fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk#66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem


27.11.2017

lukasz-dziekanOdcinek 66, prawie jak 666! MASSIVE numer. Więc i MASSIVE CONTENT!

Dzisiaj przed Wami Łukasz Dziekan. Człowiek-orkiestra. Świetny programista i architekt, ale także leader i biznesmen. CTO w FinAi, a wcześniej tech-ważniak w różnych dużych i mniejszych firmach, w Polsce i USA. Na Twitterze @pan_dziekan.

Tematem odcinka jest Massive Data Processing. Co to? Jak się ma do popularnego Big Data? A co to w ogóle Big Data? Na jakie klasy możemy podzielić dane? Skąd uczyć się o wydajności, algorytmach, złożoności obliczeniowej? Do tego jeszcze… co to CAP??? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w niniejszym odcinku.

A może klikniesz kilka gwiazdek na iTunes? ;)

PLAY! Miłego słuchania!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
ags
ags

Dość dobry opis bigdaty. W PL firm polskich może być niezbyt dużo, ale 100TB+ były już w 2010. Dużo u nas niestety outsourcu, gdzie nasi dobrzy programiści robią doskonałe formularze. Trochę mi brakło odbicia w stronę in-memory typu HANA. Drogie, ale in-memory, a maszyny do 4TB. Do algorytmów Skiena jest spoko, bardzo strawny. CormEn jest doskonały, ale ciężki jako lektura. Z ciekawostek, Hadoop wygrał nawet z tym, co niektóre duże firmy od jezyków z płotkiem próbowały. I przez to jvm (Java i Scala), python i c++. Map reduce było w językach funkcyjnych. Nazwa wzięła się od funkcji… map i reduce.… Read more »

trackback

[…] ➡ O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem. Zdecydowanie polecam. Jeśli interesujesz się technologiami Big Data znajdziesz tu sporo informacji. https://devstyle.pl/2017/11/27/devtalk66-o-massive-data-processing-z-lukaszem-dziekanem/ […]

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również