DevTalk #87 – O Pisaniu Książek Technicznych z Konradem Kokosa

8

Konrad KokosaWitajcie w osiemdziesiątym siódmym odcinku podcastu DevTalk! Bardzo fajnie jest mieć powracających gości, zwłaszcza jeśli wracają z tematami, które są czymś więcej, niż petardą. W obecnym odcinku rozmawiam z Konradem Kokosa o tym, jak to jest napisać książkę techniczną i z czym to się wiąże. Bardzo nietypowy temat, ale powinien Was zainteresować!

Konrad jest architektem, programistą, konsultantem, szkoleniowcem, freelancerem, influencerem, a od niedawna pisarzem i autorem książki . Możecie pamiętać go z odcinka pięćdziesiątego siódmego: DevTalk#57 – O Garbage Collectorze z Konradem Kokosą, w którym rozmawialiśmy o jego hobby, pasji i znaku rozpoznawczym: Garbage Collectorze, czyli zarządzaniu pamięcią.

W osiemdziesiątym siódmym odcinku podcastu Konrad opowie wam ze szczegółami, jak wyglądał proces pisania jego nowego dzieła, jakim jest Pro .NET Memory Management, czyli książka o zarządzaniu pamięcią w projektach .NET (i nie tylko ;) ). A że nie jest to sprawa prosta, to warto posłuchać, jak wiele pracy, wyrzeczeń i serca Konrad włożył w napisanie swoistej biblii dla programistów .NET. Zwłaszcza tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak cała platforma działa pod spodem.

cover

Zapraszam do słuchania i zostawiania komentarzy pod odcinkiem.

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

8 Comments

 1. Paweł Hofman on

  Dzięki za wywiad i super opowieść Konrada! Nie padło tylko moim zdaniem jedno pytanie – czy po podpisaniu umowy z wydawcą i ustaleniu, że okres prac nad książką będzie trwał pół roku, wydawca pokrywał jakiekolwiek rachunki autora, czy wypłacał mu pensję/zaliczkę/honorarium w tym czasie? Bo jeśli nie, to wydawca mało ryzykował, nawet jeśli termin przesunął się o rok ;-)

  • Wydawca w trakcie prac nic nie płaci więc ich główne ryzyko to jakiś tam (w sumie niewielki) czas pracy osób supportujących pisanie – głównie edytora.

   • Paweł Hofman on

    To teraz mam tym bardziej ucisk w dołku, że kupiłem e-booka na CyberMonday za bodajże $7, którego polecałeś na twitterze … może dodasz przycisk ‘donate’ na stronie ? ;)

 2. Sebastian on

  Super wywiad – dzięki. No i oczywiście ogromny szacun dla Konrada za wytrwałość i ostateczny wynik zmagań :)

 3. Pawel Stadnicki on

  Hejka, ciekawi mnie jak wygladają “tamtiemy” dla Ciebie z racji poprzez czytanie Twojej książki przez subskrybentów. Wiem że Apress ma swoje rozwiązanie tego typu, a ja sam korzystam z Safarii Books Online
  ?

  • Nie wiem jak inne wydawnictwa ale Apress płaci za to pewną kwotę z góry. Jak na razie to mój główny dochód z książki :)