Słowo na niedzielę, o normalności i statystyce

1

Uzupełnienie najlepszego cytatu ever, który najpierw podałem w “Słowo na niedzielę, o samodzielnym myśleniu i świadomych decyzjach“, a potem umieściłem w wielu miejscach jako “motto” bloga.

W razie wątpliwości nie można akceptować odpowiedzi “bo tak”. W razie pytań: należy dociekać do faktycznej przyczyny takich a nie innych rozwiązań czy rekomendacji. A jeśli mamy przeczucie, że opłaci się pójść inną ścieżką, nawet pod prąd: to trzeba się z tym prądem zmóc. Ciągły rozwój i dążenie do doskonałości są takimi rozdrożami naszpikowane.

Bo:

“Normalność nie jest kwestią statystyki”

George Orwell “Rok 1984”

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Tym samym wyrażasz zgodę na otrzymanie informacji marketingowych z devstyle.pl (doh...). Powered by ConvertKit
Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

1 Comment

  1. Ostatnio oglądałem film “World War Z”. Bardzo spodobała mi się tam zasada “10-tego”. Jeśli jest 9 takich co twierdzą, że coś jest dobre, to musi znaleźć się ten 10-ty, co ma za wszelką cenę udowodnić, że tak nie jest. Pamiętam, że w mojej poprzedniej pracy był właśnie taki człowiek, co prawie zawsze był na nie. O tyle o ile czasem to denerwowało, to jak udało się dojść do jakiejś wspólnej decyzji to była ona dopracowana na 100%, bez miejsca na jakieś niedociągnięcia. Teraz, niestety, sam muszę sobie mówić “nie” ;)