fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Hostowanie Git a modyfikacja historii


17.03.2011

Opublikowałem kiedyś kilka słów o modyfikowaniu historii w Gicie. Bardzo przydatna możliwość, gdy chcemy robić to lokalnie, przed pchnięciem zmian do zdalnego repozytorium. Albo gdy w pełni kontrolujemy wszystkie zmiany lądujące w centralnej lokalizacji i świadomie wykonujemy push z opcją –force w celu nadpisania już wysłanych commitów. Prawdopodobnie zdarzy się jednak, że będziemy musieli dać dostęp “write” do repozytorium osobom, które z różnych względów nie powinny mieć takiej możliwości. Łatwo wtedy o zamieszanie, niekoniecznie z udziałem czyjejkolwiek złej woli.

I, hmm… nic trudnego, wystarczy do pliku konfiguracyjnego gita wpisać:

  1:  [receive]  2:  	denyNonFastforwards = true

Sam to stosuję, zmieniając na hostingu wartość na false na chwilę gdy osobiście zrobię jakąś głupotę i chwilę po push zdam sobie z tego sprawę.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Maciej Aniserowicz prowadzący działalność gospodarczą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP 5422824401. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzam Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również