DevTalk#34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim

4

Bartosz SypytkowskiNa zewnątrz gorąco, a tu kolejna porcja ciekawych programistycznych treści pcha się wprost w dev-uszy! W 34. odcinku eksplorujemy temat aktorów. Oskary rozdane, więc się spóźniliśmy, ale oczywiście przecież i tak o innych aktorów chodzi, prawda? Chodzi o Actor Model.

Aktorów komentuje dla nas Bartosz Sypytkowski. Doskonale wie, o czym mówi, ponieważ jest jednym z corowych contrybutorów frameworka AKKA.NET (jak to ładnie po polsku brzmi ;) ). Prowadzi też bloga (http://bartoszsypytkowski.com) i czasami występuje z prezentacjami. A na Twitterze: @Horusiath.

Miłego słuchania!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

4 Comments

 1. Pingback: dotnetomaniak.pl

 2. Hej – dla mnie HOCON to super sprawa,
  niedosc ze latwo sie czyta – to jestjeszcze opcja fallback, gdzie mozemy uzyc “zapasowych” opcji w dynamicznym srodowisku.
  Ja osobiscie uzywam akki do przetwarzania sporego zestawu danych – gdzie liczy sie czas.
  Czekam na odcinek gdzie bedzie mowa o perzystencji :-)
  G.

 3. PlayFramework cały stoi na Akka. Jeśli chodzi o ciekawe źródło do nauki to jest darmowy kurs https://www.coursera.org/course/reactive. Przygotowany przez samego M. Oderskiego (twórca Scali). Jeden z tygodni był właśnie apropo modelu aktorów. Sama idea trochę trudna do przyswojenia w teorii, ale praktyka wygląda znacznie prościej. Ciekawie byłoby posłuchać trochę o projektowaniu aplikacji właśnie pod kątem modelu aktorów. Jak zarządzać połączeniami z bazą danych czy kontrolować pamięciożerność takich rozwiązań.

 4. Pingback: webMASTAH.weekly.015 – webMASTAH