fbpx
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
devstyle.pl - Blog dla każdego programisty
< 1 minut

Git: wiele komend w jednym aliasie


15.03.2011

Dopiero niedawno dowiedziałem się, że w Gicie można agregować wiele komend pod jednym aliasem. Kluczem jest rozpoczęcie definicji aliasa od wykrzyknika, którzy powoduje wykonanie tekstu jako zwykłej komendy systemowej a nie polecenia gita:

  1:  [alias]  2:      stl = !git status && git log -n1

Powyższy alias pokaże aktualny status oraz ostatni commit.

Nie będę ściemniał i udawał alfy i omegi:) – nie mam aktualnie bardzo pożytecznego praktycznego zastosowana dla tego ficzera… ale potencjalnie “might come in handy“, więc notuję.

Nie przegap kolejnych postów!

Dołącz do ponad 9000 programistów w devstyle newsletter!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisem devstyle.pl. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystamy Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie DEVSTYLE spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (15-215) przy ul. Konopnickiej 14/8, NIP: 5423453088 (dawniej Maciej Aniserowicz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, NIP 5422824401). Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na devstyle.pl/RODO. Powered by ConvertKit

Comments are closed.

Kurs Gita

Zaawansowany frontend

Szkolenie z Testów

Szkolenie z baz danych

Facebook

Książka

Zobacz również