fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Darmowy internet z Aero2 – mam i ja


24.01.2013

Od kilku tygodni jestem posiadaczem karty SIM z darmowym internetem. Sam nie mogłem w to uwierzyć, ale takie coś istnieje. Byłem niezwykle zaskoczony, gdy w rozmowach z paroma osobami się tym podniecałem, a one nie wiedziały że takie coś w ogóle jest i o czym ja do nich konserwuję.

Piszę zatem tutaj coby słowo szerzyć i do zamawiania zachęcać.

Darmowy internet mobilny (do końca 2016 roku) można mieć składając wniosek zgodnie z zasadami dostępnymi na stronie Aero2 (no nie do końca darmowy, całkowity koszt to ok 30zł). Szybkością nie powala, ale 512 kbps zdecydowanie wystarcza do przeglądania internetu i normalnego korzystania z jego dobrodziejstw. Na zasięg też nie można narzekać, tylko brać co dają.

Przetestowałem wtykając kartę w swojego wysłużonego Samsung Galaxy Mini i czyniąc z niego hotspot, do którego następnie podłączyłem się laptopem – surfuje aż miło. Czytałem strony, debuggowałem bloga i przerzucałem pliki po FTP.

Idealne rozwiązanie do tableta. Albo jeśli tablet nie ma wejścia na SIM (jak mój Nexus 7) to zawsze można wykorzystać właśnie nawet najbardziej badziewny smartfon z Androidem żeby skonstruować darmowy, przenośny ruter.

To na dziś tyle. Dają – bierz, biją – uciekaj. Czemu nie skorzystać?

0 0 votes
Article Rating
9 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zabanet
zabanet
11 years ago

Potwierdzam. Hula, aż miło. Korzystam z Aero 2 od paru miesięcy. Dobry sposób na niezależny (nie infiltrowany) internet w pracy ;). Akurat też mam SG mini i faktycznie przez łaj-faj nie ma problemu, aczkolwiek, nie wiem dlaczego nie działa udostępnianie netu przez USB (mimo, że na moim abonamentowym pakiecie jest to możliwe). Ale cóż – darowanemu koniowi…
Jakieś 3 tygodnie temu złożyłem 2 następne wnioski w imieniu rodzinki i wczoraj dostałem maila, że wysłali już karty pocztą, czyli okres oczekiwania jest dużo krótszy niż na początku.

jj
jj
11 years ago

Warto dodać, że połączenie jest zrywane co jakiś czas (60 min?).

jj
jj
11 years ago

btw. jak mogę sobie dodać taką buźkę? :)

zabanet
zabanet
11 years ago

Faktycznie zrywa co godzinę. Telefon robi automatycznie reconnecta, więc tego nie widać. Chyba, że chcesz ściągać pliki cięższe niż ~100 MB :(. Windę też można poustawiać, żeby się ponownie łączyła z automatu. Przećwiczyłem to na Win 7 + modem USB (jakaś “hauwa”, ale teraz nie pamiętam modelu).

Piotrek
Piotrek
11 years ago

Ja wniosek wysłałem już 3 tygodnie temu i 0 odzewu.

Marcin
Marcin
11 years ago

Mam od roku, używam jak braknie mi transferu w iPlus. Najszybszym sposobem na zdobycie karty jest wizyta w salonie Sferi.(karta od reki, wymagany dowód, 20zł)

Michał
11 years ago

Teraz jest już spoko 512 kbps. Jeszcze kilka miesięcy temu było tylko 256 kbps. Wtedy to przeglądanie Internetu wymagało cierpliwości.

W zasadzie to nadawało się tylko do przeglądania poczty wtedy.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również