fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Odświeżenie walidacji client-side w MVC3


23.03.2011

Ostatnio pokazałem jak można wygenerować panel zawierający walidację bez używania formy. Można go potem gdzieś dokleić i… No i nie działa:).

Powód jest bardzo prosty: samo doklejenie htmla do dokumentu nie sprawia jeszcze, że walidatory zostaną obsłużone. Aby to osiągnąć należy wymusić sparsowanie nowych elementów przez framework walidacji. Okazuje się, że robi się to bardzo prosto:

  1:  $.validator.unobtrusive.parse(element);

I życie stało się prostsze.

Sidenote: kiedyś pisałem o tym samym problemie ze starym podejściem, tzn. walidacją wstrzykiwaną przez biblioteki MS w kod html: “ASP.NET MVC, walidacja client-side, dynamic partial views i jQuery“.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również