fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o planach i planowaniu


04.09.2016

Planować to jedno. Ale brać samego siebie w niewolę – to co innego.

Nie robię postanowień noworocznych. Nie wyobrażam sobie szczegółów swojego życia za 5 lat. Ba, nie wiem nawet dokładnie, co będę robił za rok. Wyznaję JIT – Just In Time compilation. I póki co, od dawna, dobrze na tym wychodzę.

Brak obładowania bagażem wyobrażeń i oczekiwań wyostrza percepcję. Robi miejsce na to, co mimochodem przelatuje. By się tego czegoś niespodziewanego uchwycić, jeśli w aktualnym, konkretnym momencie, wydaje się to odpowiednie. NA TERAZ.

Co nie zmienia faktu, że MYŚLEĆ o przyszłości trzeba. Zresztą, fą fą, pisałem o tym dopiero co. Rozważać, dywagować, symulować i opracowywać strategie.

Niekoniecznie jednak przykuwać swą przyszłą jaźń do dzisiejszych – ubogich przecież w szczegóły – wizji i wyobrażeń!

Plans are worthless, but planning is everything
Dwight D. Eisenhower

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również