fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
5 minut

Daj Się Poznać 2016 – Wielki Finał


01.06.2016

Równo 4 miesiące temu, 1 lutego 2016, ogłosiłem drugą edycję konkursu Daj Się Poznać. I rozpętało się coś cudownego.

Do konkursu zgłosiło się aż 296 Uczestników. Dziś wiemy już ilu z nich dotrwało do końca i spełniło założenia konkursowe… Mamy WOW!!! 70 Finalistów (pełna lista tutaj: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac/daj-sie-poznac-finalisci-2016/)! Naprawdę, pięknie. W sumie na potrzeby konkursu internet zasiliło ponad 2000 (a może i 3000?) postów!

I co dalej?

Teraz cyfrowy kurz opada i trzeba całą sprawę ładnie i miło zakończyć. Odbędzie się to w dwóch odsłonach.

Głosowanie

Finalistów mamy wielu, a oficjalnych nagród – mniej. W konkursie nie było jury, a w pojedynkę ogarnąć prawie 300 blogów nie byłem w stanie. Odbędzie się zatem głosowanie na najlepsze blogi. Ale nie taki typowy festiwal lajków, o nie.

Najpierw to Uczestnicy sami ze swojego grona wyłonią Szczęśliwą Piętnastkę. 296 zdecyduje, kto z 70 przejdzie do ścisłego finału i powalczy o nagrody.

Następnie od 8 czerwca to WY wszyscy weźmiecie sprawy w swoje ręce i będziecie mogli wspierać faworytów i ulubieńców. Szczegóły już za tydzień tutaj, na devstyle.pl.

Gala Finałowa

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, spotkania na żywo, rozmowy, dyskusje i ciekawe prezentacje – to wszystko już 18 czerwca w siedzibie Microsoft w Warszawie podczas Gali Finałowej. Ze szczegółową agendą można zapoznać się na stronie poświęconej Gali: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac/gala.

Do 8 czerwca Uczestnicy konkursu mają wyłączność na rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona, ale jeżeli ostaną się wolne po tygodniu takiego zamkniętego procesu to napiszę (znowu tutaj, znowu za tydzień) jak można się do nas dostać :). A będzie fajnie.

Zrobiłem event na fejsiku, dla zainteresowanych: https://www.facebook.com/events/620778624766971/ .

Mail

Muszę tutaj przy okazji wtrącić: jeżeli jesteś Uczestnikiem konkursu, to dziś rano (ok 8:00) powędrował do Ciebie e-mail z wieloma przydatnymi informacjami. Uczulam, gdyż nie wszyscy takie maile otwierają. Odbierz i otwórz, zaklinam!

Miód

Jak teraz czytam wszystkie posty podsumowujące konkurs to serce rośnie i powieki miękną. Widzę, że się podobało, i już teraz ogromna większość Uczestników jest wygrana. Super i wypas. Piszę te słowa o 2:30 rano po całym dniu kodowania, a zamiast spać – chce się skakać. Mogę założyć ręce na piersi i nic nie robić do końca roku, a i tak będę spełniony :). W końcu dziś Dzień Dziecka – dla mnie to najlepszy prezent.

Dziękuję wszystkim Uczestnikom za udział. Bardzo, bardzo gratuluję wytrwałości Finalistom. Jesteście Wielcy. Kto nie startował ten nie wie jakie to wyzwanie było CHOLERNIE trudne.

“Nie wszystko, co warto, się opłaca, a nie wszystko, co się opłaca – warto”… ale w tym przypadku – jestem o tym święcie przekonany – jedno i drugie jest spełnione. Nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Dziękuję też każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu. Nie wymienię teraz całej listy, bo jeszcze kogoś pominę i dopiero będzie ;).

Jest jednak jedna osoba, która to wszystko… rozpoczęła. I o tym fakcie przy okazji konkursu jeszcze chyba nie wspominałem. Bez impulsu z zewnątrz nie zabrałbym się za organizację drugiej edycji konkursu. Ta osoba, ten impuls, to Kamil Stachowicz z Microsoftu. On zaczepił mnie jesienią 2015r słowami: “Kiedyś dawno robiłeś taki fajny konkurs z programowaniem i blogowaniem, może zrobisz znowu? Możemy zrobić burzę mózgów, a i korpo pomoże”. I tak właśnie było.
Wielkie dzięki, Kamil!

I cóż… obiecywać niczego nie chcę, ale widać, że jest potencjał w takich oddolnych inicjatywach. Żal byłoby go zmarnować, więc… w głowie kłębi się sporo pomysłów, zatem stay tuned! Kolejne okazje do Dania Się Poznać powinny się pojawić, może nawet wcześniej niż ktokolwiek się spodziewa, w kompletnie innym wydaniu ;). Fingers crossed i DO ROBOTY!

Dziel Się Wiedzą

0 0 votes
Article Rating
17 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
8 years ago

Ha, jakieś chyba zawirowanie czasoprzestrzenne, bo post przeczytałem, a maila jeszcze nie ma. ;-P

Marcin Szyszka
8 years ago
Reply to  Marcin

Ja tez nie dostałem więc chyba o 2:30 w nocy Maciek coś źle ustawił sheduler ;)

Kuba Szumiato
8 years ago

Ani ja :) Tak to już jest, że o 2:30 może i chce się skakać po całym dniu kodzenia, ale mózg już przetwarza tematy ‘inaczej’ :)

Dariusz Pawlukiewicz
8 years ago

Szacunek dla każdego kto dotrwał do końca :) I oby więcej takich konkursów !

Bogusz Pekalski
8 years ago

Gratulacje, duża część blogów konkursowych trzyma poziom. Fajnie, że udało się coś takiego zorganizować.

Iwona
8 years ago

Wielkie dzięki za zorganizowanie tego wydarzenia! Naprawdę super było brać w tym udział!

Pablo
Pablo
8 years ago

Było super! Dzięki Maciej za wszystko, już wypatruję następnej edycji! ;)

Tomasz Kacmajor
8 years ago

Wielkie dzięki za taką inicjatywę! Długo się zastanawiałem czy warto wziąć udział, czy dam radę i czy to w ogóle jest dla mnie. Ale od początku towarzyszyła temu jakaś pozytywna energia, nastawienie na TAK, zachęcanie do przełamania barier, więc wystartowałem. Zdecydowanie było warto! Mimo, że dobiłem do 13 postów na wymagane 20 ze względu na inne obowiązki, to i tak czuję się zwycięzcą. Jak na początkującego przystało, pewnie zbyt długo dopieszczałem każdy wpis, ale moim nadrzędnym celem było stworzenie jakiejś wartości dla czytelników i podanie tego w estetyczny sposób. Po takiej dobrze wykonanej robocie czułem ogromną satysfakcję! Jestem pewien, że będę kontynuował pisanie i że taki blog wzbogaca każdego programistę. Jestem też pewien, że bez motywacji w postaci “Daj się Poznać” nieprędko zabrałbym się do stworzenia bloga z własnej inicjatywy. Dzięki i do zobaczenia na gali :)

Damoch
8 years ago

Potrzeba więcej takich inicjatyw :D Gratulacje wszystkim

Tomasz Wybraniec
8 years ago

Super inicjatywa, takich konkursów powinno być więcej i cześciej…

Michał
8 years ago

Fajnie jest być częścią takiej akcji :) Naprawdę :)

Grzegorz Jamiołkowski

Ja dziękuję za mega motywację, poprzez samo stworzenie tego eventu, co popchnęło mnie do urzeczywistnienia czegoś co planowałem zrobić już rok temu, ale nie było chęci i wiary w ukończenie wyzwania :)

Wojtek
Wojtek
8 years ago

Było ciężko ale było super! Jak zobaczyłem siebie na liście osób które ukończył konkurs na mojej twarzy pojawił się uśmiech i do teraz nie schodzi. Bardzo się cieszę że każdą wolną chwilę przez 3 miesiące poświęciłem na ten konkurs, bo wiem że był to czas dobrze wykorzystany! Jeszcze raz gratuluje wszystkim ukończenia konkursu, i Tobie Maciek za taką fajną inicjatywę!

Maciej Lew
8 years ago

Uff udało się nam dotrwać do końca. Myślę, że to były na prawdę dobrze zainwestowane przez nas, w siebie samych, długie godziny ciężkiej pracy. Będę wyczekiwał kolejnej edycji konkursu, już mam kilka pomysłów na aplikacje :)

Marcin
8 years ago

Śledziłem wiele blogów i powiem szczerze, że jest w nich kupa ciekawych materiałów, w których znalazłem kilka interesujących tematów do przemyśleń na najbliższą przyszłość. Uczestników jest sporo i świetne jest to, że każdy startował z tego samego poziomu, niejako od zera (bez obrazy :D) – by dać się poznać! Czy to początkujący, czy bardziej doświadczony programista, każdy bez jakiegokolwiek hejtu lub zadzierania nosa i w sumie bez krępacji o swój poziom wiedzy, przedstawiał swoje pomysły i umiejętności, a to naprawdę wymaga odwagi… Pozdrawiam odważnych! :D

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również