fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
4 minut

Konkurs Daj Się Poznać 2017 dobiegł końca!


01.06.2017

I oto się stało. Za nami wielkie chwile. Krew, pot i łzy. Wzloty i upadki.

W tym roku byłem w szoku
Aż nie czuję jak rymuję
A dziś Dzień Dziecka, i tak się czuję

Do konkursu Daj Się Poznać 2017 zgłosiło się 981 osób! Prawie TYSIĄC programistów, prawie TYSIĄC blogów! Do polskiej dev-blogosfery wskoczyło prawie 8000 postów!

Oj kurde, aż ciężko zebrać myśli i wszystko zawrzeć w jednym tekście…

Po pierwsze: bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym. I wspaniałym Finalistom, i pozostałym Uczestnikom. I Kibicom, i Sponsorom. I społeczności devstyle, i społeczności na Slacku.

Mi nie udało się zrealizować wszystkiego, co chciałem przy edycji, ale i tak dzięki Wam można rozpatrywać DSP (prawie) wyłącznie jako inicjatywę UDANĄ :). JEA!

Przy tej okazji bardzo pragnę podziękować Alicji Snarskiej z Microsoftu. Drugiej tak pomocnej i fascynująco kreatywnej osoby ze świecą szukać. Po raz kolejny jedna osoba w polskim MS dała tyle wsparcia, że hej. Rok temu był to Kamil, teraz – ona. Dzięki, Ala!

Zanim przejdziemy dalej, UWAGA! Dzisiaj do wszystkich Uczestników wędruje mail. Jeśli nie otrzymasz go do południa: koniecznie daj mi znać!

Finaliści

Do Finału wchodzi dzisiaj prawie 200 weteranów. WIELKIE GRATULACJE! Są to osoby, które spełniły wymogi konkursu.

Pełna lista Finalistów dostępna na stronie: http://uczestnicy.dajsiepoznac.pl/finalisci.

Za nimi kwartał ciężkiej pracy. Brawa na stojąco! I owacje. I w ogóle.

Niespodzianka: nowa nagroda!

Do konkursowej puli nagród dołącza przewspaniały, “inteligencki” ;) gift. Dzięki uprzejmości firmy Microsoft ktoś będzie mógł dokształcać się używając swojego nowego Kindle Paperwhite! Bardzo elegancko.

Sam bym chętnie przytulił jeden egzemplarz ;).

Głosowanie

Dzisiaj rusza proces głosowania: wyłaniania Zwycięzców DSP’17. Na razie, przez tydzień, Uczestnicy załatwią sprawy między sobą ;), wyłaniając spomiędzy siebie Ścisłych Finalistów. Szczegóły we wspomnianym mailu.

A potem do wspólnej zabawy zaprosimy wszystkich! Wróć tutaj 8 czerwca: dowiesz się o wszystkim i także weźmiesz udział w tym procesie. Będzie wesoło!

Gala Finałowa

Tak jak rok temu, to piękne przedsięwzięcie będzie miało piękny finał. 17 czerwca spotkamy się w ok 150 osób na Gali Finałowej w biurze Microsoft na Alejach Jerozolimskich. Tam calutki dzień zapełniony będzie ciekawymi wystąpieniami, emocjami i rozmowami. Więcej informacji (i będą dochodziły kolejne): tutaj.

Ponownie wdrażamy w życie pomysł z poprzedniej edycji: wystąpienia – na scenie – Uczestników Konkursu! Rok temu było tak super, tak świetnie, tak inspirująco, że KONIECZNIE trzeba to powtórzyć.

Event na fejsiku: https://www.facebook.com/events/1403873993014150 . Tam znajdziesz też link do rejestracji, ale rejestrację PUBLIC otwieramy dopiero za tydzień. Pierwszeństwo mają – ofkorz – Uczestnicy.

A potem udamy się gdzieś dalej ;). I tam zapraszamy już totalnie wszystkich, nawet tych, którzy nie wyklikają biletu na Galę.

Przyszłość…?

Bardzo wiele osób już teraz dopytuje mnie o kolejną edycję konkursu. Na chwilę obecną jedyna sensowna odpowiedź to: zobaczymy. Za wcześnie, aby o tym teraz myśleć.

0 0 votes
Article Rating
28 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
programmer-girl
6 years ago

Oczywiście należą się ogromne brawa dla Ciebie za organizację takiego eventu. Twoją największą nagrodą jest chyba tak duże zainteresowanie:)
Oczywiście brawa również dla wszystkich finalistów i nie tylko finalistów – tym, którzy z jakiś powodów nie spełnili wymagań, ale i tak się napracowali – ich też trzeba pochwalić:)
Dla mnie to był super konkurs, jestem dumna, że jestem na liście finalistów i udało mi sie spełnić wszystkie warunki.
jeszcze raz brawa dla wszystkich i powodzenia w finale:)

Mateusz Maciaszek
6 years ago

Gratuluję wszystkim!

Marcin Pietraszek
6 years ago

Wow, gratulacje dla wszystkich finalistów! Cieszę się, że i mi się udało. Było ciężko, ale było też warto :). Pogodynka (http://pogodynka.pietraszek.pl) działa i ma się dobrze, aż nabrałem ochoty na kolejne zabawy z Raspberry Pi/Arduino :)

trackback

[…] informacji o zakończeniu konkursu na blogu Macieja Aniserowicza, autora Daj Się […]

Paweł Dobrzański
6 years ago

Gratulacje koledzy i koleżanki! :) W zeszłej edycji napisałem dwa posty i zrezygnowałem z braku czasu. W tej nie dość, że dotarłem do końca i pobawiłem się rozwojową technologią, to jeszcze popełniłem wiele wartościowych wpisów nt prowadzenia swojej firmy, rozliczania kosztów w działalności, jak zacząć pracować na b2b i nie tylko.

Wnioski: Maćku, musi być kolejna edycja, żeby ok 800 osób z tej edycji mogło za rok rozwinąć swoje blogi! ;)

Zapraszam do siebie, skorzystajcie z wiedzy jeśli macie ochotę :) http://paweldobrzanski.pl/

Paweł Dobrzański
6 years ago

Będziemy czekać :) Gratuluję organizacji Maćku!

Namek
6 years ago

Yeah! Drugi rok z rzędu wytrwałem! Podsumowania nie napisałem ale streściłem swoje osiągnięcia na snapczacie :-) Wolę pisać podsumowania jak się eventy już zakończą, a ten dla mnie jeszcze trwa – bo przecież jest Gala Finałowa. Parę osób z konkursu też tam było, co było przy okazji stało się fajnym doświadczeniem. Nie tylko czatem człek żyje! (a teraz przekąsem) Gratulacje wszystkim uczciwym, którzy pisali posty a nie pojedyncze akapity oraz mają cokolwiek sensownego na GitHubie, a wytrwali do końca :)

Namek
6 years ago

W porządku, użyłem nieodpowiedniego słowa. Chciałem tylko docenić prawdziwych twardzieli (i twardzielki). Ale przemyśl sobie czy na pewno uczciwość kojarzy Ci się z polityką, bo się martwię. Też jej nie lubię. Peace!

Łukasz
6 years ago

Gratulacje dla wszystkich finalistów! :) Projektów jest tak wiele, że dosyć długo zastanawiałem się, na które oddać swój głos. Tutaj wielki plus dla organizatora – podstrona z listą finalistów pozycjonuje ich losowo – bardzo sprawiedliwe :) Sam złapałem się na tym, że po przeczytaniu opisu połowy projektów już nie chciało mi się lecieć dalej… Ja jakoś się zmusiłem, ale w ogólnym rozrachunku osoby na końcu listy mogłyby mieć mniejsze szanse na zdobycie głosu, jednak na całe szczęście tego problemu właściwie nie ma :)

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich, którzy wytrwali i wielkie podziękowania dla Ciebie Macieju – za zorganizowanie tego wszystkiego! ;)

Agnieszka
6 years ago
Reply to  Łukasz

Ach, faktycznie! Dzięki za objaśnienie, bo sama nie zauważyłam, że losowość jest celowa przy każdym ładowaniu strony. Już miałam napisać ochrzan, że jak to taki stary wyga nie umie zrobić order by. ;) A to rzeczywiście sprawiedliwe. Ja to nawet w marcu przeczytałam całą listę zarejestrowanych, żeby wiedzieć, kogo śledzić. :]

Gocom
6 years ago

Konkurs w jakim mam przyjemność uczestniczyć już na samym początku wzbudził mój zachwyt. Tak duży przypływ devtreści. Poprostu masakra! Byłem poprostu w szoku jak zobaczyłem złamany tyś. postów w moim czytniku RSS. Mocne uderzenie. I w końcu ruszyłem 4litery do pisania. I poszę i myślę o 2 innych blogach nieco odniennej tematyki. Przyzwyczaiłem się i coś skrobię. Wielkie dzięki Macieju za to co robisz w devspołeczności wiadomo nie od dziś!!!

Paweł Skaruz
6 years ago

Gratulacje dla Ciebie Maćku za organizację tego wspaniałego konkursu oraz dla wszystkich uczestników! Tyle nowego contentu w polkim internecie!

Mirek
6 years ago

Gratulacje dla wszystkich! Udało się nam, było ciężko ale dotrwaliśmy ;)

Agnieszka
6 years ago

Wow, nareszcie możemy wyjść z piwnic! Fajnie było przetrwać. Gratulacje dla wszystkich za odwagę i zdobyte umiejętności, a zwłaszcza dla tych, którzy wyprodukowali coś używalnego.

PS. Jak to zgłosiło się 981 uczestników? Wcześniej już to sprawdzałam z ciekawości, na stronie z listą document.querySelectorAll(‘h4’).length (h4 zawierają nazwiska) zwraca 926. A chyba na początku jeszcze trąbiłeś, że ponad tysiąc był. :>

Wojciech Mioduszewski
6 years ago

Świetne doświadczenie, dzięki za zorganizowanie konkursu :)
Gratulacje wszystkim uczestnikom!

Szymon
6 years ago

Ja również dziękuję za cały konkurs. Najważniejsze, że mój produkt udało się wrzucić na serwer : ) Zapraszam na http://www.financizer.pl

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również