DevTalk #86 – O Programowaniu Satelity z Alicją Kubera

5

Alicja KuberaCześć! Witam serdecznie w osiemdziesiątym szóstym odcinku podcastu DevTalk. Przed Wami bardzo nietypowy wywiad. Wynosimy poziom tematu odcinka w kosmos!

Przed wami Alicja Kubera, web-developerka, studentka produkcji gier wideo, która w wolnych chwilach bierze udział w programie KRAKsat. Jest jedną z nielicznych osób na świecie, która może pochwalić się tym, że jej kod leci w kosmos.

Z Alicją mieliśmy już okazję poznać z relacji z konferencji MeetJS (Gamedev Edition). Jeśli interesuje Was w jaki sposób powstają satelity i czym jest CubeSat, to ten odcinek jest dokładnie dla Was. Dodatkowo dowiecie się, czym zajmuje się członek zespołu odpowiedzialny za stworzenie hardware’u i software’u, który ma zostać wystrzelony na orbitę okołoziemską, żeby robić rzeczy zmieniające nasz świat.

Alicja to pozytywnie patrząca na świat programistka. Nie boi się chwycić za lutownicę, dlatego w połączeniu z umiejętność pisania kodu idealnie dopasowała się do zespołu KRAKsatu. Prywatnie jest pasjonatką małych samolotów, dobrego jedzenia i podróży. Zapraszam na rozmowę!

Czekam na Twoje gwiazdki i opinie na iTunes! To bardzo motywuje :). Dzięki!

I… PLAY!!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

5 Comments

 1. Czyste gatki mnie zabiły :D Ciekawa rozmowa i bardzo pozytywna dziewczyna :)

  • Alicja Kubera on

   Dziękuję, cieszę się, że temat Cię zainteresował! :)

 2. Jakub Pacanowski on

  A czemu od razu tak skrajnie i NASA, a nie np. ESA ?

  • Alicja Kubera on

   Akurat udało nam się załapać slot na wysyłkę satelity u Nanoracks, które jest związane z NASA. Nie wynika to z żadnych naszych preferencji, tylko po prostu tak wyszło :)

 3. wow… Chyba marzenie każdego programisty, mam nadzieję że wam się uda będę śledził postępy ;)
  PS.Jest ciekawa aplikacja na Androida ‘Next Spaceflight’ Można tam śledzić kiedy dokładnie będą wylatywać rakiety, zarówno loty z agencji narodowych jak i SpaceX, oraz oglądać live’y z tych startów :D