fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#38 – O dążeniu do celu z Michałem Szafrańskim


04.07.2016

Michał SzafrańskiDzisaj zapraszam Was na odcinek nr 38: bardzo specjalny. Specjalny z dwóch powodów.

Po pierwsze: bo jest to nasze ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Kolejny odcinek dopiero jesienią.

A po drugie: bo udało mi się zaprosić Gościa, o którego najbardziej i najczęściej prosiliście. Przed Wami, wraz ze mną, Michał Szafrański! Tak jak ja i Ty, wywodzi się z IT. Od lat prowadzi jednak świetny blog o finansach osobistych: Jak Oszczędzać Pieniądze. Jest również autorem popularnego podcastu “WNOP: Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy“. Swoją misję “zwiększania finansowej świadomości w społeczeństwie” uzupełnia wydając świeżutką, nowiuśką książkę “Finansowy Ninja“. Na Twitterze: @szaffi.

Wyszedł nam najdłuższy odcinek w historii DevTalk, ale to dobrze, bo tematów do poruszenia mieliśmy całkiem sporo. Motywem przewodnim jest dążenie do celu – jakikolwiek by on nie był. Jednym ze sposobów może być dywersyfikacja umiejętności, więc wspólnie zastanawiamy się: jak i po co? Do tego: czy zawsze być sobą, czy też warto czasami się… zaprzedać? A jeśli ktoś planuje dziki krok – który zarówno Michał, jak i ja, mamy za sobą – czyli zwolnienie się z pracy i rozpoczęcie (jakichkolwiek) działań na własną rękę, to w niniejszym odcinku także znajdzie garść porad. Swoją drogę opisałem m.in. w tekstach “Pasja zabija. Spowiedź.“, “Jak zarobiłem na blogu programistycznym 50tys w 2 tygodnie” oraz w autobiograficznym cyklu “Procentografia“.
Rozmawiamy też (oczywiście) o finansach w kontekście programistów.
Przy okazji Michał zdradza sporo ciekawych informacji o swojej książce “Finansowy Ninja“, której przedsprzedaż ruszyła dopiero co: raptem 3 dni temu.


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:

Zapisz się do mojego newslettera po więcej ciekawych treści!


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Maciek
Maciek

Hej Maciek,

Wspomniałeś o książce Mateusza – mógłbyś podać linka albo tytuł książki?

Maciek
Maciek

Chodzi mi o książkę z 41:33 , trafiłem tu od Michała więc jego książkę kojarzę :)

Leto
Leto

Bardzo fajny odcinek :)
Zapomniales dodac link do odcinka z Youtube’a.

Leto
Leto

Chodzilo mi link do odcinka na twoim kanale na YT

https://www.youtube.com/watch?v=5LnvRUDB8Qk

Marek
Marek

Witam, wchodzę na http://www.FinansowyNindza.pl a tam? No właśnie :) Michał pracował w IT, a nie zabezpieczył uciekającego ruchu na podobne domeny? Oczywiście w momencie się zorientowałem o co chodzi, ale pewnie jakąś część ludzi pobłądzi. Szczególnie tych nie z IT.

trackback

[…] DevTalk#38: O dążeniu do celu z Michałem Szafrańskim […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również