To już dziś: dzień wyczekiwany przez wielu. Oficjalnie ogłaszam start konkursu Daj Się Poznać 2016! Właśnie teraz wielu (bardzo, bardzo wielu, patrz niżej) śmiałków rozpoczyna swoje zmagania. Kolejne trzy miesiące spowodują prawdziwą eksplozję treści w polskiej programistycznej blogosferze.
Rejestracja – do 13 marca
Postanowiłem przedłużyć przyjmowanie zgłoszeń konkursowych do 13 marca. O północy z niedzieli na poniedziałek formularz zgłoszeniowy zostanie wyłączony. Spóźniłeś się? Masz kolejną szansę ;).
Podyktowane jest to kilkoma powodami. Jeden z nich to start pewnej “szeroko zakrojonej akcji promocyjnej” z lekkim poślizgiem. A pozostałe… są teraz mniej istotne. Nic innego się nie zmienia: konkurs nadal trwa od początku marca do końca maja. Po prostu ci, którzy zgłoszą się później, tracą trochę czasu “przerwy” przewidzianej w trakcie konkursu (wymagana jest aktywność przez 10 tygodni z 13 tygodni mieszczących się w okresie marzec-maj). I pojawią się później na liście Uczestników.
Uczestnicy
Listę projektów i blogów zgłoszonych do konkursu na koniec lutego 2016 znajdziecie na stronie http://dajsiepoznac.pl/uczestnicy. Zobaczycie, że jest tam ponad 200 pozycji! Szczerze mówiąc: jestem w totalnym szoku, że aż tylu programistów zgłosiło się do konkursu. To więcej niż w mojej kategorii w ogólnopolskim/ogólnoblogowym konkursie Blog Roku, o którym ostatnio pisałem!
Radość mnie rozpiera. Widocznie taka inicjatywa była BARDZO potrzebna, super! Dwieście razy dwa razy dziesięć daje 4000 postów, które powstałyby na potrzeby konkursu, gdyby wszyscy faktycznie wytrwali do końca! Po prostu WOW.
Zmóżdżałem się bardzo długo nad formą prezentacji, ale finalnie nie wymyśliłem nic innego niż po prostu wypisanie po kolei każdego projektu/bloga.
Uwaga! Jeżeli masz pomysł na coś lepszego to daj mi znać. Najlepiej kontaktując się ze mną bezpośrednio (strona /Kontakt) a nie w komentarzach, żeby nie wywoływać niepotrzebnych dyskusji. Wiele opcji przeszło mi przez głowę i wszystkie inne odrzuciłem. Filtrowanie/stronicowanie/grupowanie/kategoryzowanie… wszystko wydało się bez sensu. Jeżeli kogoś interesuje konkretna technologia/Uczestnik/projekt to ma CTRL+F w przeglądarce, nie? ;)
Sponsorzy
Listę świetnych sponsorów można obejrzeć bezpośrednio na stronie konkursu: http://dajsiepoznac.pl. Jestem przekonany, że skala wydarzenia usatysfakcjonuje wszystkich, bo przekroczyło to wszelkie, najśmielsze, oczekiwania. Jeżeli reprezentujesz firmę, która może być chętna, to… można jeszcze dołączyć do grona Sponsorów i skorzystać z tego blasku ;). Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.
Aby być na bieżąco…
Sociale
Dołączajcie do zdarzenia na Facebooku: http://dajsiepoznac.pl/event.
Śledźcie hashtag #dajsiepoznac na Twitterze: http://dajsiepoznac.pl/twitter.
Dotnetblogs – wkrótce
Gutek zaoferował się stworzyć stronę agregującą wszystkie posty konkursowe na swojej platformie: http://dotnetblogs.pl/dajsiepoznac/. Z różnych powodów nastąpi tutaj lekka obsuwa, całość powinna ruszyć w ciągu kilku dni. Dodawajcie zatem do ulubionych i obserwujcie fanpage DotNetBlogs. Wkrótce napompujemy tam tyle treści, że hoho!
Dotnetomaniak
Na pewno sporo konkursowych wpisów wyląduje na Dotnetomaniaku. Bardzo miłe zdarzenie nastąpiło niedawno: odezwał się do mnie twórca portalu, Paweł Łukasik, z propozycją ufundowania specjalnej “nagrody od społeczności”. Szczegóły wkrótce, śledźcie fanpage Dotnetomaniaka!
Na zakończenie…
Dziękuję wszystkim Uczestnikom – wygląda na to, że jesteście wspaniali. Pamiętajcie: będzie trudno. Będzie pot, krew i łzy. Ale w najtrudniejszym momencie: wyobraźcie sobie, że zaglądam Wam przez ramię i romantycznie szepoczę do ucha: “dasz radę!”. Chyba że kogoś zmotywuje coś innego, co wcale by mnie nie zdziwiło ;).
Dziękuję też całej Społeczności za tak ciepłe przyjęcie inicjatywy. Obiecać mogę, że to dopiero początek fajnych rzeczy z mojej strony w tym roku.
Dziękuję także oczywiście Partnerowi Strategicznemu – firmie Microsoft, Sponsorom i Patronom tej akcji. Niezmiernie cieszę się, że tyle firm i organizacji postanowiło włączyć się w tę inicjatywę. Bez Was nie byłoby takiego rozmachu. Czapka z głowy.
A teraz… zobaczmy dokąd to nas zaprowadzi.
POWODZENIA! Do roboty!
Wow, 200 zgłoszeń! Poważne wyzwanie logistyczne, ze wszystkich uczestników Ty wydajesz się mieć najtrudniejsze zadanie. W każdym razie życzę wszystkim ( i sobie również, bo też biorę udział) udanej zabawy!
KS,
Moje zadanie na razie się kończy, nie ma szans żebym śledził wszystkie projekty :). Jak się wszystko ustatkuje to chwila odpoczynku a potem kombinowanie jak by tu jeszcze podkręcić atmosferę ;).
[…] że ostateczną motywacją do powstania tego bloga jest udział w konkursie, a jego start dziś nastąpił to najwyższa pora przedstawić projekt Daj się poznać, jakim mam się zamiar zająć i o czym […]
Nawet pobieżne przescrollowanie całej listy uczestników zajęło sporo czasu :) Będzie się działo. Ciekawe ile ostatecznie osób dotrwa do końca. Oby wszyscy!
KONRAD,
Prawda, to imponuje :). Też się zastanawiam ile osób wytrwa, ale… na pewno dużo. W końcu to fajna sprawa ;).
Fajnie by było podpiąć wszystkie repozytoria na GitHubie pod jakiś monitoring i prezentować statystyki np. najaktywniejsze w tym tygodniu. Taka ilość uczestników to spore wyzwanie dla organizatora, wszelkie wizualizacje danych są mile widziane ; )
DANIEL,
O wszelkich wizualizacjach będę myślał później, na razie do ogarnięcia zostało jeszcze kilka rzeczy organizacyjnych. A potem kilka szkoleń i konferencji, natomiast później: zobaczymy! Tak czy siak dane są publiczne, więc gdyby ktoś chciał się tym pobawić to nie widzę przeszkód ;)
Wizualizacje statystyk repozytoriów “Daj się poznać” bedą na moim blogu , także zapraszam:) wszelkie sugestie mile widziane
Świetna sprawa! Właśnie liczyłem po cichu, że ktoś podejmie taki temat w ramach projektu. Dodaję do obserwowanych i czekam na efekty ; )
Wow. Lista uczestników robi wrażenie. Żeby wszystko śledzić chyba trzeba zrezygnować z pracy na jakiś czas. Może o to chodziło z Twoim przejściem na bezrobocie Maciek? :) Powodzenia wszystkim uczestnikom i zapraszam oczywiście do siebie!
Kajetan,
Śledzić wszystkich blogów raczej się nie da, ale kilka (naście/dziesiąt?) na pewno warto będzie wybrać.
“Dziękuję wszystkim Uczestnikom – wygląda na to, że jesteście wspaniali. Pamiętajcie: będzie trudno. Będzie pot, krew i łzy. Ale w najtrudniejszym momencie: wyobraźcie sobie, że zaglądam Wam przez ramię i romantycznie szepoczę do ucha: “dasz radę!”. ”
Najlepsza motywacjia ;dd
Przy okazji mam małą prośbę o poradę – postanowiłam pisac po angielsku bo… bo lubię ten język i łatwiej się pisze o technicznych rzeczach. Ale kończę skrobać pierwszy post i wydaje mi się, że może wyjść sztywniej niż gdybym pisała takim lżejszym, swoim stylem po polsku… A co Wy uważacie? :)
Jeśli myślisz żeby kiedyś pokazać się szerszej publice to zdecydowanie warto po angielsku. A jeśli chodzi o sztywność itd. to jestem przekonany, że im więcej będziesz pisał tym więcej luzu złapiesz i każdy post będzie coraz lepszy. Ew. tak jak już wspominałem pod jakimś wpisem rozważ prowadzenie w 2 językach.
EMI,
Zatem czuj się zmotywowana jak cholera ;).
Po angielsku może wyjść sztywniej, m.in. dlatego jak piszę po polsku i nie zamierzam tego zmieniać poza jakimiś wyjątkami. Ale pisząc po angielsku na pewno… podszkolisz się w angielskim :).
Ja wybrałem polski także dlatego, że blogów angielskich są miliardy.
A może by tak jakiś kanał na Slacku dla uczestników? Co o tym sądzicie, hm? Moglibyśmy powymieniać się doświadczeniami, motywować do dalszej pracy, lub też czasami po prostu ponarzekać na prowadzącego :-)
Tak!!! :)
Musimy jeszcze mieć namaszczenie od prezesa :) Osoby do slacka dodaje się poprzez zaproszenie, a tylko on ma adresy email wszystkich z nas..
Haha prezesa :).
Ok pomyślę, dziś na pewno się nie wyrobię ale ogólnie fajny pomysł. Pierwotnie Event na FB miał do tego służyć ale chyba nie bardzo się nada. Może grupę na fejsie zrobić lepiej?
Ilość zgłoszeń robi wrażenie :O Maćku, chyba jesteś skuteczniejszy w motywowaniu ludzi do roboty niż nasze szkolnictwo ;) Na Twoim miejscu dodałbym jeszcze jedną nagrodę “specjalną” tj. DevTalk ze zwycięzcą konkursu. Taka relacja z pierwszej osoby byłaby ciekawa i inspirująca dla wielu osób.
Dariusz,
Może coś w tym jest ;).
Co do DevTalk : w głowie mam nawet więcej pomysłów na promocję takich osób, oczywiście podcast jest jednym z nich. Nie piszę o tym, bo to ma być dodatek/niespodzianka. Zresztą zwycięzca poprzedniej edycji niedawno, po 6 latach!, się na niezły lans załapał, jakiego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Ale o tym więcej wkrótce.
Tak czy siak dzięki za pomysł, zdecydowanie dobry tok myślenia :).