fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
5 minut

Co to jest devstyle speakers?


30.10.2018

Jak to szło? “I had a dream…“. Teraz nadszedł czas działania.

Mój konkurs Daj Się Poznać pomógł setkom ludzi wyjść z cienia, założyć blogi, wsiąknąć w społeczność. Kilkoro śmiałków nawet wskoczyło na scenę! I NIE CHCĄ Z NIEJ ZEJŚĆ!!!

No właśnie. Występowanie publiczne jest bardzo trudne. Ale bardzo warto!

Wyobraź sobie siebie na dużej konferencji. W świetle reflektorów. Wiesz, jakiego to daje POWERA? Ogromnego! I jeśli JA mogę to robić, to naprawdę nadaje się KAŻDY.

KAŻDY się do tego nadaje (wiem, bo JA się NIE nadawałem, a to robię)

devstyle speakers to inicjatywa wprawiająca polską scenę prelegencką w ruch. Pomaga postawić pierwszy krok albo rozwinąć skrzydła. To takie Toastmasters, ale… techniczne, programistyczne. NASZE. Wspieramy się, motywujemy i inspirujemy.

Uczymy, dzielimy uwagami i ulepszamy nawzajem.

devstyle speakers to zamknięte, bezpieczne miejsce do zdobywania doświadczenia. Występujemy przed sobą, dzielimy feedbackiem. Nagrywamy i analizujemy. Ze stresem – bo nie da się bez niego – ale bez ryzyka.

Na Gali Finałowej Daj Się Poznać (2016 i 2017) taka idea pięknie zadziałała. Jest nawet kilkanaście nagrań odważnych dusz, które wskoczyły na dużą scenę i… I sami zobaczcie CO, TUTAJ.


To wszystko co napisałem powyżej to moja wizja. Narodzona dwa lata temu, starannie pielęgnowana, wychuchana i… wydmuchana ;). Gładzona i pieszczona.

I… I co? I UDAŁO SIĘ! We wrześniu 2017 kilkadziesiąt osób spotkało się na cały weekend najpierw w warszawskim biurze Microsoftu, a potem w Hotelu Sobieski. I to były piękne dwa dni. Dni wypełnione sceniczną wiedzą i bezcennym doświadczeniem.

Postawa? Głos? Modulacja? Kontakt z publicznością? O tym wszystkim, podczas cudownych warsztatów, opowiadała nam Monika Malinowska (Atelier Głosu).
Slajdy? Narracja? Kompozycja? Tipsy i tricki? To domena Rafała Czupryńskiego (Microsoft). Z Rafałem nagrałem nawet podcast o Sztuce Prezentacji (tutaj).

Wszystko uwiecznił niezastąpiony Marcin Połowianiuk na poniższej relacji:

Ale dlaczego teraz o tym piszę? Piszę o tym, bo…

Bo 24 i 25 listopada odbędzie się druga edycja!

Dzięki firmie Connectis, impreza znowu będzie całkowicie darmowa dla Uczestników.Mamy nie tylko dwa dni pełne wrażeń i wiedzy, ale również żarełko i wspólną sobotnią kolację integracyjną. Jedyny koszt uczestnictwa to ewentualny transport i nocleg w Warszawie.

Ponownie szkolić nas będzie Monika Malinowska. A w rolę drugiego trenera wcieli się… nocusz, ja :). Mam za sobą ponad sto wystąpień, robię to od wielu lat i zostałem przekonany, że mam dużo doświadczenia wartego “podzielenia się nim”. Jaram się tym bardziej!

No ale i… i co z tego? I to, że TY RÓWNIEŻ możesz tam do nas dołączyć! A co trzeba zrobić? Wejść na stronę rejestracji, przeczytać wszystko co tam jest napisane (koniecznie!) i użyć kod “devstyle”, by z drogiego biletu zbić 100% ceny :).

Rejestracja otwarta o tutaj!

STRASZNIE się cieszę, że udaje się to zorganizować już po raz drugi. MEGAwerymacz! Dziękuję Oli z Connectis, że wszystko udaje się tak pięknie spiąć. I mojej asystentce Ani, że pilnuje szczegółów, coby całość ślicznie zabanglała.

Jeśli interesują Cię kolejne edycje to Na Tej Stronie możesz zapisać się na Specjalną Listę!

Jak również wszystkim, którzy wzięli udział w tym evencie rok temu! Czy Ciebie to dotyczy? Można Cię gdzieś wypatrzeć w powyższej relacji? Jeśli tak to koniecznie napisz poniżej komentarz jak było, zachęć innych do udziału! A może… zarejestruj się także i tym razem? :)

Do zobaczenia na scenie!
Aniserowicz, podexcytowany tak bardzo, że aż ojej!

P.S. Uwaga, liczba miejsc BARDZO ograniczona. Tak jak napisano na stronie: jeśli zajmiesz miejsce i się nie pojawisz to przestajemy się lubić, bo to nieładnie.

========

I oto jesteśmy już po wydarzeniu! Relacja na devstyle się pisze, ale poniżej możecie obejrzeć odcinek mojego VLOGa z pierwszego dnia devstyle speakers;

0 0 votes
Article Rating
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika
5 years ago

Byłam na poprzedniej edycji i uważam, że warto! Żeby się nie powtarzać, zostawiam linka do mojej recenzji z poprzedniego roku https://programmer-girl.com/2017/09/26/devstyle-speakers-01/

Paweł
5 years ago

Maćku, przu użyciu kodu dostaję komunikat, że “Kod promocyjny został już wykorzystany”. Mógłbyś poprawić?

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również