W 30. odcinku DevTalka zagłębiamy się w… kontenery! I to nie takie znane z Dependency Injection. Chodzi o kontenery na zupełnie innym poziomie. Docker? Rings a bell?
Moim Gościem jest Michał Dudak. Michał to trochę-więcej-niż-programista :). Może poczytać go na blogu i pooglądać w roli prelegenta na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michaldudak.
Nie ma co przedłużać, temat jest ciekawy, a materiału sporo! Enjoy!
Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:
- zapisz się na newsletter
- zasubskrybuj w iTunes, Spotify lub przez RSS
- ściągnij odcinek w mp3
Linki:
- Docker (https://www.docker.com)
- Docker Swarm (https://docs.docker.com/swarm/)
- Mezos (http://mesos.apache.org)
- Azure Container Service (https://azure.microsoft.com/en-us/services/container-service/)
Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Bardzo ciekawy odcinek. Nie ukrywam, że dla mnie temat też jest dość świeży, ale chyba pobawię się Dockerem, bo wygląda to bardzo obiecująco :) Oby więcej takich gości !
slowo o vagrancie by sie przydalo czy to sie rozni od dockera
ogoleni poczatkujacy sie nie rozeznaja a seniorzy nie skorzystaja
np ja nie zrozumialem slow o swarmie, co znaczy stawiac na clastrze srodowisko wielokontenerowe, co znaczy zarzadza aplikacja wilokontenerowa, przed chwila myslalem ze do pracy wystarczy jeden kontener z okreslonymi rzeczami dla nas po co mi wielekontenerow do jednej aplikacji rozumiem 1 kontener na clastrze dla wydajnosci ale wiele kontenerow na clustrze dla jednej apki tego nie rozumiem
30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem | DevTalk
Dziękujemy za dodanie artykułu – Trackback z dotnetomaniak.pl
Świetny odcinek. Kiedyś użyłem LXC do testowania protokołu routingu. Na jednej maszynie miałem odpalonych ok. 30 kontenerów spiętych wirtualnymi switchami. Można było wpiąć się w każdego switcha i podglądać wiresharkiem (sniffer) co lata na poszczególnych przęsłach. Można było w trakcie pracy zmieniać topologię połączeń. Gdyby nie LXC to ciężko by było za pomocą standardowych metod wirtualizacji (KVM, QEMU, VritualBox itd.) uruchomić tyle instancji na jednej maszynie.
W odróżnieniu od odcinka 31, ten mógłby być dużo, dużo dłuższy – bardzo ciekawa tematyka, dobrze pociągnięta – dlaczego nie iść na fali i skoro rozmowa dobrze się toczy, to trochę ją przedłużyć? Czas antenowy jest tu przecież nieistotny.
Odnośnie uruchamiania aplikacji Linuxowych na Windowsie, Microsoft pracuje nad Linux Subsystem for Windows w celach udostępnienia developerom narzędzi linuxowych jak np. Bash. Na razie jest dostępny w testowych buildach Windows 10, ale jeśli będzie sukcesem to może również będzie można go uruchomić na Windows Serverze.