fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o błędach i nauczkach


19.02.2012

Błądzić jest rzeczą ludzką. Błędów się nie uniknie, ważne aby wyciągać z nich wnioski i starać się unikać popełniania tych samych złych kroków w przyszłości. To się nazywa “doświadczenie”. A my, aktywni uczestnicy “projektów informatycznych”, mamy ku temu nader wiele okazji.

Jak twierdzi autor doskonałej książki, którą w ten weekend bezlitośnie pochłaniam:

A typical software project can present more opportunities to learn from mistakes than some people get in a lifetime

Źródło: Steve McConnell “Rapid Development”

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
seahunter

Coś w tym jest. Trzeba przyznać, że to trafne spostrzeżenie autora tej książki. Każdy, kto miał przyjemność współtworzyć jakiś bardziej wymagający software projekt wie o co chodzi :)

Popey

Serwus,

Rapid Development powiadasz – cały czas słyszę dobre opinie o tej pozycji. Skuszę się być może wkrótce. Na pewno będzie lepszą inwestycją niż "Inżynieria oprogramowania w ujęciu obiektowym", która jest, wg mnie, beznadziejna, a którą właśnie zmęczyłem :)

Swoją drogą – Macieju, czy masz jeszcze jakieś godne polecenia książki traktujące o inżynierii oprogramowania?
Pozdrawiam

Badi

Święta racja. Każdy programista (no może prawie każdy) to potwierdzi. Ech, samo życie :D

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również