fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o mistrzostwu i ćwiczeniach


16.12.2012

Wszyscy programiści mają (przynajmniej powinni mieć) ambicję do bycia top-pro-dev-masta. Wielu się zresztą podobnie tytułuje i samych siebie postrzega jako wymiataczy jakich mało, nie do końca potrafiąc krytycznie spojrzeć na własną pracę. Poniekąd wynika to ze specyfiki naszego zawodu. “Skoro koduję i działa to jestem zajebisty!“.

Niejednokrotnie takie mniemanie o sobie jest trochę na wyrost. Bo do osiągnięcia prawdziwie top-poziomu potrzeba masę wyrzeczeń, masę pracy. Podobny pogląd na własne umiejętności jest dość charakterystyczny dla programistycznego wieku “młodzieńczego”. Nie żebym ja był już jakimś starym dziadem… ale ten temat poruszyłem w poście “Zawód – programista. Ewolucja.” sprzed, olaboga, 4 lat.

Taki cytat wydaje mi się idealnym uzupełnieniem powyższego mini-wywodu:

“Everybody wants to be on a championship team, but nobody wants to come to practice”

Zakrzyknę mottem tego bloga sprzed paru miesięcy: DO ROBOTY! :)

Źródło: Bobby Knight (z książki Rapid Development)

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
LaM

Popieram popieram,
Szkoda tylko ze jakis niewielki procent programistow czyta blogi i interesuje sie czyms wiecej niz tylko "naszym slusznym podejsciem" w pracy.

"Jak spojrzysz na kod sprzed roku i nie uznasz ze jest do kitu, tzn ze nic sie nie nauczyles przez ten rok" :)

procent

LaM,
Święta racja! Kiedyś powiedziałem klientowi że gdyby przyszedł do mnie "dzisiaj" a nie gdy podpisywaliśmy umowę to napisałbym mu system lepiej niż napisałem. Nie wiem czy zrozumiał, że gdyby przyszedł za rok to napisałbym lepiej niż "dzisiaj", i że to jest dobrze a nie źle:)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również