DevTalk#50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)

7

Mateusz KupilasSam nie wierzę, dokąd zawędrowaliśmy! Panie i Panowie, Typy i Typiary… Przed nami 50. odcinek DevTalk! Programistyczny Głos grzmi w Waszych Domach już od 2,5 roku! Wiele ciekawych rozmów się przed ten czas odbyło.

A dziś… czas na kolejną!

Do udziału w tym prawie okrągłym odcinku (bo na prawdziwie okrągły musimy jeszcze 14 odcinków poczekać) zaprosiłem Mateusza Kupilasa, a.k.a. JavaDevMatt. Mateusz prowadzi bloga, rządzi polskim IT-jutubem, króluje na Wykopie, wydaje podcast w ramach Kontestacji. Napisał też książkę: “Junior Developer“, którą od niedawna można zamówić w wersji papierowej! Ja już swoją kopię zamówiłem. Na Twitterze: @JavaDevMatt.

Nasza rozmowa krąży po różnych aspektach związanych z programowaniem, ale w centrum tych kręgów jest: budowanie kariery w IT i start w naszym zawodzie. Czyli: junior development ;). Dywagujemy o tym, dlaczego warto (i dlaczego NIE warto!) być programistą, jak się uczyć, od jakiego języka zacząć… A także co nieco o pasji, tworzeniu produktów, itede itepe.

Podobne kwestie Mateusz porusza na swoich filmach na YT. I ja też niedawno zacząłem prowadzić VLOGa o tym.

ENJOY!


A ten odcinek dumnie wspiera firma Comarch. Dzięki wielkie!

Comarch

Jeśli jesteś studentem kierunku informatycznego lub pokrewnego, to Comarch zaprasza Cię do udziału w jednym z największych programów stażowych w branży IT. Co ważne: staż jest płatny!
Możesz się zgłosić przez formularz pod adresem www.staz.comarch.pl.
Staże będą odbywać się w 13 miastach Polski, m.in. w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gliwicach, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu. Do wyboru masz 4 profile stażowe: programistyczny, inżynier systemowy, embedded oraz staż o profilu telekomunikacja. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 kwietnia!


Przypominam też o moim konkursie Daj Się Poznać! Połowa czasu na rejestrację już za nami. K’mon!

Daj Się Poznać

A teraz… PLAY!


Montaż odcinka: Krzysztof Śmigiel.
Ważne adresy:

Linki:


Muzyka wykorzystana w intro:
“Misuse” Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

7 Comments

  1. Pingback: Najlepsze miejsce do BUDOWANIA doświadczenia - Jakub Gutkowski

  2. Studiów nie skończyłem i papierka nie żałuję. Po latach uczestnictwa w różnych szkoleniach mogę jednak powiedzieć że studia są tanie. Za mniej niż 3000 (czasami mniej niż 2k) za semestr dostaje się około 200 godzin zajęć zarówno warsztatów jak i prelekcji, jakoś sensownie poukładanych prowadzonych przez specjalistów przechodzących jakąś tam weryfikację. Dla porównania ciężko dostać jedno-dniową konferencję wysokiej jakości za mniej niż 500zł/os, warsztaty kosztują zazwyczaj więcej. Zaletą studiów jest fakt iż uczy się z osobami na podobnym poziomie do naszego (przynajmniej od 3-4 semestru).
    Przed porzuceniem studiów należy sobie wszystko przeliczyć.

  3. Pingback: Skąd czerpię wiedzę o IT – Jakub Sierżęga – blog

  4. Mam właśnie dylemat odnośnie wyboru specjalizacji na studiach i kolejna osoba utwierdza mnie w przekonaniu, że programowanie to chyba jednak nie dla mnie ;) Wydaje mi się, że jest to zbyt “statyczna” praca.

  5. Super podcast, kawał dobrej roboty. Faktycznie najważniejsze jest działanie i własne, chociaż najmniejsze projekty. Dopóki nie pobrudzimy rąk, sama praktyka nic nie da.

Newsletter devstyle!
Dołącz do 2000 programistów!
  Zero spamu. Tylko ciekawe treści.
Dzięki za zaufanie!
Do przeczytania wkrótce!
Niech DEV będzie z Tobą!