devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
Home /

Współpraca

Jestem otwarty na współpracę z zakresu marketingu, PR i reklamy na blogu, w podcaście, YouTube itd. Proszę o kontakt przez e-mail: kontakt@devstyle.pl. Wystawiam faktury VAT. Nie jestem zainteresowany barterem.

Zanim przejdziemy dalej, gorąco zachęcam do dołączenia do specjalnej grupy. To najlepszy sposób na rozpoczęcie naszej znajomości. Grupy dedykowanej dla rekruterów, HR, PR, marketingowców. Wszystkich walczących o uwagę programistów:

Zróbmy razem coś fajnego!

O autorze, blogu, podcaście i VLOGu

Tutaj znajdziesz prezentację o mnie w formacie .PDF. Wszystkie informacje w pigułce: link. Uwaga: podane w PDF statystyki mogą być nieaktualne, po najnowsze numerki zapraszam poniżej.

Inspiruję polskich programistów do rozwoju i działania (“Inspiruj i czerp inspirację“). Popycham do przełamywania swoich wewnętrznych barier (“Daj Się Poznać“). Staram się być przykładem dla tych, których męczy stagnacja, którzy stanęli w miejscu. Pomagam odkrywać piękno zawodu programisty i korzystać z pełni potencjału, jaki on daje.

Wytyczam nowe, niezbadane ścieżki w polskim IT. Eksperymentuję z różnymi typami działalności podążając tam, gdzie jeszcze nikogo nie było (“Jak zarobiłem na blogu programistycznym 50tys w 2 tygodnie“). Zachęcam innych programistów do odważnych, acz przemyślanych, decyzji (“Jak nie odchodzić z pracy“).

Zdecydowanie zwalczam stereotypy (“Dziewczyno! Nie nadajesz się do programowania!“). Poruszam drażliwe tematy (“Demonstracja dyskryminacji“) i piętnuję niemoralne postawy (“Lojalność w IT“). Zwracam uwagę na etykę i zachęcam do świadomego kierowania swoim losem (“Nie sprzedawaj się za piłkarzyki“). Zdefiniowałem 10 programistycznych przykazań (“Devkalog“).

Wprowadzam do środowiska młode osoby, służąc radą i doświadczeniem (“Do Młodych Programistów“).

Ludziom niezwiązanym z IT pokazuję, jak nasz świat wygląda od środka.

Blog

Blog devstyle.pl jest jednym z najpoczytniejszych polskich blogów programistycznych. Regularnie publikuję tutaj od lutego 2008. Przez ten czas na blogu pojawiło się ponad 750 postów. Czytelnicy bloga z dużym zaangażowaniem reagują na publikowane przeze mnie teksty: znalazło się pod nimi ponad 8000 komentarzy!

Podcast

Oprócz bloga od 2014 roku prowadzę także najpopularniejszy w Polsce podcast programistyczny: DevTalk.pl. Jest to bardzo niespotykana w naszym kraju inicjatywa, skupiająca i angażująca kolejne tysiące programistów miesięcznie.

Vlog

W 2017 roku rozpocząłem podbój polskiego YouTube, regularnie publikując odcinki programistycznego VLOGa. Przedsięwzięcie to cieszy się ogromną popularnością, zbierając setki pozytywnych reakcji i komentarzy. Otwiera to nowe możliwości współpracy. Recenzja produktu? Relacja z wydarzenia? A może wywiad?

Inne…

Dodatkowo regularnie występuję w roli prelegenta na najważniejszych polskich konferencjach programistycznych oraz wielu grupach pasjonackich w całym kraju. Poza tym jestem jednym z organizatorów spotkań Białostockiej Grupy .NET oraz aktywnie uczestniczę w organizacji kilku dużych konferencji programistycznych, m.in. Programistok. Wcielałem się także w rolę konferansjera, z powodzeniem prowadząc Programistok 2016, ścieżkę DevTalk Deep Dive na WDI 2016, Galę Finałową konkursu Daj Się Poznać 2016 czy prowadzącego wywiad z gwiazdami Dino Esposito i Jonem Skeetem na DevTalk Live podczas konferencji .NET Developer Days.

Media

Moje komentarze i wypowiedzi regularnie pojawiają się również poza blogiem. Wybrane publikacje:

Jaka współpraca?

Docierając do kilkudziesięciu tysięcy polskich programistów każdego miesiąca mogę zaoferować wiele sposobów prezentacji firmy przed gronem prawdziwych pasjonatów.

Rekrutacja

Jeżeli celem Twojej firmy jest pokazanie się w charakterze dobrego pracodawcy: mogę zaoferować umieszczenie gościnnego posta napisanego przez jednego z jej pracowników. Możemy zorganizować również wspólny odcinek podcasta, gdzie podczas technicznej rozmowy firma zaprezentuje eksperta w swojej dziedzinie.

Test / recenzja

Jeżeli celem Twojej firmy jest zaprezentowanie rzeszy programistów swojego produktu: mogę zaoferować jego rzetelną recenzję.

Konkurs

Mogę zorganizować konkurs angażujący Czytelników i promujący Twój produkt.

Promocja inicjatywy

Jeżeli chcesz wypromować inicjatywę kierowaną do programistów (konkurs, konferencja lub inne wydarzenie): mogę o niej napisać lub wziąć udział i zrelacjonować Czytelnikom swoje wrażenia po fakcie.

Konferencja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na scenie stałem się rozpoznawanym w kraju prelegentem. Mogę wystąpić na Twoim wydarzeniu i dopomóc w jego promocji.
Historię moich wystąpień znajdziesz tu, a niektóre z nich obejrzysz tu.

Inne…?

Jeżeli… “sky is the limit”! Skontaktuj się ze mną, a po analizie Twoich celów na pewno wymyślimy coś ciekawego :).

Przykłady:

Moją sztandarową inicjatywą, angażującą setki programistów, jest trwający trzy miesiące konkurs programistyczny Daj Się Poznać 2016. Zgłosiło się do niego aż 296 programistek i programistów, zakładając blogi i pisząc setki technicznych tekstów! Edycja 2017 to jeszcze większy sukces: zgłosiło się blisko 1000 osób! Po szczegóły odsyłam pod adres dajsiepoznac.pl.

W lipcu 2016 wypromowałem kanał Slack (czat) dla programistów: w ciągu jednego dnia dołączyło do niego ok 400 osób. W sumie zarejestrowanych jest ponad 2000 devów!

Dotychczasowe współprace

Do dnia dzisiejszego miałem przyjemność współpracować m.in. z firmami takimi jak: Microsoft, mBank, Stack Overflow Careers, PwC Polska, Future Processing, SoftwareHut, Billennium, Objectivity, Medius, Soneta, JIT Solutions, Ultrico, NetEnt, KMD Poland, Comarch, Coders Lab, Grospol (CentrumKrzeseł.pl), Ceneo.pl, SII, 7N, Konnekt (Malta) i inne.

I naprawdę BARDZO polecam dołączenie do poniższego mailingu. Tam najbardziej aktualne informacje i cała masa pomysłów, których nie ma wyżej. Zapisz się:

Statystyki

Google Analytics – ~25tys UU/mies.

devstyle - ga - 03/2017

Facebook – ponad 15 000 fanów

Strona devstyle.pl – Maciej Aniserowicz.


Podcast – ~30-40 tys. odsłuchań miesięcznie

Dane pochodzą z serwisu LibSyn – najlepszych statystyk dla podcastów.

Oprócz tego każdy odcinek notuje kilka tysięcy wyświetleń na YouTube.

Podcast – iTunes

W lipcu podcast DevTalk znalazł się na drugim miejscu listy najpopularniejszych podcastów technologicznych w iTunes w Polsce.

devtalk - iTunes - 07/2016

Twitter – ponad 4300 followersów

Profil @maniserowicz.

YouTube – ponad 20 000 subskrypcji

Kanał: MaciejAniserowicz. Statystyki z portalu SocialBlade:

devstyle - youtube - 03/2017

Czytelnicy, słuchacze i widzowie

devstyle.pl czytają, słuchają i oglądają – co nie jest zaskoczeniem – głównie programiści: zarówno już pracujący jak i studenci.

Facebook pokazuje to tak:

devstyle - facebook - 01/2016

A Google Analytics tak:

devstyle - ga - demographics - 01/2016

Natomiast YouTube:

devstyle - youtube - demographics - 03/2017

Blog rejestruje odwiedziny z całego świata, jednak – co zrozumiałe – ponad 90% Czytelników czyta go z Polski.
Rozkład odwiedzin z poszczególnych miast prezentuje się następująco:

devstyle-cities-jun-2016

Blog powstał w lutym 2008 roku. Początkowo dzieliłem się głównie wiedzą techniczną z zakresu programowania. Z czasem zacząłem pisać więcej refleksji/przemyśleń/felietonów, co pozwoliło mi stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce w polskiej blogosferze programistycznej. Zgromadziłem liczną grupę profesjonalnych programistów, chętnie uczestniczących w dyskusjach i wymieniających się poglądami. O swoją pozycję w społeczności programistycznej dbam również poprzez regularne uczestniczenie w konferencjach oraz prowadzenie jedynego w Polsce podcasta programistycznego: DevTalk.

Moi Czytelnicy żywo reagują na prezentowane przeze mnie wartości i poglądy. Owocuje to między innymi takim odzewem, regularnie otrzymywanym przeze mnie na skrzynkę mailową:

Natrafiłem ostatnio na twojego bloga. W krótkim czasie przeczytałem sporo twoich postów. Wiele z tego co przeczytałem było mi bardzo bliskie, czasem zabawne i zawsze pouczające. Gratuluję bloga, moim zdaniem jest kapitalny.

Albo:

(…) jednym z nawiększych kopów w moim życiu było właśnie to co czerpałem z Twojego bloga. (…) to co przeczytałem u Ciebie niesamowicie wpłynęło na moje życie (…) wtedy kiedy szukałem swojej drogi był ktoś taki jak Ty, kto miał ochotę dzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami. Ktoś kto dawał kopa i motywował. (…) Naprawdę, dzięki wielkie! Mam nadzieję przyczynić się do czyjegoś dev-życia tak jak Ty przyczyniłeś się do mojego.

Albo:

(…) dziękuję Ci za wszystkie rady, jakie mi dałeś! Nie ulega wątpliwości, że bardzo pomogły mi w rozmowach o pracę, w stworzeniu dobrego CV, które lądowało często na górze stosu :-) Efektem tego wszystkiego jest fakt, że dostałem pracę! (…) Cieszę się niesamowicie :-) (…) sama radość, zwłaszcza po prawie pół roku siedzenia w domu :-) Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit