Hostowanie Git a modyfikacja historii

0

Opublikowałem kiedyś kilka słów o modyfikowaniu historii w Gicie. Bardzo przydatna możliwość, gdy chcemy robić to lokalnie, przed pchnięciem zmian do zdalnego repozytorium. Albo gdy w pełni kontrolujemy wszystkie zmiany lądujące w centralnej lokalizacji i świadomie wykonujemy push z opcją –force w celu nadpisania już wysłanych commitów. Prawdopodobnie zdarzy się jednak, że będziemy musieli dać dostęp "write" do repozytorium osobom, które z różnych względów nie powinny mieć takiej możliwości. Łatwo wtedy o zamieszanie, niekoniecznie z udziałem czyjejkolwiek złej woli.

I, hmm… nic trudnego, wystarczy do pliku konfiguracyjnego gita wpisać:

  1:  [receive]  2:  	denyNonFastforwards = true

Sam to stosuję, zmieniając na hostingu wartość na false na chwilę gdy osobiście zrobię jakąś głupotę i chwilę po push zdam sobie z tego sprawę.

Share.

About Author

Programista, trener, prelegent, pasjonat, blogger. Autor podcasta programistycznego: DevTalk.pl. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET i współorganizator konferencji Programistok. Od 2008 Microsoft MVP w kategorii .NET. Więcej informacji znajdziesz na stronie O autorze. Napisz do mnie ze strony Kontakt. Dodatkowo: Twitter, Facebook, YouTube.

Comments are closed.