fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #88 – O Just-In-Time Compiling z Mariuszem Dobrowolskim


18.02.2019

Mariusz DobrowolskiWitaj w 88. odcinku podcasta DevTalk! Dzisiejszym Gościem jest Gość ;), która jako prawdopodobnie jeden z niewielu w polu “Hobby” w CV ma wpisane C++.

Korzystając z jego nietypowych zainteresowań dzisiaj rozmawiamy o JIT (nie mylić z Git!). Czyli Just-In-Time Compiling. Z tego odcinka dowiesz się na czym polega kompilacja w locie do kodu maszynowego, dlaczego i po co stworzono tę technikę i jaki koszt się z tym wiąże.

A któż to takie mądrości poopowiada? Mariusz Dobrowolski! To programista, prelegent i pasjonat nowych technologii, któremu nie straszny żaden język programowania. Zawodowo od 6 lat związany z platformą .NET. Poszukiwacz innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań. Wielokrotny finalista ogólnopolskich konkursów informatycznych, w tym dwukrotny zwycięzca największego konkursu technologicznego dla studentów ImagineCup.

Zapraszam więc do słuchania odcinka, kompilowania uzyskanej wiedzy do pośredniego myślokodu i  wymyślania programistycznej magii! Bo Mariusz opowie m.in. o projekcie, który… sam aktualizuje własny kod w trakcie działania!

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
0 0 votes
Article Rating
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] A jeśli chcielibyście zasięgnąć więcej informacji dotyczących JIT to polecam podcast Macieja Aniserowicza oraz Mariusza Dobrowolskiego. Oczywiście nie jest on typowo dla PHP, jednak powinien zaspokoić ciekawskich.https://devstyle.pl/2019/02/18/devtalk-88-o-just-in-time-compiling-z-mariuszem-dobrowolskim/ […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również