fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o życiu, marzeniach i śmierci


06.09.2015

Wieki minęły od ostatniego “Słowa na niedzielę“. Ale nic straconego. Mądrość nie ginie, jedynie się odwlecze. I nie uciecze.

Dzisiaj powracam z cytatem kopiącym w czachę. Może nie jest on bardzo techniczny (chociaż pewnie jakoś da się i pod to podciągnąć), ale to nieważne. Ważne, że daje do myślenia. “Myślmy się” więc. I czyńmy takoż. Ja – postanowienie mam właśnie takie, i egzekwować je już nawet zacząłem. Niekoniecznie dosłownie, bo wszak autor tych słów Porszakiem się rozwalił, ale z drugiej strony… już jak się rozwalać to przecież nie Lanosem (vel “Kalafiorem” :) ), nie? ;)

Dream as if you’ll live forever. Live as if you’ll die today.

Źródło: James Dean

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Miron
Miron

Dla mnie problemem z takimi cytatami jest to, że osobą która uważa, że “kopią w czachę” posiada jakiś dodatkowy kontekst. Często jest nim jakiś tekst który wyczytała, czy jakieś własne przemyślenia powiązane z cytatem. Zakładam że tutaj pewnie miałeś jakieś głębsze przemyślania powiązane z tytułem posta i trafiłeś na cytat który Ci jakoś pasował do tych przemyśleń. Dla mnie wypowiedź Dean’a jest pusta i pozbawiona sensu (jeśli ją rozpatruje tak na sucho). Nie mniej sam mam kilka ważnych cytatów które pewnie gdybym tu przytoczył były by dla większości bez sensu.
PS. Fajnie że wróciłeś do pisania :)

Rafał
Rafał

PS3. Oczywiście “celować” :)

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również