fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o teorii i praktyce


13.02.2011

Powinno działać” – ile razy te słowa kończą jakąś burzę mózgów, gdy to każdy wraca na swoje miejsce i zaczyna rzeźbić rozwiązanie niemające żadnych wad? Przynajmniej… w teorii. Przyzwyczaiłem się już, że najlepiej jest:

ALBO chłonąć euforię płynącą z “planu doskonałego”, bo jej źródełko szybko się wyczerpie

ALBO starać się w taki stan nie popadać w ogóle, bo… j/w: nie ma sensu się ekscytować przedwcześnie

Praktyka pokazała niejednokrotnie, że na 90% czegoś nie przewidzieliśmy. I to co było piękne albo nie jest możliwe do realizacji, albo będzie wymagało 10x więcej pracy niż się wydawało.

The difference between theory and practice is that in theory there is no difference between theory and practice, but in practice, there is.

Proste.

Źródło: Jan L. A. van de Snepscheut.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
jj
jj

w końcu jakieś genialne słowo na niedzielę, przynajmniej w teorii :)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również