fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o sukcesie i porażce


03.04.2016

Dziś zadam pytania niczem prawdziwy Pałlo Kałello… Wiele decyzji wymaga odwagi. Szczególnie takich, które mają znaczenie. W projekcie, w pracy, w życiu. Czy się uda? Czy na dłuższą metę dana droga się sprawdzi? Jak inni to przyjmą?

A gdyby nie zadawać sobie takich pytań? Gdyby po prostu iść przed siebie bez zastanawiania się i ciągłego kwestionowania własnych osądów i postanowień. Poniższy cytat mówi, że tak można. Ba, że tak trzeba.

Success is most often achieved by those who don’t know that failure is inevitable.
Coco Chanel

Notify of
Łukasz
Łukasz

Moim zdaniem to jest bardzo ważna myśl o której piszesz. Ja w podobnym klimacie z piosenki Fix You od Coldplay, z czasów kiedy jeszcze dało się ich słuchać ;) : ‘if you never try, you’ll never know’.
Ta myśl pozwoliła mi przełamać strach przed podejmowaniem działania, bo uświadomiła mi że nawet jeżeli poniosę porażkę, to ta porażka będzie podstawą żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość jak tej porażki uniknąć. Niby banał, a nieraz człowiek się waha czy podejmować jakieś działanie i wtedy ta myśl pomaga.

Pid
Pid

Jest jeszcze jeden ważny cytat:
“Cytowanie po angielsku na polskojęzycznych stronach nie dodaje cytatom wartości ani ważności”. To cytat ze mnie. Dla Ciebie. Za darmo :)

Klaudia
Klaudia

Hej a gdzie otwartość umysłu, gotowość do zmian, ciągłe udoskonalanie się? Jeśli nie kwestionujesz swoich osądów, to znaczy że nie interesuje cię czy nie jesteś w błędzie, czy na pewno postępujesz właściwie. Przecież fakty są faktami i konsekwencja w działaniu wcale nie sprawi, że nieskuteczny tok działania będzie super. Jak dla mnie sprawa rozbija się bardziej o sposób interpretacji informacji, czyli o to czy ktoś jest optymistą czy pesymistą. Pesymista zignoruje pozytywne informacje a nada nadmierną wagę aspektom, które mają znikome znaczenie. Ale co ma wtedy zrobić, odciąć się od świata i z góry zakładać, że wszyscy życzą mu źle… Read more »

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również