fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Windows Authentication w ASP.NET MVC 3


06.08.2012

W jednej z aplikacji pojawiło się wymaganie: dodać windows authentication. Nic prostszego! Zmiana na IIS, dodanie <authentication mode=”Windows” /> w web.config, i działa, prawda?

Ano nieprawda, jeśli aplikacja stworzona jest w MVC 3.

Jak można poczytać tutaj, majkrosoftowa drużyna modelu, widoku i kontrolera utrudniła nam życie, bo… takie ustawienia zmieniają tyle, że po wejściu na stronę zostajemy przekierowani na Account/Logon. Co zwykle w takim scenariuszu skutkuje HTTP404.

U mnie pomogło dodanie czegoś takiego do appSettings:

<add key=”enableSimpleMembership” value=”false” />

Podobno innym pomaga

<add key=”autoFormsAuthentication” value=”false” />

Tak czy siak, poczułem się lekko zdegustowany. Dobrze że chociaż w Release Notes jest o tym wzmianka, ale kto pamięta takie rzeczy przeczytane Xnaście miesięcy temu?

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Michał

Ciekawa informacja, jednak u mnie obyło się bez tej zmiany. Wszystko działało od razu. Czy jestem jedynym, który nie spotkał się z tym problemem ?

procent

Michał,
Mi to też w jednym projekcie działało bez problemu, a w innym już nie. Tym gorzej…:)

Michał

Ja instalowałem MVC 3 na serwerze stosunkowo niedawno, jakieś miesiąc temu. Może zmienili defaultowe ustawienia ?

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również