Konkurs Daj Się Poznać 2017 dobiegł końca!

28

I oto się stało. Za nami wielkie chwile. Krew, pot i łzy. Wzloty i upadki.

W tym roku byłem w szoku
Aż nie czuję jak rymuję
A dziś Dzień Dziecka, i tak się czuję

Do konkursu Daj Się Poznać 2017 zgłosiło się 981 osób! Prawie TYSIĄC programistów, prawie TYSIĄC blogów! Do polskiej dev-blogosfery wskoczyło prawie 8000 postów!

Oj kurde, aż ciężko zebrać myśli i wszystko zawrzeć w jednym tekście…

Po pierwsze: bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym. I wspaniałym Finalistom, i pozostałym Uczestnikom. I Kibicom, i Sponsorom. I społeczności devstyle, i społeczności na Slacku.

Mi nie udało się zrealizować wszystkiego, co chciałem przy edycji, ale i tak dzięki Wam można rozpatrywać DSP (prawie) wyłącznie jako inicjatywę UDANĄ :). JEA!

Przy tej okazji bardzo pragnę podziękować Alicji Snarskiej z Microsoftu. Drugiej tak pomocnej i fascynująco kreatywnej osoby ze świecą szukać. Po raz kolejny jedna osoba w polskim MS dała tyle wsparcia, że hej. Rok temu był to Kamil, teraz – ona. Dzięki, Ala!

Zanim przejdziemy dalej, UWAGA! Dzisiaj do wszystkich Uczestników wędruje mail. Jeśli nie otrzymasz go do południa: koniecznie daj mi znać!

Finaliści

Do Finału wchodzi dzisiaj prawie 200 weteranów. WIELKIE GRATULACJE! Są to osoby, które spełniły wymogi konkursu.

Pełna lista Finalistów dostępna na stronie: http://uczestnicy.dajsiepoznac.pl/finalisci.

Za nimi kwartał ciężkiej pracy. Brawa na stojąco! I owacje. I w ogóle.

Niespodzianka: nowa nagroda!

Do konkursowej puli nagród dołącza przewspaniały, “inteligencki” ;) gift. Dzięki uprzejmości firmy Microsoft ktoś będzie mógł dokształcać się używając swojego nowego Kindle Paperwhite! Bardzo elegancko.

Sam bym chętnie przytulił jeden egzemplarz ;).

Głosowanie

Dzisiaj rusza proces głosowania: wyłaniania Zwycięzców DSP’17. Na razie, przez tydzień, Uczestnicy załatwią sprawy między sobą ;), wyłaniając spomiędzy siebie Ścisłych Finalistów. Szczegóły we wspomnianym mailu.

A potem do wspólnej zabawy zaprosimy wszystkich! Wróć tutaj 8 czerwca: dowiesz się o wszystkim i także weźmiesz udział w tym procesie. Będzie wesoło!

Gala Finałowa

Tak jak rok temu, to piękne przedsięwzięcie będzie miało piękny finał. 17 czerwca spotkamy się w ok 150 osób na Gali Finałowej w biurze Microsoft na Alejach Jerozolimskich. Tam calutki dzień zapełniony będzie ciekawymi wystąpieniami, emocjami i rozmowami. Więcej informacji (i będą dochodziły kolejne): tutaj.

Ponownie wdrażamy w życie pomysł z poprzedniej edycji: wystąpienia – na scenie – Uczestników Konkursu! Rok temu było tak super, tak świetnie, tak inspirująco, że KONIECZNIE trzeba to powtórzyć.

Event na fejsiku: https://www.facebook.com/events/1403873993014150 . Tam znajdziesz też link do rejestracji, ale rejestrację PUBLIC otwieramy dopiero za tydzień. Pierwszeństwo mają – ofkorz – Uczestnicy.

A potem udamy się gdzieś dalej ;). I tam zapraszamy już totalnie wszystkich, nawet tych, którzy nie wyklikają biletu na Galę.

Przyszłość…?

Bardzo wiele osób już teraz dopytuje mnie o kolejną edycję konkursu. Na chwilę obecną jedyna sensowna odpowiedź to: zobaczymy. Za wcześnie, aby o tym teraz myśleć.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

28 Comments

 1. Oczywiście należą się ogromne brawa dla Ciebie za organizację takiego eventu. Twoją największą nagrodą jest chyba tak duże zainteresowanie:)
  Oczywiście brawa również dla wszystkich finalistów i nie tylko finalistów – tym, którzy z jakiś powodów nie spełnili wymagań, ale i tak się napracowali – ich też trzeba pochwalić:)
  Dla mnie to był super konkurs, jestem dumna, że jestem na liście finalistów i udało mi sie spełnić wszystkie warunki.
  jeszcze raz brawa dla wszystkich i powodzenia w finale:)

 2. Pingback: Finał konkursu Daj Się Poznać 2017 – Paweł Skaruz o dotnecie i bezpieczeństwie

 3. Gratulacje koledzy i koleżanki! :) W zeszłej edycji napisałem dwa posty i zrezygnowałem z braku czasu. W tej nie dość, że dotarłem do końca i pobawiłem się rozwojową technologią, to jeszcze popełniłem wiele wartościowych wpisów nt prowadzenia swojej firmy, rozliczania kosztów w działalności, jak zacząć pracować na b2b i nie tylko.

  Wnioski: Maćku, musi być kolejna edycja, żeby ok 800 osób z tej edycji mogło za rok rozwinąć swoje blogi! ;)

  Zapraszam do siebie, skorzystajcie z wiedzy jeśli macie ochotę :) http://paweldobrzanski.pl/

 4. Yeah! Drugi rok z rzędu wytrwałem! Podsumowania nie napisałem ale streściłem swoje osiągnięcia na snapczacie :-) Wolę pisać podsumowania jak się eventy już zakończą, a ten dla mnie jeszcze trwa – bo przecież jest Gala Finałowa. Parę osób z konkursu też tam było, co było przy okazji stało się fajnym doświadczeniem. Nie tylko czatem człek żyje! (a teraz przekąsem) Gratulacje wszystkim uczciwym, którzy pisali posty a nie pojedyncze akapity oraz mają cokolwiek sensownego na GitHubie, a wytrwali do końca :)

   • W porządku, użyłem nieodpowiedniego słowa. Chciałem tylko docenić prawdziwych twardzieli (i twardzielki). Ale przemyśl sobie czy na pewno uczciwość kojarzy Ci się z polityką, bo się martwię. Też jej nie lubię. Peace!

 5. Gratulacje dla wszystkich finalistów! :) Projektów jest tak wiele, że dosyć długo zastanawiałem się, na które oddać swój głos. Tutaj wielki plus dla organizatora – podstrona z listą finalistów pozycjonuje ich losowo – bardzo sprawiedliwe :) Sam złapałem się na tym, że po przeczytaniu opisu połowy projektów już nie chciało mi się lecieć dalej… Ja jakoś się zmusiłem, ale w ogólnym rozrachunku osoby na końcu listy mogłyby mieć mniejsze szanse na zdobycie głosu, jednak na całe szczęście tego problemu właściwie nie ma :)

  Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich, którzy wytrwali i wielkie podziękowania dla Ciebie Macieju – za zorganizowanie tego wszystkiego! ;)

  • Ach, faktycznie! Dzięki za objaśnienie, bo sama nie zauważyłam, że losowość jest celowa przy każdym ładowaniu strony. Już miałam napisać ochrzan, że jak to taki stary wyga nie umie zrobić order by. ;) A to rzeczywiście sprawiedliwe. Ja to nawet w marcu przeczytałam całą listę zarejestrowanych, żeby wiedzieć, kogo śledzić. :]

 6. Konkurs w jakim mam przyjemność uczestniczyć już na samym początku wzbudził mój zachwyt. Tak duży przypływ devtreści. Poprostu masakra! Byłem poprostu w szoku jak zobaczyłem złamany tyś. postów w moim czytniku RSS. Mocne uderzenie. I w końcu ruszyłem 4litery do pisania. I poszę i myślę o 2 innych blogach nieco odniennej tematyki. Przyzwyczaiłem się i coś skrobię. Wielkie dzięki Macieju za to co robisz w devspołeczności wiadomo nie od dziś!!!

 7. Gratulacje dla Ciebie Maćku za organizację tego wspaniałego konkursu oraz dla wszystkich uczestników! Tyle nowego contentu w polkim internecie!

 8. Wow, nareszcie możemy wyjść z piwnic! Fajnie było przetrwać. Gratulacje dla wszystkich za odwagę i zdobyte umiejętności, a zwłaszcza dla tych, którzy wyprodukowali coś używalnego.

  PS. Jak to zgłosiło się 981 uczestników? Wcześniej już to sprawdzałam z ciekawości, na stronie z listą document.querySelectorAll(‘h4’).length (h4 zawierają nazwiska) zwraca 926. A chyba na początku jeszcze trąbiłeś, że ponad tysiąc był. :>

  • Największą zaletą udziału w konkursie nie jest “wyprodukowanie” czegokolwiek, ale przełamanie się. I to jest świetne, że tyle osób się na to zdecydowało!
   Zgłosiło się 981 osób, ale w trakcie sporo osób pisało do mnie z prośbą o usunięcie z listy. Co też czyniłem, stąd różnica. I na pewno nie “trąbiłem” że było ponad tysiąc, bo nie było ponad tysiąc.