ładnych tysi na minusie. I nie liczę tutaj szkoleń, z których musiałem w tym czasie zrezygnować. Bo jak już coś robić, to NA MAXA! Dlatego też szczególnie gorąco zachęcam do przeczytania sekcji dotyczącej Sponsorów ;). I zachęcania swoich firm do wsparcia DSP. Nie ma drugiej takiej inicjatywy, i to nie tylko w Polsce.

DSP2017-WyjdzZCienia

DSP to zajebistość totalna. Poznałem całą masę wyjątkowych ludzi. Zdobyłem wiele doświadczeń na różnych frontach. I obserwowałem, jak wielu wspaniałym osobom pozwala to rozwinąć skrzydła. I skierować programistyczne życie na bardziej satysfakcjonujące tory. To właśnie ten ostatni czynnik daje najwięcej satysfakcji i napawa dumą.

Jednak mimo to… będzie to raczej ostatnia edycja na jakiś czas. Organizowanie tego co roku mogłoby spowodować, że się… przeje. Znudzi. A tego nie chcemy! Mogę jeszcze zmienić zdanie w tym zakresie, bo nie wiadomo co przyniosą nadchodzące miesiące, ale na razie tak to wygląda.

The best time to plant a tree was 20 years ago.
The second best time is now.
Chińskie przysłowie

To dotyczy także nas. I mnie i Ciebie. Chcesz coś zmienić? Ten konkurs to idealna okazja. Serio serio.

Teraz… idź na dajsiepoznac.pl.

Czytaj i zgłaszaj się! Nawet jeśli nie planujesz startować to zajrzyj z czystej ciekawości. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje, listę nagród, a nawet VIDEO-zaproszenie :). A także kilka zmian w stosunku do roku 2016, dzięki czemu będzie jeszcze fajniej.

Wszelkie komentarze poproszę albo przez stronę kontaktową, albo mailem albo tutaj, pod tym postem.

Niech się dzieje!

EOT,
Procent, The Uber-Excited

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

22 Comments

 1. Obserwowałem poprzednią edycję i może spróbuję sił w tej. Projekt, który w ramach tej zabawy wykonujemy może być w dowolnym stacku technologicznym? Jeśli tak to prawie dałem się namówić ;-)

   • Wybacz. Czytałem 3 razy i nie wszystko do mnie dotarło. Jestem po intensywnej nocy z Javą ;-)
    W takim razie przemyślę ten interesujący temat :D

 2. Pingback: W tym roku Dam Się Poznać! – Blog CSharp-Dev.pl

 3. Ostatnimi czasy ciągnie mnie do tego tematu. Kiedyś probowałem, ale chyba tylko będę czynnym obserwatorem

 4. Mogę ci podesłać jakąś drogą zmienioną nazwę aplikacji i adres blog’a, bo dopiero kupiłem domeny, a rejestracja do konkursu poszła ze starymi danymi :)?

 5. Krzysztof on

  Procencie, a czy projekt może być prowadzony w teamie?

  Mój kolega z pracy też się tym zainteresował, a nie jest to zbytnio tutaj wyszczególnione :)

  • Krzysztof,
   Prawie każdą aplikację można rozbić na mniejsze komponenty ;). Czy to mikroserwisy jakieś, czy podział frontend/backend… Można realizować projekt w kilka osób, ale każdy musi mieć swoje repo na githubie i swój RSS. Więc to nadal praca indywidualna.

 6. Maciek,
  A czy jak ktoś w ramach konkursu zaczynał się uczyć programować, ale mając w głowie projekt, do którego realizacji by dążył? Były taie osoby w zeszłym roku? Czy założenia są takie, że od razu na blogu mają iśćposty pełne gotowego kodu, który coś robi konkretnego i buduje projekt? (Chociaż pewnie by tak było, ba, do konca rejestracji jeszcze trzy tygodnie, więc być może dałoby radę podstawy na tyle ogarnąć, by od początku marca cisnąć już konkretnie pod projekt).

  • Piotr,
   To co opisujesz jest jak najbardziej do przyjęcia – czyli opisywanie procesu powstawania projektu, niekoniecznie od razu z działającym kodem.

   • Już od dłuższego czasu noszę się z założeniem bloga, nauką programowania, i jestem trochę zainspirowany Twoim nowym vlogiem, a szczególnie pierwszymi sekundami pierwszego odcinka i wydaje mi się, że to dobry czas, by wszystko spiąć razem, a przede wszystkim poślady i ruszyć z tematem :)

 7. Pingback: Daj Się Poznać: status 2 tygodnie po otwarciu rejestracji | devstyle.pl | Maciej Aniserowicz

 8. Nie znalazłem o tym wzmianki w komentarzach ani regulaminie (mogło mi umknąć ;) ), wiec zapytam. Czy do konkursu można zgłosić projekt w którym korzysta się z komercyjnych bibliotek?

 9. Wszystko fajnie tylko jaki projekt stworzyć w jakiej technologii?? To jest chyba najcięższy krok po pokonania…pomysł :)

 10. Cześć,
  trochę ciężko mi sobie wyobrazić udział w konkursie. Interesuję się programowaniem, ale nie jestem programistą. Moje zainteresowania zmierzają w kierunku data science, automatycznej analizy danych i uczenia maszynowego, ale na obecnym etapie i bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy trudno mi nawet pomyśleć o projekcie, do realizacji którego miałbym dążyć w czasie trwania konkursu.

 11. Czy publikowanie wpisów konkursowych na medium.com jest akceptowane? Z tego co wiem można dodawać tagi ale, obsługa RSS dla konkretnego użytkownika, ich nie przewiduje.

 12. Cześć Maciej!
  Rozpocząłem proces rejestracji do konkursu. Teraz myślę nad projektem.
  W początkowej fazie (pierwszy tydzień do dwóch), chciałbym aplikację projektować (graficznie).
  Czy to może wchodzić w skład projektu?
  Żeby żyć w zgodzie z regulaminem mogę wrzucać odnośniki do plików graficznych z projektem na github.

  • Hej,
   Tak, spoko, byle finalnie pojawił się kod. A pliki graficzne też najlepiej zawrzeć w repo bezpośrednio.
   Jeśli mogę się wypowiedzieć na temat samego procesu, to ja jednak zalecałbym zabawę z kodem najpierw, a dopiero potem z kredkami :).