fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Awaryjne zamknięcie aplikacji – Environment.FailFast()


07.07.2011

Zawsze podczas pisania aplikacji okienkowej lub konsolowej używałem metody Environment.Exit() do zakończenia jej działania. Normalka.

Natknąłem się jednak na alternatywne rozwiązanie dedykowane dla "sytuacji wyjątkowych". Gdy program znajdzie się w stanie, w którym NIC mu już nie pomoże, to lepszym wyjściem może okazać się zatrzymanie go poprzez wywołanie Environment.FailFast(). Nie dość, że omijamy wówczas wszystkie try/catch oraz finalizery, to jeszcze w eventlogu automatycznie tworzy się wiadomość o naszej akcji. Więcej na MSDN.

Taka w sumie pierdoła, ale lepiej znać niż nie znać.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit
Notify of
Mic
Mic

Szkoda że tylko .NET 4.0

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również