fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Tymczasowe wstrzymanie aplikacji ASP.NET


14.09.2009

Krótka ciekawostka, pewnie znana większości: wrzucając do katalogu głównego aplikacji ASP.NET plik o nazwie
app_offline.htm
spowodujemy, że będzie on serwowany jako odpowiedź na wszystkie żądania do tej aplikacji. Zastosowań może mieć kilka, z których najbardziej oczywistym jest tymczasowe “zdjęcie” witryny podczas wgrywania nowej wersji czy rozwiązywania jakiegoś problemu: wypełniamy wówczas ten plik komunikatem o tymczasowej niedostępności i tyle, lepsze to niż standardowy komunikat o błędzie. Inny przykładowy scenariusz użycia to automatyczne przekierowanie użytkowników na inny adres – wystarczy w pliku zamieścić odpowiedni meta-tag (<meta http-equiv=”refresh” content=”5;url=http://example.com/” />).

Warto o tym wiedzieć, potrafi uprościć życie.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
kola

Jednak dobrze jest pisać o rzeczach najprostrzych, bo czasami ktoś może o tym nie wiedzieć. Dzięki wielkie za tego posta ;)

andrzej

Zdecydowanie warto pisać o tak nawet z pozoru błahych rzeczach. Zauważyłem, że przy robieniu bezpośredniej publikacji z Visual Studio właśnie dzieje się coś na zasadzie "aplikacja jest w trakcie aktualizacji" ale nie chciało mi się dochodzić o co chodzi :) przyda się taka ciekawostką.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również