Współpraca

Jestem otwarty na współpracę z zakresu PR i reklamy na blogu i w podcaście. Proszę o kontakt przez formularz kontaktowy bądź e-mail: maciej@devstyle.pl. Wystawiam faktury VAT. Nie jestem zainteresowany barterem.

Zanim przejdziemy dalej, gorąco zachęcam do dołączenia do specjalnej grupy. Grupy dedykowanej dla rekruterów, HR, PR, marketingowców. Wszystkich walczących o uwagę programistów:

Zróbmy razem coś fajnego!

O autorze, blogu, podcaście i VLOGu

Tutaj znajdziesz prezentację o mnie w formacie .PDF. Wszystkie informacje w pigułce: link. Uwaga: podane w PDF statystyki mogą być nieaktualne, po najnowsze numerki zapraszam poniżej.

Inspiruję polskich programistów do rozwoju i działania (“Inspiruj i czerp inspirację“). Popycham do przełamywania swoich wewnętrznych barier (“Daj Się Poznać“). Staram się być przykładem dla tych, których męczy stagnacja, którzy stanęli w miejscu. Pomagam odkrywać piękno zawodu programisty i korzystać z pełni potencjału, jaki on daje.

Wytyczam nowe, niezbadane ścieżki w polskim IT. Eksperymentuję z różnymi typami działalności podążając tam, gdzie jeszcze nikogo nie było (“Jak zarobiłem na blogu programistycznym 50tys w 2 tygodnie“). Zachęcam innych programistów do odważnych, acz przemyślanych, decyzji (“Jak nie odchodzić z pracy“).

Zdecydowanie zwalczam stereotypy (“Dziewczyno! Nie nadajesz się do programowania!“). Poruszam drażliwe tematy (“Demonstracja dyskryminacji“) i piętnuję niemoralne postawy (“Lojalność w IT“). Zwracam uwagę na etykę i zachęcam do świadomego kierowania swoim losem (“Nie sprzedawaj się za piłkarzyki“). Zdefiniowałem 10 programistycznych przykazań (“Devkalog“).

Wprowadzam do środowiska młode osoby, służąc radą i doświadczeniem (“Do Młodych Programistów“).

Ludziom niezwiązanym z IT pokazuję, jak nasz świat wygląda od środka.

Blog

Blog devstyle.pl jest jednym z najpoczytniejszych polskich blogów programistycznych. Regularnie publikuję tutaj od lutego 2008. Przez ten czas na blogu pojawiło się ponad 750 postów. Czytelnicy bloga z dużym zaangażowaniem reagują na publikowane przeze mnie teksty: znalazło się pod nimi ponad 8000 komentarzy!

Podcast

Oprócz bloga od 2014 roku prowadzę także najpopularniejszy w Polsce podcast programistyczny: DevTalk.pl. Jest to bardzo niespotykana w naszym kraju inicjatywa, skupiająca i angażująca kolejne tysiące programistów miesięcznie.

Vlog

W 2017 roku rozpocząłem podbój polskiego YouTube, regularnie publikując odcinki programistycznego VLOGa. Przedsięwzięcie to cieszy się ogromną popularnością, zbierając setki pozytywnych reakcji i komentarzy. Otwiera to nowe możliwości współpracy. Recenzja produktu? Relacja z wydarzenia? A może wywiad?

Inne…

Dodatkowo regularnie występuję w roli prelegenta na najważniejszych polskich konferencjach programistycznych oraz wielu grupach pasjonackich w całym kraju. Poza tym jestem jednym z organizatorów spotkań Białostockiej Grupy .NET oraz aktywnie uczestniczę w organizacji kilku dużych konferencji programistycznych, m.in. Programistok. Wcielałem się także w rolę konferansjera, z powodzeniem prowadząc Programistok 2016, ścieżkę DevTalk Deep Dive na WDI 2016, Galę Finałową konkursu Daj Się Poznać 2016 czy prowadzącego wywiad z gwiazdami Dino Esposito i Jonem Skeetem na DevTalk Live podczas konferencji .NET Developer Days.

Media

Moje komentarze i wypowiedzi regularnie pojawiają się również poza blogiem. Wybrane publikacje:

Jaka współpraca?

Docierając do kilkudziesięciu tysięcy polskich programistów każdego miesiąca mogę zaoferować wiele sposobów prezentacji firmy przed gronem prawdziwych pasjonatów.

Rekrutacja

Jeżeli celem Twojej firmy jest pokazanie się w charakterze dobrego pracodawcy: mogę zaoferować umieszczenie gościnnego posta napisanego przez jednego z jej pracowników. Możemy zorganizować również wspólny odcinek podcasta, gdzie podczas technicznej rozmowy firma zaprezentuje eksperta w swojej dziedzinie.

Test / recenzja

Jeżeli celem Twojej firmy jest zaprezentowanie rzeszy programistów swojego produktu: mogę zaoferować jego rzetelną recenzję.

Konkurs

Mogę zorganizować konkurs angażujący Czytelników i promujący Twój produkt.

Promocja inicjatywy

Jeżeli chcesz wypromować inicjatywę kierowaną do programistów (konkurs, konferencja lub inne wydarzenie): mogę o niej napisać lub wziąć udział i zrelacjonować Czytelnikom swoje wrażenia po fakcie.

Konferencja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na scenie stałem się rozpoznawanym w kraju prelegentem. Mogę wystąpić na Twoim wydarzeniu i dopomóc w jego promocji.
Historię moich wystąpień znajdziesz tu, a niektóre z nich obejrzysz tu.

Inne…?

Jeżeli… “sky is the limit”! Skontaktuj się ze mną, a po analizie Twoich celów na pewno wymyślimy coś ciekawego :).

Przykłady:

Moją sztandarową inicjatywą, angażującą setki programistów, jest trwający trzy miesiące konkurs programistyczny Daj Się Poznać 2016. Zgłosiło się do niego aż 296 programistek i programistów, zakładając blogi i pisząc setki technicznych tekstów! Edycja 2017 to jeszcze większy sukces: zgłosiło się blisko 1000 osób! Po szczegóły odsyłam pod adres dajsiepoznac.pl.

W lipcu 2016 wypromowałem kanał Slack (czat) dla programistów: w ciągu jednego dnia dołączyło do niego ok 400 osób. W sumie zarejestrowanych jest ponad 2000 devów!

Dotychczasowe współprace

Do dnia dzisiejszego miałem przyjemność współpracować m.in. z firmami takimi jak: Microsoft, mBank, Stack Overflow Careers, PwC Polska, Future Processing, SoftwareHut, Billennium, Objectivity, Medius, Soneta, JIT Solutions, Ultrico, NetEnt, KMD Poland, Comarch, Coders Lab, Grospol (CentrumKrzeseł.pl), Ceneo.pl, SII, 7N, Konnekt (Malta) i inne.

I naprawdę BARDZO polecam dołączenie do poniższego mailingu. Tam najbardziej aktualne informacje i cała masa pomysłów, których nie ma wyżej. Zapisz się:

Statystyki

Google Analytics – ~25tys UU/mies.

devstyle - ga - 03/2017

Facebook – ponad 12 000 fanów

Strona devstyle.pl – Maciej Aniserowicz.


Podcast – ~30-40 tys. odsłuchań miesięcznie

Dane pochodzą z serwisu LibSyn – najlepszych statystyk dla podcastów.

Oprócz tego każdy odcinek notuje kilka tysięcy wyświetleń na YouTube.

Podcast – iTunes

W lipcu podcast DevTalk znalazł się na drugim miejscu listy najpopularniejszych podcastów technologicznych w iTunes w Polsce.

devtalk - iTunes - 07/2016

Twitter – ponad 3100 followersów

Profil @maniserowicz.

YouTube – >12 000 subskrypcji

Kanał: MaciejAniserowicz. Statystyki z portalu SocialBlade:

devstyle - youtube - 03/2017

Czytelnicy, słuchacze i widzowie

devstyle.pl czytają, słuchają i oglądają – co nie jest zaskoczeniem – głównie programiści: zarówno już pracujący jak i studenci.

Facebook pokazuje to tak:

devstyle - facebook - 01/2016

A Google Analytics tak:

devstyle - ga - demographics - 01/2016

Natomiast YouTube:

devstyle - youtube - demographics - 03/2017

Blog rejestruje odwiedziny z całego świata, jednak – co zrozumiałe – ponad 90% Czytelników czyta go z Polski.
Rozkład odwiedzin z poszczególnych miast prezentuje się następująco:

devstyle-cities-jun-2016

Blog powstał w lutym 2008 roku. Początkowo dzieliłem się głównie wiedzą techniczną z zakresu programowania. Z czasem zacząłem pisać więcej refleksji/przemyśleń/felietonów, co pozwoliło mi stworzyć jedyne w swoim rodzaju miejsce w polskiej blogosferze programistycznej. Zgromadziłem liczną grupę profesjonalnych programistów, chętnie uczestniczących w dyskusjach i wymieniających się poglądami. O swoją pozycję w społeczności programistycznej dbam również poprzez regularne uczestniczenie w konferencjach oraz prowadzenie jedynego w Polsce podcasta programistycznego: DevTalk.

Moi Czytelnicy żywo reagują na prezentowane przeze mnie wartości i poglądy. Owocuje to między innymi takim odzewem, regularnie otrzymywanym przeze mnie na skrzynkę mailową:

Natrafiłem ostatnio na twojego bloga. W krótkim czasie przeczytałem sporo twoich postów. Wiele z tego co przeczytałem było mi bardzo bliskie, czasem zabawne i zawsze pouczające. Gratuluję bloga, moim zdaniem jest kapitalny.

Albo:

(…) jednym z nawiększych kopów w moim życiu było właśnie to co czerpałem z Twojego bloga. (…) to co przeczytałem u Ciebie niesamowicie wpłynęło na moje życie (…) wtedy kiedy szukałem swojej drogi był ktoś taki jak Ty, kto miał ochotę dzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami i doświadczeniami. Ktoś kto dawał kopa i motywował. (…) Naprawdę, dzięki wielkie! Mam nadzieję przyczynić się do czyjegoś dev-życia tak jak Ty przyczyniłeś się do mojego.

Albo:

(…) dziękuję Ci za wszystkie rady, jakie mi dałeś! Nie ulega wątpliwości, że bardzo pomogły mi w rozmowach o pracę, w stworzeniu dobrego CV, które lądowało często na górze stosu :-) Efektem tego wszystkiego jest fakt, że dostałem pracę! (…) Cieszę się niesamowicie :-) (…) sama radość, zwłaszcza po prawie pół roku siedzenia w domu :-) Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit