fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Readability – do wygodnego czytania


10.11.2010

Internet obfituje w bardzo wiele interesujących treści, jednak niejednokrotnie sposób ich przedstawienia wizualnego może… zniechęcić. Źle dobrane tło, niepraktyczna czcionka, męczące kontrasty (tak, wiem, wiem, część z tego można znaleźć również na moim blogu:))… Ale niedawno znalazłem rozwiązanie tych problemów. Mowa o projekcie Readability od firmy arc90.

Działanie tej świetności jest niezwykle proste: skonfiguruj na stronie odpowiadający ci styl tekstu, przeciągnij przycisk na pasek przeglądarki i… kliknij po wejściu na stronę którą chcesz przeczytać. “Normalnymi” słowami tego nie opiszę, więc może dwa obrazki.

Oto strona mojego konkursu “Daj się poznać” w swojej “oryginalnej” postaci:

A oto strone po przetworzeniu przez Readability:

Imponujące, prawda?

Od kiedy zacząłem korzystać z tego udogodnienia, przeglądanie internetu stało się o wiele przyjemniejsze. Polecam!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
reVis

Faktycznie fajne i przydatne narzędzie. Czasem jednak można natrafić na problemy. Jak np rozjechany tekst przepleciony obrazkami. Również SyntaxHighlighter potrafi napsuć Readability nieco krwi, szczególnie wersja 1.*.

cnik
cnik

Całkiem przydatne jest również http://www.printwhatyoulike.com/ – prosty edytor online pozwalający na usuwanie zbędnych elementów ze strony przed jej wydrukowaniem.

noisy
procent

@cnik:
Cool, bardzo fajne!

@noisy:
Interesujące, dzięki:)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również