Readability – do wygodnego czytania

21

Internet obfituje w bardzo wiele interesujących treści, jednak niejednokrotnie sposób ich przedstawienia wizualnego może… zniechęcić. Źle dobrane tło, niepraktyczna czcionka, męczące kontrasty (tak, wiem, wiem, część z tego można znaleźć również na moim blogu:))… Ale niedawno znalazłem rozwiązanie tych problemów. Mowa o projekcie Readability od firmy arc90.

Działanie tej świetności jest niezwykle proste: skonfiguruj na stronie odpowiadający ci styl tekstu, przeciągnij przycisk na pasek przeglądarki i… kliknij po wejściu na stronę którą chcesz przeczytać. “Normalnymi” słowami tego nie opiszę, więc może dwa obrazki.

Oto strona mojego konkursu “Daj się poznać” w swojej “oryginalnej” postaci:

A oto strone po przetworzeniu przez Readability:

Imponujące, prawda?

Od kiedy zacząłem korzystać z tego udogodnienia, przeglądanie internetu stało się o wiele przyjemniejsze. Polecam!

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

21 Comments

  1. Faktycznie fajne i przydatne narzędzie. Czasem jednak można natrafić na problemy. Jak np rozjechany tekst przepleciony obrazkami. Również SyntaxHighlighter potrafi napsuć Readability nieco krwi, szczególnie wersja 1.*.