fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
HOT / 4 minut

DevTalk #107 – o UX z Wojtkiem Kutyła


02.12.2019

WojtekKutyla_7_by_Sylwia_Kowalczyk

User Experience jest wymysłem naszych czasów? Nic bardziej mylnego! Już po II wojnie światowej inżynierowie Toyoty kombinowali, jak poprawić ergonomię samochodów. Bez nadawania specjalnej nazwy temu procesowi. Wraz z rozwojem technologii, UX przeniknął do digitalowego świata i zadomowił się w nim na dobre.
UX wydaje się być działką UX designerów. Gość sto siódmego odcinku podcastu DevTalk pokaże, jak ogromny wpływ w tej dziedzinie mają programiści. Poznaj Wojtka Kutyłę!

Wojtek jest niezależnym konsultantem i trenerem UX oraz service design. Mieszka w Edynburgu. W sektorze cyfrowych produktów i usług pracuje od 1999 roku. Współpracuje z wieloma międzynarodowymi organizacjami. Regularnie odbywa wizyty w Polsce, prowadząc warsztaty, występując na konferencjach i ucząc projektantów UX zaawansowanych metod pracy w zawodzie. Propaguje UX bez napinki. Prowadzi poczytnego bloga Opowieści ze świata UX.

Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako UX Designer albo wynieść swoje programowanie na wyższy poziom, ten odcinek jest dla Ciebie!

Dziś dowiesz się:

  • Czym jest UX?
  • Dlaczego UX jest ważny dla programistów?
  • Jakie są konsekwencje UXowych błędów?
  • Jak rozpocząć swoją przygodę z UX?
  • Jaki wpływ na UX ma programista / architekt oprogramowania?
  • Z jakich narzędzi korzysta UXowiec?

PS. Nic nie rozgrzewa serca jak ciepłe słowo. ;) Jeśli podobał Ci się ten odcinek, zostaw gwiazdkę i opinię na iTunes!

Czas na PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
trackback

[…] dzisiaj wyszedł podcast, w którym ugościł mnie Maciek Aniserowicz z Devstyle, pomyślałem, że pomogę trochę braciom i siostrom w digitalu – programistom i programistkom […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również