DevTalk#50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)

7

Mateusz KupilasSam nie wierzę, dokąd zawędrowaliśmy! Panie i Panowie, Typy i Typiary… Przed nami 50. odcinek DevTalk! Programistyczny Głos grzmi w Waszych Domach już od 2,5 roku! Wiele ciekawych rozmów się przed ten czas odbyło.

A dziś… czas na kolejną!

Do udziału w tym prawie okrągłym odcinku (bo na prawdziwie okrągły musimy jeszcze 14 odcinków poczekać) zaprosiłem Mateusza Kupilasa, a.k.a. JavaDevMatt. Mateusz prowadzi bloga, rządzi polskim IT-jutubem, króluje na Wykopie, wydaje podcast w ramach Kontestacji. Napisał też książkę: “Junior Developer“, którą od niedawna można zamówić w wersji papierowej! Ja już swoją kopię zamówiłem. Na Twitterze: @JavaDevMatt.

Nasza rozmowa krąży po różnych aspektach związanych z programowaniem, ale w centrum tych kręgów jest: budowanie kariery w IT i start w naszym zawodzie. Czyli: junior development ;). Dywagujemy o tym, dlaczego warto (i dlaczego NIE warto!) być programistą, jak się uczyć, od jakiego języka zacząć… A także co nieco o pasji, tworzeniu produktów, itede itepe.

Podobne kwestie Mateusz porusza na swoich filmach na YT. I ja też niedawno zacząłem prowadzić VLOGa o tym.

ENJOY!


A ten odcinek dumnie wspiera firma Comarch. Dzięki wielkie!

Comarch

Jeśli jesteś studentem kierunku informatycznego lub pokrewnego, to Comarch zaprasza Cię do udziału w jednym z największych programów stażowych w branży IT. Co ważne: staż jest płatny!
Możesz się zgłosić przez formularz pod adresem www.staz.comarch.pl.
Staże będą odbywać się w 13 miastach Polski, m.in. w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gliwicach, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu. Do wyboru masz 4 profile stażowe: programistyczny, inżynier systemowy, embedded oraz staż o profilu telekomunikacja. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 kwietnia!


Przypominam też o moim konkursie Daj Się Poznać! Połowa czasu na rejestrację już za nami. K’mon!

Daj Się Poznać

A teraz… PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

7 Comments

  1. Pingback: Najlepsze miejsce do BUDOWANIA doświadczenia - Jakub Gutkowski

  2. Studiów nie skończyłem i papierka nie żałuję. Po latach uczestnictwa w różnych szkoleniach mogę jednak powiedzieć że studia są tanie. Za mniej niż 3000 (czasami mniej niż 2k) za semestr dostaje się około 200 godzin zajęć zarówno warsztatów jak i prelekcji, jakoś sensownie poukładanych prowadzonych przez specjalistów przechodzących jakąś tam weryfikację. Dla porównania ciężko dostać jedno-dniową konferencję wysokiej jakości za mniej niż 500zł/os, warsztaty kosztują zazwyczaj więcej. Zaletą studiów jest fakt iż uczy się z osobami na podobnym poziomie do naszego (przynajmniej od 3-4 semestru).
    Przed porzuceniem studiów należy sobie wszystko przeliczyć.

  3. Pingback: Skąd czerpię wiedzę o IT – Jakub Sierżęga – blog

  4. Mam właśnie dylemat odnośnie wyboru specjalizacji na studiach i kolejna osoba utwierdza mnie w przekonaniu, że programowanie to chyba jednak nie dla mnie ;) Wydaje mi się, że jest to zbyt “statyczna” praca.

  5. Super podcast, kawał dobrej roboty. Faktycznie najważniejsze jest działanie i własne, chociaż najmniejsze projekty. Dopóki nie pobrudzimy rąk, sama praktyka nic nie da.