fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

Po devWarsztatach


28.09.2015

Niecałe 4 tygodnie temu zapraszałem Was na darmowe otwarte jednodniowe szkolenie z testów. Niedługo później ruszyła rejestracja i… bilety zniknęły podobno w około 30 sekund. Kolejne 50 osób wylądowało na liście rezerwowej. Wow, nie spodziewałem się, że zainteresowanie będzie AŻ TAKIE! Całość została sfinalizowana w minioną sobotę w siedzibie mBanku w centrum Warszawy. I było… git!

Agendę naszego spotkania znajdziecie na stronie “Testowanie automatyczne (“core” – 1 dzień)“.

Zajęcia przeplatane były kawką, pizzą i rozpakowywaniem mBankowych podarunków. A na koniec losowanie nagród: wejściówki na Programistok, Leetspeek oraz licencje od JetBrains. Strasznie miło!

Jedyne czego mi brakowało to żywiołowe dyskusje – ich nie bardzo doświadczyliśmy. Może wynikało to z faktu, że ludzie się wzajemnie nie znali. A może dlatego, że było nas w sumie aż 26 osób. A może powód jest jeszcze inny? Jeśli ktoś wie jaki to niech koniecznie da znać!

Opinie, jakie otrzymałem w powarsztatowej ankiecie, aż onieśmielają. Zobaczcie:

clip_image001

Do tego sporo bardzo budujących komentarzy tekstowych. Radość w sercu mym zapanowała na długie godziny po ich lekturze.

Feedback jaki dostałem zarówno po tych, jak i kilku ostatnich “zamkniętych” warsztatach, dał mi do myślenia. Mam sporo refleksji odnośnie szkoleń programistycznych. Podzielę się z Wami nimi jutro z samego rańca, więc zapraszam!

Inicjatywa devWarsztatów jest po prostu świetna. Wielkie gratulacje w stronę Gutka ślę, że udało mu się to wszystko wymyślić i zorganizować. I do tego jakie tempo: już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie! Wypas. Czuję w kościach, że to się nieźle rozrośnie, bo korzyści są duże dla każdego: i uczestników, i prowadzących, i potencjalnych sponsorów, i “organizacji użyczających lokal”… Oj, aż się nie mogę doczekać i będę z ciekawością obserwować dalszy rozwój wydarzeń!

A tymczasem: dzięki wszystkim za udział i wspólne spędzenie soboty. Oraz taki miły feedback. Jeśli macie jeszcze coś – cokolwiek! – do dodania, to piszcie czy w komentarzach do tego posta, czy na maila, czy na stronie meetup, czy na fejsie, czy do Gutka, czy… kanałów jest bardzo wiele, więc na pewno drogę znajdziecie ;).

I jeszcze jedno!
Jednym z pytań w ankiecie było: “Czy poleciłbyś to szkolenie gdyby było organizowane jako komercyjny płatny warsztat otwarty?”. Ku mojemu zadowoleniu wszyscy uczestnicy odpowiedzieli twierdząco. Najprawdopodobniej uczynię więc taki eksperyment w nadchodzących miesiącach. Tym samym zapraszam do zapisania się na newsletter pod tym adresem: http://eepurl.com/bw_LL5. Planuję puścić tam informację wcześniej niż na blogu i zaoferować zniżkę dla subskrybentów.

0 0 votes
Article Rating
7 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
8 years ago

Wszystko na Plus! jedna uwaga do przemyślenia proszę – wszystko OnSite. Nie każdy da radę (czas dojazdu) wyskoczyć na popołudnie do WWA, a wiele by chciało sie uczyć lub rozszeżyć wiedzę z innej dziedziny. Czy LIVE na youtubie nie byłby możliwy? Dzięki!

Marcin
8 years ago

Potwierdzam – było bardzo spoko i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem uczestniczyć w warsztatach. Dziękuję prowadzącemu i organizatorowi. Żałuję tylko, że nie mogłem udać się po wszystkim na piwko, ale na PROGRAMISTOKu się to nadrobi :)

Konrad Kokosa
8 years ago

Gratuluję! Ustawiliście chłopaki wysoko poprzeczkę ale będę się dwoił i troił by osiągnąć równie dużą satysfakcję uczestników październikowego wydania:)

Konrad Kokosa
8 years ago

I już po:) Przeżyłem, czegoś nauczyłem, sam się wiele nauczyłem :) To prawda, nic tylko gratulować Gutkowi pomysłu i realizacji! Kilka moich przemyśleń i wrażenia też umieściłem:

http://blog.kokosa.net/post/devwarsztaty-debriefieng

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również