fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim


07.05.2018

Jacek WesołowskiOdcinek 77. to spojrzenie w kierunku zawsze przyspieszającym bicie programistycznych serc.

Moim i Waszym Gościem jest Jacek Wesołowski. Jacek od dawna pracuje w branży, przez którą wielu programistów zostało programistami. Czyli? Klepie CRMy!!! <crickets> Nie no… Jacek robi w gamedev oczywiście! Jednak nie zajmuje się kodowaniem gier. Jego zadaniem jest sprawienie, żeby gra była… grywalna. A na Twitterze jako @jzillw.

Tematem rozmowy jest to, czym Jacek zajmuje się na co dzień: projektowanie gier. I to gier, które większość z Was na pewno zna! Dowiecie się jak to się dzieje, że jedna gra wciąga na całe tygodnie, podczas gdy inne to tylko “MEH”? Jak wygląda współpraca projektanta z programistami? Kto co robi i “kogo ile” potrzeba w zespole? Dlaczego praca nad grami wygląda inaczej niż nad aplikacjami biznesowymi i co jest największą bolączką teamów tworzących hity? I… wiele więcej! Cud-miód.

Z niniejszym odcinkiem powiązany jest bardzo interesujący projekt. Jacek pisze książkę “Projektowanie Przeżyć“, w której to w szczegółach wprowadzi nas w ten magiczny świat.

Inicjatywę można wesprzeć w akcji crowd-fundingowej na portalu PolakPotrafi. Zachęcam do zapoznania się i dorzucenia swojej cegiełki! Ja już pierwszego dnia wybrałem paczuszkę dla siebie:

Projektowanie Przeżyć (Polak Potrafi)

PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Marcin
Marcin

W nagraniu słyszałem miauczenie kota! :D

Marcin
Marcin

Cześć Jacek, czy mój plan jest dobry i może się udać? A mianowicie rok temu pisałem mature z kilku przedmiotów rozszerzonych (matematyka, fizyka, informatyka i angielski) i mimo, że wcześniej bardzo dobrze się uczyłem nie poszło mi zbyt dobrze. Postanowiłem zostać rok, pracować i przygotować się kolejny raz do egzaminu maturalnego z matematyki rozszerzonej i fizyki. Już teraz mogę powiedzieć, że matematyka poszła mi dużo lepiej, chciałbym iść na Studia Informatyczne(Politechnika) do Gdańska, plan B to praca i nauka zaocznie w Białymstoku. Chciałbym skończyć Studia w międzyczasie już zacząć pracować jako Informatyk i ciągle się rozwijać, a na boku sobie… Read more »

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również