fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

Zawieszająca się instalacja Windows 7 i jej związek z FDD


09.11.2009

Wielki owóż nastąpił przewrót w życiu moim zawodowym (i chyba w sumie nie tylko), gdyż wreszcie, po 4 miesiącach zwlekania, stareńkiego XP zastąpiłem nowym 7. I poszło zadziwiająco zgrabnie, 2 dni konfiguracji i prawie (…) wszystko działa tak jak chcę! Wrażeń opisywać nie będę, ponieważ pewnie większość z was i tak zdanie ma już wyrobione.

Jeśli jednak ktoś ma jeszcze przyjemność instalacji Win 6.1 przed sobą, mała porada może okazać się wielce przydatna. Kłopoty moje pojawiły się dopiero przy trzeciej instalacji, na komputerze stacjonarnym. Dwie poprzednie, na różnych wiekowo laptopach (jak upgrade to pełną gębą, w całym domu:) ), przebiegły bezproblemowo. Problem objawiał się tym, że już samym początku, przy pierwszym ekranie (przed pojawieniem się list z wyborem wersji językowej) przez ok 10 minut oglądałem piękne błękitne tło. Po wybraniu języka – to samo – przynajmniej kwadrans oczekiwania na ekranie “Starting Setup” czy coś w ten deseń. Nie wiem ile by to trwało, bo przerwałem instalację (a raczej jej zaczątek) i wybrałem się na poszukiwanie rozwiązania.

Okazało się, że ta sytuacja może mieć wiele rozwiązań. Najczęstszym tego rozwiązaniem, z tego co wyczytałem, jest to samo co zadziałało u mnie: wyłączenie w BIOSie stacji dyskietek. Chociaż nie mam jej w maszynie zainstalowanej. I pewnie właśnie jej brak powodował głupienie instalatora.

Tak czy siak po tej operacji wszystko przebiegło pomyślnie. Bezsensowna pierdoła, ale krwi potrafi napsuć.

Aha, jeśli ktoś jest niezdecydowany – to po 2-3 dniach obcowania z nowym systemem powiedzieć mogę (jak i ponad 90% ludzi którzy mieli z tym systemem styczność?): naprawdę warto. Jest po prostu fajnie.

0 0 votes
Article Rating
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
reVis
reVis
14 years ago

Fakt, faktem po odpowiednim dostosowaniu W7 pracuje się na nim bardzo dobrze. Ale nie przypuszczałbym, że to przeciąganie się instalacji spowodowane jest przez bios i fdd. Na przyszłość zapamietam.

Sun Pietro
14 years ago

od siebie mogę dodać jeszcze tyle, że Windows 7 nie lubi konwerterów IDE-SATA i po jakimś czasie napęd znika z systemu. W moim przypadku nie ma mowy o reinstalacji, bo o dziwo instalator tez w pewnym momencie traci informacje o sterownikach napędu (w moim przypadku jest to nagrywarka DVD).

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Książka

Zobacz również