fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

DevTalk#31 – O komunikacji z Michałem Bartyzelem


21.03.2016

Michal BartyzelKolejny odcinek – już numer 31! – to “materia miękka”. Rozmawiam z moim Gościem o komunikacji. Dlaczego, jako programiści, mamy z tym problem? Jak ją ulepszyć? I… w czym ekipa remontowa bije zespoły IT na głowę? ;).

Mój rozmówca to Michał Bartyzel. Zaczynał jako programista, teraz zgłębia bardziej “ludzkie” tematy. Poczytacie go na blogu: http://mbartyzel.blogspot.com i posłuchacie na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michalbartyzel.

Zapraszam do posłuchania, a odważniejszych do… przerobienia rekomendowanych ćwiczeń :).


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Tomasz
Tomasz

Końcówka bardzo prawdziwa – znam to z autopsji.

Maciej
Maciej

Lubię programować i interesuję się komunikacją interpersonalną. Liczyłem na jakieś fajne, praktyczne ćwiczenia, jak przede wszystkim rozmawiać z ludźmi (umiejętności miękkie nie są mocną stroną programistów), ale po wysłuchaniu rozmowy jestem trochę rozczarowany. Nie wiem, ile osób odważy się publicznie zagadywać do obcych osób. Myślę, że to ćwiczenie może być dobre dla ludzi, którzy są bardziej oswojeni w komunikacji.
Pozdrawiam

agrafka
agrafka

Ciekawy odcinek, fajnie się Was słuchało, choć faktycznie przydałoby się trochę więcej o ćwiczeniu rozmów z ludźmi. BTW skoro o komunikacji mowa, to mam do Ciebie pytanie. Jak oceniasz – z perspektywy czasu, gdy prowadzisz bloga i devtalki – czy blog jest w Twoim przypadku wystarczającym narzędziem marketingowym (dającym Ci zlecenia), czy jednak równie ważny jest sam networking i rozmowy na żywo?

Arek
Arek

To w takim razie co do bloga:
A jak jeśli w ogóle wpłynął na Ciebie na rynku pracy? Byłeś bardziej doceniony finansowo, łatwiej było o pracę? Jak to wyglądało z takiej perspektywy. Czy może blog mniej niż występy działał tutaj też?

Tomasz
Tomasz

Areczku,
nie wszystko musi przekładać się na kasę – niektórzy lubią jak inni “ich” słuchają (patrz popularność twarzoksiążek).
Ja z własnego doświadczenia powiem że paracodawcy raczej patrzą na np linkedin, a niżeli na blogi, albo githuba.
No cóż – zazwyczaj oceniają “menagerowie” lub panie z haeru :)

agrafka
agrafka

Dziękuję za odpowiedź, Maciej :)

Paweł Szczygielski

Parę nic nie znaczących banałów, a liczyłem na dużo, dużo więcej. Ten odcinek można podsumować stwierdzeniem: “warto rozmawiać” :P https://www.youtube.com/watch?v=XHslalgwoT0

Marek
Marek

Ale jak napiszesz email do szefa ze za 2 tyg chcesz porozmawiać o podwyżce to może jednym emailem zamknąć temat i nawet nie będziesz miał szansy porozmawiac

Grzegorz
Grzegorz

Ok. To kiedy będzie ,,Geek relationship” taki jak Hanselmana (np. http://www.hanselman.com/blog/HanselminutesPodcast216GeekRelationshipTipsWithScottsWife.aspx ale było ich parę)?

PiotrB

“Ja i żona jesteśmy programistkami” – poważny coming out ;).

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również