DevTalk#53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem

4

Tomasz NurkiewiczI nadszedł czas na odcinek numer 53! Ciekawi mnie Twoja REAKCJA. A dlaczego akurat dziś, akurat tak…?

Do nagrania zaprosiłem Tomka Nurkiewicza. W świecie Javy personę obrośniętą legendą ;). Poza Javą także tłumy powinny go kojarzyć. Bloguje, występuje na konferencjach, a nie tak dawno ukazała się książka wydana przez O’Reilly. Na Twitterze: @tnurkiewicz.

Tematem tej rozmowy jest programowanie reaktywne. Coś, na co sam natknąłem się już 8 lat temu, i jakoś nigdy nie zastosowałem na produkcji. A Tomek jest tutaj prawdziwym wyjadaczem.

Mała uwaga: nagrywaliśmy to w nocy. Kilka miesięcy temu zmieniłem swój tryb życia i nocami średnio kontaktuję. Dlatego… radzę skupić się na tym, co mówi Tomek, a nie na tym, co mówię ja ;).

PLAY’n’DEV!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

4 Comments

  1. Dzięki za ten odcinek dużo “mięsa” do przerobienia i Tomek jak zawsze konkretnie o +/- rx.

  2. Świetny odcinek. Dzięki. Samo podejście przypomina mi metody używane w przetwarzaniu sygnałów. Tam też można napotkać graf połączeń, z węzłami w postaci specjalnych algorytmów DSP (filtry, operacje matematyczne), przesyłane obiekty są natomiast jednego typu – bufor próbek.

  3. Jeżeli ktoś jest zainteresowany Reactive extensions i chce uniknąć paru “głupich” błędów na początku to polecam prezentancję Dan Lew “Common RxJava Mistakes” (https://www.youtube.com/watch?v=QdmkXL7XikQ). Autor sporo miejsca poświęca błędom przy wykorzystaniu wielowątkowości.

    Polecam również Thomasa Nielsa i jego wizualizacja operatorów flatMap i toList: http://tomstechnicalblog.blogspot.co.uk/2015/11/rxjava-operators-flatmap.html i http://tomstechnicalblog.blogspot.co.uk/2015/11/rxjava-operators-tolist.html