fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
4 minut

Po PGS Software Talks w Rzeszowie


30.04.2015

W kontekście “fajnych firm w polskim IT” pisałem już o kilku korpo i nie-korpo. Fajnych – bo udzielających się w lokalnych (i nie tylko) społecznościach.

Dzisiaj niniejszym dołączam do tego grona PGS Software. Nie dość, że dzielnie i regularnie wspierają Wrocławską Grupę .NET to jeszcze dodatkowo organizują PGS Software Talks!

Software Talks to inicjatywa o tyle interesująca, że odbywa się m.in. w Rzeszowie – mieście, które (podobnie zresztą jak mój Białystok) nie opływa w eventy związane z IT tak jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław czy inne. Bardzo ucieszyłem się zatem, gdy otrzymałem zaproszenie wystąpienia na takim rzeszowskim dev-spędzie, co finalnie miało miejsce 8 kwietnia.

Po 6 godzinach wyśmienitej jazdy samochodowej wparowałem do Rzeszowa i po krótkim odpoczynku w hotelu przyszła pora na właściwy event. Przy okazji: kiedyś to człowiek po trasie Warszawa-Koln tylko się przeciągnął i następnego dnia mógł znowu wsiadać i śmigać kolejny 1000km, a teraz to nawet po 400km zdrzemnąć się trzeba… dziadość nie radość.

Okazało się, że miejsce spotkania to Estrada Caffee – nieprzeciętna knajpa na rzeszowskim rynku. Po raz pierwszy występowałem na scenie, w której była głęboka na kilka metrów dziura pokazująca podziemia miasta, przykryta tylko szybą – na szczęście sprawiającą solidne wrażenie :). Zobaczcie sobie fotki na stronie Estrady i zajrzyjcie tam będąc w Rzeszowie, warto!

Po przybyciu poznałem ekipę PGS i zostałem od razu zabrany na miły zestaw burger+bro. A następnie w lekki szok wpadłem: w środku na show czekała ponad setka programistów! Awesome.

Przede mną występowało dwóch śmiałków z PGS. Grzesiek pokazywał na co zwrócić uwagę pisząc aplikacje desktopowe, nad jakimi frameworkami warto się pochylić i w ogóle “po co nam framework”. Waldek z kolei wskazał na dobre praktyki tworzenia aplikacji MVC sugerowane przez takiego choćby Ayende. Mam nadzieję, że wszyscy po powrocie do domu przeczytali polecane przez Waldka posty z bloga Ayende, bo mimo upływu lat to sama wielka mądrość powodująca wypieki na twarzy podczas lektury.

Na zakończenie – po raz pierwszy przed techniczną publicznością – przedstawiłem swoje sposoby na “robienie więcej”, czyli prezentację “GMD – Getting More Done”. Zainteresowani slajdy znajdą na moim GitHubie: https://github.com/maniserowicz/gmd-talk… chociaż same obrazki bez narracji zbyt wiele sensu nie mają. I dobrze. Poszło mi spoko. Jeden z uczestników powiedział nawet, że to jednak z najlepszych prezentacji jakie widział kiedykolwiek, a oceny z ankiet wśród uczestników rozłożyły się pomiędzy “Wspaniale” a “Dobrze” więc… czego chcieć więcej? :). After-party w innym bardzo ciekawym pubie, którego nazwy nie pomnę, pełne było fajnych dyskusji i dobrego piwa. Jednak jako że zmęczenie mnie dopadło, niestety musiałem zmyć się do hotelu wcześniej niż zamierzałem, ale… życie.

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. Zacna inicjatywa i świetna organizacja! Jeśli mieszkasz w mieście, w którym odbywają się PGS Software Talks, to na pewno nie powinno Cię zabraknąć na kolejnych edycjach.

Fotki ze spotkania dostępne na fejsie gdyby ktoś chciał powiesić oko na spikerach, uczestnikach czy organizatorkach :).

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
trackback

[…] i przedstawić swoje “mechanizmy zwiększające produktywność”, czyli podobnie jak wcześniej w Rzeszowie: “GMD – Getting More Done”. Tym razem sam czułem, że jest po prostu bardzo […]

ss
ss

Skoro wspomniałeś o Warszawie, jakieś szczególne eventy polecasz?

Jakub Gutkowski

no warszawka sie rozkreca :) w tym miesiacu z tego co mi wiadomo pod koniec tez cos fajniego ma byc, ale chyba jeszcze nie ma nigdzie oficjalnego info na ten temat wiec wole nic nie wypaplac.

Mateusz
Mateusz

Czy mozesz przytoczyc mniej wiecej czego dotyczyly wspomniane posty na blogu Ayende? Przegladalem jego bloga w poszukiwaniu konkretnych wpisow na temat MVC, ale nie znalazlem nic konkretnego. Odnalazlem natomiast serie o przepisaniu podrecznikowego MVC Music Store z uzyciem RavenDB, czy to to? Dzieki :)

Ahmed
Ahmed

Na Podkarpaciu faktycznie brak wydarzeń związanych z IT, w zasadzie jedynym odbywającym się regularnie jest coroczny Microsoft IT Academic Day na PRz, więc każda nowa inicjatywa jest przedatna.

Ahmed
Ahmed

Na Podkarpaciu faktycznie brak wydarzeń związanych z IT, w zasadzie jedynym odbywającym się regularnie jest coroczny Microsoft IT Academic Day na PRz, więc każda nowa inicjatywa jest przydatna.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również