fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
2 minut

DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską


23.04.2018

agata_dzierlinskaDzisiaj, w 76. odcinku, poruszamy gorący temat. W końcu za oknem robi się coraz goręcej, c’nie?

Do rozmowy zaprosiłem Agatę Dzierlińską, kierującą procesami rekrutacji w obszarze IT, w Grupie Pracuj. Agata ma wieloletnie doświadczenie i właśnie dzisiaj podzieli się nim z nami!

Jak można się domyślić, tematem odcinka jest rekrutacja w IT. Temat można ugryźć z różnych stron i różnych perspektyw. Z naszej rozmowy dowiecie się między innymi czy warto się specjalizować, czy stawiać na wiedzę ogólną? Jak stale podnosić swoje kompetencje? Jak często zmieniać pracę, aby nie zostać odebranym negatywnie przez pracodawców? Czy faktycznie mamy teraz do czynienia z rynkiem pracownika i… czy ta sytuacja utrzyma się w kolejnych latach?

Dużo ciekawego materiału! A sponsorem dzisiejszego odcinka DevTalk jest Grupa Pracuj – właściciel
serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl, wszyscy dziękujemy za wsparcie!

pracujpl_logo

Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 40 tysięcy ofert pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Jest dostępna również aplikacja mobilna Pracuj.pl, której głównym założeniem jest łatwy i wygodny dostęp do funkcji i wyszukiwarki serwisu. Portal powstał w 2000 r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. www.pracuj.pl

PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Notify of
Łukasz
Łukasz

Bardzo fajny odcinek. Ciekawe, rozsądne spojrzenie na temat.
Pozdrowienia

Michał
Michał

Fajny treściwy materiał, choć IMO ciut długi. Przydała by się opcja przyspieszenia odtwarzania tak jak na YouTubie :)

Czlowiek z palm
Czlowiek z palm

Ciekawa rozmowa. Taka moja refleksja po kilku latach pracy jak dev na świecie. Bardzo mnie boli to jak w Polsce ludzie w różnych miejscach roszczą sobie prawo do definiowania życia innym. Pani mówi o rozmowie z kolegą, który mówi, że jeżeli starcza od pierwszego do pierwszego to nie powinien taki ktoś kierować się tylko pieniędzmi. Słowo “powinien” jest tu kluczem. Dlaczego Pani wchodzi w prywatne życie pracownika i rozlicza go z jego decyzji (a może ma poważne zobowiązania, albo zbiera na swój biznes i musi cisnąć)? Tego w firmach w UK, USA czy Australii nie ma w ogóle, a przynajmniej… Read more »

Czlowiek z palm
Czlowiek z palm

No i zwracam honor Pani, która powiedziała, że nie będzie oceniała tego XBOXa, bo tym razem kolega wyskoczył z ocenianiem czyjejś moralności… W mojej firmie jest XBOX z FIFA, darmowe jedzenie, batony, lody, darmowe 30 rodzajów piwa i dużo win, napoje, mnóstwo imprez, siłownia on-site i wiele wiele innych. Mamy nawet committee, które dba o to, że w nalewakach pojawiało się regularnie nowe, dobre piwo…. Czy to powoduje, że chce z nimi zostać? No jasne, że nie. Ale to bardzo mocno ozdabawia niezawsze ekscytujące momenty w projektach i powoduje, że można się fajnie pointegrować. Są ludzie, którzy dużo grają w… Read more »

Paweł Kozłowski

Dzięki – bardzo daje do myślenia, a przede wszystkim uświadamia kilka kluczowych kwesti :)

Roman

Bardzo pouczająca rozmowa. Zainspirowała nas do nagrania podkastu o wartości pracownika na rynku oraz moralnej ocenie zachowań zarówno pracodawcy jak i pracownika.
https://www.spreaker.com/user/bilberry/zr31-twoja-wartosc-na-rynku

Piotr

Jedna z najfajniejszych rozmów jaką ostatnio słyszałem. Agaty bardzo przyjemnie się słucha (tak samo jak Macieja), a przewróciła całkowicie w mojej głowie postrzeganie pracuj.pl. Ja myślałem że to strona z ogłoszeniami (sorry, nie byłem w temacie)… Świetna firma!

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również