fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
3 minut

Konkurs: programuj, bloguj, zdobywaj nagrody i popularność!


01.02.2016

Od kilku tygodni drażniłem Was lekko zapowiedziami, że “1 lutego ogłoszę coś wielkiego”, c’nie? Oto 1 lutego nadszedł i pora odkryć tajemnicę: projekt, nad którym pracowałem przez calutki styczeń, prawie codziennie.

Przedstawiam Wam drugą edycję konkursu “Daj Się Poznać“! Od razu na wstępie: po wszystkie informacje z tym związane odsyłam Was na stronę mu poświęconą: http://www.maciejaniserowicz.com/daj-sie-poznac/ (dostępna także pod adresem http://dajsiepoznac.pl).

A poniżej trochę wodolejstwa ;).

W 2010 roku (jak to bardzo, bardzo dawno temu!) zorganizowałem pierwszą edycję konkursu, co ogłosiłem w miło brzmiącym poście “Programuj, bloguj i zdobądź MSDN Ultimate oraz inne znakomite nagrody!“. To był ogromny sukces. Liczyłem na trzech, no maksymalnie pięciu uczestników. A zgłosiło się aż 79 osób!

Od tamtej pory wiele osób pytało o powtórkę. Przez lata z różnych względów nie chciałem tego robić, ale że teraz, jak się Wam ostatnio wyspowiadałem, skupiam się w 100% na community, przyszła na to pora. I to z o wiele większym rozmachem. Wtedy wszystko robiłem praktycznie sam, w pojedynkę, a teraz o tej akcji poczytacie/usłyszycie w bardzo wielu miejscach. Dodatkowo dzięki wsparciu oficjalnych wspaniałych Sponsorów nagrody wyglądają naprawdę bardzo, bardzo kusząco. Ale po szczegóły ponownie odsyłam na stronę konkursu.

Bardzo się cieszę, że to wypaliło. Poznałem osobiście kilka osób startujących w edycji z roku 2010 i wszyscy są fajnymi ludźmi. Niektóre blogi nadal istnieją. Wytworzone w ramach konkursu treści zawierają wiele cennych porad. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

W tym roku liczę na jeszcze większy sukces. W IT “wymiana pokoleniowa” następuje bardzo szybko. Sześć lat to szmat czasu. Ówcześni juniorzy to teraz seniorzy. Ówcześni seniorzy to teraz… emeryci ;). Masa nowych ambitnych programistów weszła w tym czasie na rynek. Spodziewam się niesamowitej jazdy i gorąco zachęcam Was do udziału w konkursie, obserwowania poczynań Uczestników oraz rozgłaszania tej informacji wszelkimi kanałami.

Komentarze pod tym postem niech posłużą za kanał do dyskusji na temat konkursu.

Niech się dzieje! Programistyczne Igrzyska uznaję za… rozpoczęte! DO ROBOTY!

Notify of
@rek

Super super super ! Brałem udział w pierwszej edycji – świetna przygoda. Polecam każdemu kto się waha czy jest sens. Tak jest sens!

Konrad Kokosa

Great, najs i cacy!:) a są jakieś zdroworozsądkowe ograniczenia wiekowe/doświadczeniem? senior, junior?

Kajetan
Kajetan

Tyle lat temu jeszcze nie śledziłem Twojego bloga także jest to wielkie zaskoczenie :) Myślałem, że forma będzie nieco inna, ale w takim razie jest motywacja do tego żeby odkurzyć swój w sumie niedawno rozpoczęty projekt i go kontynuować :)

Paweł Tomkiel

Z kolei u mnie projektem jest blog sam w sobie :D Teraz trzeba wygospodarować czas na OpenSource na boku i się rejestrować :)

PaSkol

Bardzo pomysłowe i oryginalne logo (tj. wszystkie jego odmiany). Twojego autorstwa?

Old Kernel Dev
Old Kernel Dev

Niestety skoro partnerem jest Microsoft to ja wysiadam.

Harriet
Harriet

Hej, mam pytanko – czy ten projekt to może być praca magisterska?

Krystian Czaplicki

Warto było czekać, na pewno się zgłoszę! Powinno to rozruszać mój blog i zachęcić mnie do jeszcze większej pracy nad nim. Tylko mógłbyś opowiedzieć więcej o regułach oceniania uczestników. Jeżeli ktoś ma bloga od kilku lat to na pewno jest bardziej doświadczony i może pisać ciekawsze teksty od kogoś kto dopiero zaczyna, to samo w przypadku doświadczenia zawodowego, więc jakie czynniki będą brane pod uwagę przy ocenie? Oczywiście już sama promocja na Twoim blogu jest dużym plusem, lecz chciałbym także wiedzieć co będzie brane pod uwagę.

Karol

Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała. Skorzystają wszyscy – bloggerzy dostaną nagrody, zdobędą doświadczenie w projektowaniu i pisaniu. Reszta programistów uzyska ciekawą lekturę i wiedzę do poczytania :)
Brawo!

Proszę wszystkich, żeby udostępnili ten wpis, gdzie się da – wszyscy korzystamy.
btw, coś o raportowaniu stanu projektu (świeżutkie, z dziś): http://wojciszko.com/2016/02/01/jak-raportowac-stan-projektu/

Konrad Kokosa

A ode mnie świeżutki opis jak można sobie pomóc zarządzać czasem w trakcie prac :) Ja zamierzam stosować: http://blog.kokosa.net/post/technika-pomodoro-czyli-ile-pomidorow-dzis-zrobiles

Krzysztof

Super inicjatywa, jasne zasady i wartość dodana dla całej społeczności :) Ciekawe czy większym wyzwaniem będzie sam projekt, czy prowadzenie bloga – @Maciej czyżby właśnie weryfikacja ogólnego poziomu wpisów będzie głównym wyznacznikiem zwycięzców?

Kamil
Kamil

To ja tylko dopytam – blog może być prowadzony w języku angielskim?

arek
arek

Macieju a czy mozna pisac pod pseudonimem? Podawanie danych dla publiki jest konieczne? Ja chyba wystartuje,ale nie zglosze się do konkursu. Jakość mojego kodu jest raczej za slaba i poza tym obawiam się porazki. No chyba ze można zgłosić się później z kompatybilności wsteczna.

Wojtek
Wojtek

Mam pytanie co do bloga. Czy wystarczą wpisy na fejsbuku, czy muszę założyć bloga na portalu do tego przeznaczonym ?

Łukasz

Wtrącę się krótko jako laureat poprzedniej edycji – zajebiście warto wystartować w tym konkursie! Pominę (prawdziwe!) zalety wspomniane przez Maćka i innych powyżej i dodam od siebie, że start w konkursie: a) to “fejm dojebany” – ciągle jeszcze dostaję maile z pytaniami i komentarzami nt. tematu, o którym pisałem – to bardzo przyjemne, motywujące i można się przy tym dużo nauczyć oraz poznać bardzo ciekawe osoby, b) “personal branding” zbudowany dzięki postom z konkursu, w krótkim czasie zapewnił mi bardzo ciekawe i dochodowe projekty (plus maile z zaproszeniami do rekrutacji do Google) – a jak wiadomo z argumentami $ się nie dyskutuje :> c)… Read more »

Konrad Kokosa

A jeśli ktoś jeszcze się zastanawia – o to czemu sam wystartuję i uważam, że warto!

http://blog.kokosa.net/post/dlaczego-wezme-udzial-w-daj-sie-poznac1

Zakłopotany
Zakłopotany

Jak ma się projekt, który na pewno nie będzie trwał przez kolejne 10 tygodni, to można kontynuować z innym projektem?

bodolsog

Po komentarzach i twitterze widzę, że startują ludzie z różnym poziomem znajomości programowania i inżynierii w ogóle. Nie przewiduje się jakiegoś podziału na kategorie np. senior-junior, pro-amator? Zwłaszcza, że jak piszesz liczba uczestników przebiła już pięćdziesiątkę.

Choćby jakieś wyróżnienia w postaci uśmiechu prezesa dla amatorów? Byłoby miło :]

trackback

[…] post Macieja Aniserowicza, zachęcający do „wyjścia z cienia” przy okazji inicjatywy #Daj się poznać, w której to mam nadzieję wziąć […]

Emi
Emi

Hejo,
Jeszcze małe pytanko – czym tak naprawdę charakteryzują się “posty projektowe” i co jest rozumiane przez praca nad projektem? Czy wpis opisujący jakąś koncepcję, przemyślenia itp to post projektowy? Czy praca nad projektem 10 tygodni oznacza wrzucanie codziennie commita?

bodolsog

MACIEJ ANISEROWICZ,

mógłbyś zerknąć czemu niektóre projekty są bez opisów (w tym mój, a opis dodawałem, mam w potwierdzeniu rejestracji). Dzięki.

trackback

[…] tylko kilka godzin zostało na zgłoszenie tematu do konkursu Daj się poznać. Zastanawiasz się po co? Po to aby wygrać rewelacyjne krzesełko, xboxa czy wiele wiele innych […]

Rafał Łasocha

Hmm, nie widzę swojego posta na http://dotnetblogs.pl/dajsiepoznac/ , coś skopałem ze swoim zgłoszeniem?

Blog: http://swistak35.com
Feed: http://swistak35.com/feed.xml

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również