fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o normalności i statystyce


21.02.2016

Uzupełnienie najlepszego cytatu ever, który najpierw podałem w “Słowo na niedzielę, o samodzielnym myśleniu i świadomych decyzjach“, a potem umieściłem w wielu miejscach jako “motto” bloga.

W razie wątpliwości nie można akceptować odpowiedzi “bo tak”. W razie pytań: należy dociekać do faktycznej przyczyny takich a nie innych rozwiązań czy rekomendacji. A jeśli mamy przeczucie, że opłaci się pójść inną ścieżką, nawet pod prąd: to trzeba się z tym prądem zmóc. Ciągły rozwój i dążenie do doskonałości są takimi rozdrożami naszpikowane.

Bo:

“Normalność nie jest kwestią statystyki”

George Orwell “Rok 1984”

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Doro
Doro

Ostatnio oglądałem film “World War Z”. Bardzo spodobała mi się tam zasada “10-tego”. Jeśli jest 9 takich co twierdzą, że coś jest dobre, to musi znaleźć się ten 10-ty, co ma za wszelką cenę udowodnić, że tak nie jest. Pamiętam, że w mojej poprzedniej pracy był właśnie taki człowiek, co prawie zawsze był na nie. O tyle o ile czasem to denerwowało, to jak udało się dojść do jakiejś wspólnej decyzji to była ona dopracowana na 100%, bez miejsca na jakieś niedociągnięcia. Teraz, niestety, sam muszę sobie mówić “nie” ;)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również