fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Konfiguracja aplikacji zależna od konfiguracji kompilacji


30.05.2008

Często (zawsze?) w projektach mamy do czynienia z kilkoma wersjami konfiguracji. Równie często można je kojarzyć z konfiguracjami kompilacji konkretnego buildu, na przykład konfiguracja testowa powinna być wykorzystana dla buildu w wersji DEBUG, a produkcyjna dla RELEASE. W bardzo prosty sposób można osiągnąć taki efekt z poziomu Visual Studio, bez uciekania się do zewnętrznych skryptów:
1) tworzymy katalog dla plików konfiguracyjnych i umieszczamy z nim różne wersje (np różniące się wartościami connection stringów) nazwane wg jakiegoś tam własnego schematu:

2) we właściwościach projektu, w polu post-build events definiujemy następujące zachowanie:
copy /y “$(ProjectDir)Config\($(ConfigurationName))app.config” “$(TargetPath).config”

W ten sposób w wynikowym katalogu zawsze znajdzie się odpowiedni plik konfiguracyjny.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
tc
tc

Eh, a miałem o tym napisać na swoim blogu ;-P
Chyba skrobnę krótki wpis i podlinkuję twój artykuł.

Procent

A proszę cię bardzo;). Jest tyle ciekawych tematów do opisania że nie ma sensu się powtarzać…

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również