fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Słowo na niedzielę, o wyższości TFS nad innymi systemami kontroli wersji


12.02.2012

Bardzo krótkie kazanko, będące poniekąd drugą w tym tygodniu autoreklamą tego samego autoproduktu.

O wielu systemach kontroli wersji można powiedzieć, że są lepsze od innych. Podając na to wiele róznych argumentów.

Poniższy cytat odpowiada na pytanie “Why TFS is Better than X?

It’s NOT !!! End of story.

Źródło: http://whytfsisbetterthanx.com

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
yaceq
yaceq

TFS wygrywa jak dla mnie na razie z jednym systemem – Perforce (no może poza prędkością). Język (werbalny), jakiego używam podczas korzystania z tego wynalazku nie mieści się w żadnym słowniku wulgaryzmów. Co do repozytorium, ich wad i zalet – miałem okazję pracować z ClearCasem – Git też oferuje pracę na widokach? Tzn możesz zdefiniować sobie inne branche (i oczywiście ich wersje) które widzisz? Możesz definiować wersję z danego brancha (de facto są to kolejne commity), możesz widzieć całego innego brancha lub tylko wybraną część (plik/folder) itp. Dla mnie jest to fajne, że mogę pracować ze zmianami kumpla, które jeszcze… Read more »

procent

yaceq, Z Perforce nie korzystałem, dlatego z podlinkowanej strony go usunąłem mimo że był w oryginale:). ClearCase nie znam zupełnie, ale: "[i]Git też oferuje pracę na widokach? Tzn możesz zdefiniować sobie inne branche (i oczywiście ich wersje) które widzisz?[/i]" Jak najbardziej, możesz tworzyć gałęzie, tagować je, dowolnie się po commitach nawigować… Ale to chyba można wszędzie robić, tylko z różną skutecznością, więc nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie. "[i]Możesz definiować wersję z danego brancha (de facto są to kolejne commity), możesz widzieć całego innego brancha lub tylko wybraną część (plik/folder) itp[/i]" Interpretuję to jako "partial checkout", czyli możliwość ściągnięcia (i… Read more »

yaceq
yaceq

Chodziło mi bardziej o to, że możesz zdefiniować sobie w swojej konfiguracji jakie branche widzisz. Tzn masz swój widok (możesz mieć ich wiele ale tak na prawdę jeden widok to coś na kształt workspace’a) i w tzw config-specu czyli de facto konfiguracji widoku definiujesz brancha, na którym pracujesz (do którego zapisujesz pliki itp) ale obok niego definiujesz listę innych branchy które chcesz widzieć (widzieć = zmiany z tych branchy pojawią się fizycznie w Twoim lokalnym file-systemie). Znudził Ci się jakiś branch – wywalasz go z tego config-speca i voila. Nie musisz robić żadnych więcej czynności by dodawać kod kolegi i… Read more »

procent

yaceq,
Tak, jest taka funkcjonalność – "tracking branches". Konfiguruje się które gałęzie z którego zdalnego repo mają być śledzone -> tworzy się śledzące je lokalne branche. Co prawda "pull" ściąga wszystkie zmiany z całego repo, ale nie trzeba wykonywac żadnego łączenia aby zobaczyć cudzy kod. Sam tak zresztą pracowałem – "cssowiec" miał swój branch i tylko do niego pchał zmiany, ja byłem odpowiedzialny za zintegrowanie tego z "masterem" (wtedy kiedy mi pasuje, a nie wtedy kiedy zmiany się pojawią), czyli gałęzią która docelowo szła na produkcję.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również